ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Powiedzcie kiedy kosic rzepak. Pierwszy raz posialem i nie umiem ocenic. Gora brazowa wyglada na sucha, chociaz rano o 7.30 ziarka byly miekkie. Dol jeszcze delikatniie brazowo zielonkawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 2t jak dobrą gęstość będzie miał, zresztą widzieliście zdjęcia tej biedy, kurwancką pszenicę na tej lubelszczyżnie mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas nie wyrywaj się poczekaj aż sąsiedzi ruszą

Chyba że masz kombajn to próbuj często dół zielony a ziarno 6% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie poopada rzepak? Najblizszy sasiedzki rzepak to 5-6 km, nastepny kolo 10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tylko grad mu zagraża ;)

I ciesz się że blisko nie ma rzepaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, barkas napisał:

Powiedzcie kiedy kosic rzepak. Pierwszy raz posialem i nie umiem ocenic. Gora brazowa wyglada na sucha, chociaz rano o 7.30 ziarka byly miekkie. Dol jeszcze delikatniie brazowo zielonkawy

Jęsli dół zielonkowaty ,to przy tej pogodzie 10  dni conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okolice Grodkowa na Opolszczyźnie- jęczmień zimowy cały wykoszony a rzepak w około 10-15 %, u mnie do rzepaku jeszcze ponad dobry tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak u mnie na Kaszubach żniwa rowno z Opolszczyzna to tutaj nie może być nic dobrego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pszenica jest praktycznie do koszenia. Upaliło się w diabły ale najpierw to wypada chyba jęczmień zebrać. Ten ma z kolei zieloną słomę, staje na hedrze. Nie widziałem czegoś takiego, słoma żywa mokra a ziarno suche drobne spalone. Zboże wygląda jakbyś palnikiem z góry pociągnął. Będzie bieda o niespotykanych rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem zrozumieć jak na tych mapach KBW nie ma suszy w moim regionie, każdy kto tu przyjeżdza mowi, że tak zle nie ma nigdzie, że tu raczej w ogole nie padało. Jedyne co jeszcze jest dobre to niektore qq, ale też niewszystkie, czesc poprostu klapła. Jęczmień ozimy był u mnie zawsze po 20 lipca, jak miałem ten zajebisty to chyba nawet sierpien zahaczył, a w tym roku sasiad 3 km ode mnie już go 30.06 skosił. Żyto moje chyba bedzie na koncu, jakos jeszcze sie trzyma, ale zostanie skoszony chyba szybciej jeczmien jary i pszenzyto ozime, groch

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jęczmienia ozimego jeszcze nie ruszyłeś? Cudów się nie spodziewaj, drobnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolega mówił ozimy jęczmień słoma zielona że rekord jęczał sieczkarnia wyła

Ziarno 14% drobne ale objętościowo ponad dwa zbiorniki z hektara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas nie ruszyłem bo miał 20-21% w poniedzialek po popołudniu a potem przyszedł deszcz. Ziarno w miare suche ale klosy jeszcze stały do góry takze nie powinny się łamać nawet jak popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas byla proba pszenicy ziarno mialo 13 procent ale sloma niby nie zielona ale cholernie zdrowa i ciezko szlo i oczywiscie zaczelo kropic wiec zrezygnowalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plony rzepaku z okolic Strzelina, Oławy i Grodkowa to średnia 2 tony.
NIKT nie przekracza 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przy takiej pogodzie żniwa w sierpniu będą,jakby tak nie paliło wcześniej ,to by na koniec sierpnia ,albo i póżniej się przesuneły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosiłbyś po 12 ton pszenicy i 6 ton rzepaku a tak niedługo zderzenie z brutalną rzeczywistością będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam nadzieję że popsuje wszystkim humor przy podawaniu plonu rzepaku :D

No i jęczmień wychodzi po pierwszych próbach że ziarno grube ciężkie więc będzie dobrze, moze i pszenica zaskoczy, jedyne co nie daje nadzieii to drobnica w grochu

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się