ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

A jednak się pomyliłem Jęczmień jary nie przebił pszenicy plonem , pszenica dzisiaj sprzedana, i hondia bardzo miło zaskoczyła 7.6 tony z ha z parametrami nie było problemu ,poszła jako  konsumpcyjna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u nas w pszenżycie średnia prędkość cięcia to 12 km/h
plony rekordowe :P

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, arszczecin napisał:

a u nas w pszenżycie średnia prędkość cięcia to 12 km/h
plony rekordowe :P

Ale nie bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie odnośnie plonowania pszenic. Pszenica po burakach dała aż 3 tony przy pełnej ochronie do  nawet 9,1 odmiana  RGT Reform. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pszenica miała mniejsze mtz przynajmniej u mnie ,  to znaczy ten sam zestaw ,w tym samym skupie, ta sama odmiana pszenicy , i ten zestaw  w tamtym roku ważył 12 ton a w tym roku 11 300 , czyli o 700 kg mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 kawałków pszenzyta. 3 były dość dobre, a 2 średnie i słabe. Wykosilem 2 z 3 dobrych i na każdym plon nie do wiary między 8,5 a 9 t. Myślałem że będzie w granicach 5 t. Nie wiem gdzie ty tu logika w tak suchym roku pobić swoje rekordy na takiej ziemi. 

@miwigos nie uwierzy pewnie, mnie samemu też ciężko w to uwierzyć bo przecież były miejsca poprzypalane i dużo takich średnich. Co by było gdyby padało, tego nie umiem sobie wyobrazic

@mieto35 a u mnie odwrotnie ż waga. W poprzednich latach na danej przyczepie było około 9t a w tym roku 10,5t. A jęczmien jary wazyl tyle ile pszenzyta w poprzednich latach

Edytowano przez lokizom
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam parametry tylko pszenicy 77+kg/hl w ubiegłym prawie 80

Białko 16,5% sedym i gluten wysokie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ozime zrobione...najsłabszy kawałek  granicach 5,5/6t/ha... dwa lepsze z 2xgrzyb i 2x skracanie 9+/ha i 8+/ha... jutro może jary jęczmień ... generalnie rok na zboże bardzo dobry mimo suszy...

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osłabiacie mnie tymi plonami. U mnie nie wiem czy pszenica dobije do 4t/ha. Z góry nie wygląda na tak mało ale nie sypie. Ktoś tu pisał, że nie mam suszy jak skosiłem rzepak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mówię że jak rzepak ma dobry system korzeniowy to susza goowno mu zrobi 

 

Zasrane żniwa luzu tyle że się nudzi stawiasz przyczepy i można nad jezioro jechać 

Albo do cienia i browary spijać tylko co tu oblewać 

Smutki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam luz, bo czasem tak wychodzi korzystając z usług, że nie przyjedzie na umówiony termin, do tego dostało deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groch wliczając ,,rekompensate" od myśliwych 4144 kg/ha.

Kolejne kawałki pszenzyta już dużo gorzej, później siane i na gorszej glebie w przedziale 5,5-6 t/ha. Jednak te kawałki gdzie IVa zrobiły w tym roku różnice. Zostało na jutro trochę pszenzyta jeszcze i lubiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ikco ale ja dużo odżywek dawałem w pszenice w tym roku na jesieni MgS, Optysil, Mo, Mn na wiosnę MgS, Optysil, Tytanit w dwóch zabiegach... zresztą nie ma co podsumowywać żniwa jeszcze trwają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jęczmień jary dziś prawie skończony niestety deszcz trochę przeszkodził... plon średnio ok. 5t/ha ale wirtuozem w uprawie jęczmienia to nie jestem... rzepaki u gościa który mi kosił dzisiaj, w tym roku na poziomie 4t/ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary  średnio koło 7, ładny kawałek 8+, pszenżyto około 7,5, pszenica ozima  około 7, pszenica jara ok 4,5, średnio ze zbóż 7+, jak żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobilem @barts, to niemożliwe. Chociaż na dwóch kawałkach ale zawsze to coś. Mówiłem Wam ze moja IVa i gnojowica może być wydajniejsza od dużo lepszych ziem. 

Ale niestety lubin w 1 roku od sasiada wstyd, nawet tona nie naleciala. Podobnie jęczmień na ziemi ktora dopiero uprawiam pierwszy rok 2,3t/ha.

@barts

Z pszenzyta jednak Trapera nie wezmę, wyglądał dobrze ale nie sypal, zupełnie odwrotnie Avocado, ziemia porównywalna a 1,5t więcej. Ale w mokrym roku ciężko byłoby utrzymać w pionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiadał, ale na górkach piaszczystych uschl i nie było nic. Sąsiad co późno sial ma ładny, a reszta gorsze od mojego. Susza całkowicie go załatwiła. Możecie wierzyć albo nie ale tutaj większość zbóż sypie poniżej 1,5t. 

Gdzie duża mozaika od IV do VI to strata plonu w moim przypadku ok. 2,5t do najlepszych rezultatów na danym polu. Gdzie większość IVa to bardzo dobry rok, nawet z rekordami pol. Wniosek taki ze V i VI nie ma zdolności trzymania wody pozimowej. A IVa ta woda starczyła na przetrzymanie tych upałów. A dało rekordowo pewnie z kilku jeszcze powodow o których nikt nie wspomina jak np. brakiem stresow przymrozkowych, brakiem chorób, praktycznie bez strat przy koszeniu, podejrzewam że 99% ziarna leciało do zbiornika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no i po żniwach... dziś reszta jęczmienia i owies który zaskoczył pozytywnie myślę że w okolicach 6t/ha owsa wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma bardzo dobrą ziemie i zbiera po 10 ton ,to boli,ale co maja powiedzieć ci co maja same słabe gleby,ja nie narzekam na ten rok ,zapowiadało się duzo gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam slabe gleby ale w bardzo dobrej kulturze i też aż tak mocno nie narzekam. Kilka upraw zaskoczylo pozytywnie i średnia zbozowa wyszła wcale nie dużo gorsza jak w zeszłym roku. Jedynie rzepak zawiodl, wynik pomiedzy 2,6 a 2,7 t/ha to tylko zwrot kosztów niestety. 

Miałem zasiać na przyszla wiosnę 35 ha grochu a czasu dużo jest i zamiast tego pójdzie rzepak, taka okazja żeby terminowo posiac może dlugo sie nie powtorzyc. A groch posieje na innych kawalkach, ok. 12ha albo 17. A rzepaku będzie 1/3 powierzchni gospodarstwa

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się