ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

już po żniwach -pszenica ozima  3,7 t/ha -w pobliskim skupie 670 (paszowa)i 740 (konsumpcja) -ceny netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzepak za 14 dni,  górne łuszczyny wszystkie nasiona czarne, dolne zaczynają brązowieć. Bez desykacji
pszenica byle jako ale jeszcze się trzyma, górki już całe spalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak po 15,pierwsi zaczną kosić koło 10 ,czyli kolejek nie bede miał,pszenica po 20 napewno nie predzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak żniwa zbliżają sie wielkimi krokami na polach bardzo nie równo 

Są miejsca gdzie jest OK 20-30% jest też bardzo źle też około 20-30% 

Generalnie wydaje się nieco lepiej jak rok temu ale to sie jeszcze okaże 

[35208683]

To zdjęcie dla Jednego takiego żeby Mu się gorzej spało :P 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej to mniej niż 20% ale efekt był @barts już sobie nie po chrapał :D 

Martwi mnie też przysychający groch i sporo rzepaku z twardzikową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica częściowo leży, będzie skrobanie. Rzepak taki pofalowany. Groch leży miejscami dojrzały miejscami ciemnozielony. Buraki leżą. Wszystko wolne od chorób i robaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki nie prowokuj bo ja też mam zielone dołki a po zdjęciu jęczmienia czy rzepaku niejeden by łezkę uronił :P

 

Przestańcie siać propagandę, plony "bedom rekordowe " nie spekulujcie na zwyżkę cen  bo biedne skupy i pośrednicy też chcą żyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...oj jarki i tak przyjdą upały i się usmaży ta pszenica, zresztą jak wszędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał choć połowę takiej pszenicy niestety jak pisałem to tylko kilka procent 

@lokizom dobrze to rozszyfrowałeś w jedną stronę leży w drugą usycha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkim po ostatnich upałach opadło i para uszła ... z nadzieją że nie będzie gorzej jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może być jeszcze gorzej? Historyczny najniższy rekord plonowania pszenicy padł w tamtym roku. Średnia wyszła 4 tony, nawet ciut zabrakło. W tym tygodniu być może ruszamy w jęczmień. Ziarno twarde ale słoma jeszcze zielonkawa, szczególnie na legach. No i widać na łanie, że niektóre kłosy się jeszcze nie pochyliły, te też mają jeszcze deko żywą słomę. Gdyby nie te upały to rzepak byłby prawie razem z jęczmieniem ozimym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubiegły sezon mimo suszy powoli wszystko siadało, walczyło długo, teraz upaliło górę od razu mimo spodu zielonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze złota myśl co do rzepaku, plantacje z profilu bocznego przy drogach badyle całkowicie suche, nic zieleni na spodzie, takie krótkie spostrzeżenie na temat grubości nasion w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo takich ,mój zielone łodygi ,góra ,żółto-zielona,przed 15 napewno nie będzie dobry -raczej bliżej 20,sąsiad pod koniec tygodnia bedzie młócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja Was wyprzedze a powinienem być dwa tygodnie później. Mam nadzieję ze tona uleci, jak nie dostał nawet 100 mm w okresie wegetacji z takimi upalami w czerwcu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzalem pszenice bertold miala 12 wilgotnosci jak wyluskalem.a ziarno takie drobne ze jeszcze takiego nie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kosili jęczmienie to miały nawet poniżej 8% wilgotności,  nie umiem sobie tego wyobrazić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis do kombajnisty i mowil mi ze kosi wlasnie pszenicę na drugiej klasie.i az nie chce sie wierzyc mowi ze 4 do 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wykoszony (rzepak - przyp. mod.) już czekam aż skup ruszy od poniedziałku, plon tragiczny, jedyny plus to że więcej nakosiłem niż wysiałem  i cena dobra na rzepak jest

Edytowano przez ikcomas
przeniosłem z innego działu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się