ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

plony z okolic Środy Ślaskiej, słabsze gleby.

jęczmień zimowy 7,5-8 T, pszenica 2 t, rzepak 2 T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurła jak to możliwe że 2 tony pszenicy ? zakładając z przymrożeniem oka wysiew 200kg to co jedno nasiono wydało plon 10 ziarek, dramat i niech ktoś zgasi światło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na jednym polu taki przesmyk ze 30 metrow dlugi zywy piach ze do tynkowania sie nadaje i jak ktos ma takie cale pola to 2 tony w takim roku to jest bardzo dobry wynik.u mnie na tym odcinku nawet tego co wysialem nie zbiore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szykuję się na więcej jak 2 tony pszenicy. Nie będę miał czym siać, sama łupina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuje od kolegi jęczmień ozimy no i pierwszy raz w historii nie dostał 5t, lekko powyżej 4, zawsze kręcił koło 6 ton, nieraz 7 ale na dużej lepszej glebie od mojej.

U mnie zawsze bylo wiecej 0,5t-1,5t przez te lata jak uprawiam jeczmien ale aż zaczynam się bać o to ile go będzie w sobotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też rzepak przed grochem ten drugi musi jeszcze tydzień postać przez desykację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas zaczynają rzepaki ,jeczmienie jare ,pod Gnieznem bardzo duże plantacje pszenicy koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po desykacji najgorszego pola z rzepakiem (niby 100% V klasa), wygląda z perspektywy ciągnika lepiej niż ten w zeszłym roku na takich klasach ziemi. Tam wtedy uleciało około 1,2-1,4t. Stawiam na 2-2,5t max. Oby było 2 z przodu. Dobrze ze 450 kg mam juz w domu z ubezpieczalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pod wieczór można było zobaczyć kombajny 

Jutro poleci chyba wszystko, mojemu grochowi ciut brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień ozimy wykoszony. Strata lekko ponad 2t/ha od wyniku na tym kawałku 2 lata wczesniej na podobnym stanowisku (wtedy przedplon rzepak-teraz groch). Ale dało i tak lepiej niż mi się marzyło przez to że m.in. cięższe ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło Ci prawie 6,5t/ha jeśli dobrze pamiętam? Aż niemożliwe, żeś pierwszy ode mnie zebrał. Mój tak naprawdę dopiero teraz gotowy do zbioru, słoma wreszcie sucha. Może dzisiaj się uda zebrać jak nic się nie skomplikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa jak zwykle przypadają na porę deszczową 

Dziś chciałem zacząć groch i klapa a raczej chlapa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... u nas dzisiaj i wczoraj napierają rzepaki ostro, ale też się chmurzy w sumie deszcz potrzebny burakom i warzywom... podejrzewam że w przyszłym tygodniu już pszenice będzie można zaczynać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom rzeczywistość jest brutalna. Pisałem, że miałem przepały. Nie zamknęło 7, góra 6,5t/ha. Gdyby nie przepały byłoby powyżej 7,5, a gdyby nie upał to dycha by była na pewno. Jest potencjał w tym jęczmieniu. Na pewno kiedyś go jeszcze posieję. Przymierzamy się pomału do rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak po niedzieli,jedno pole będzie w tym tygodniu ,pszenica wczoraj zaczęta ,plon o tone lepszy jak rok temu,dziś 2 mm,przerwa

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Aż ciężko mi w to uwierzyć, Twój był duży lepszy przez cały okres wegetacji i w dodatku dostał dużo więcej wody. W dodatku powinienem kosić tydzien-dwa po Tobie a kosilem przed Tobą. U mnie praktycznie nie było polamanych klosow i dość duże ziarno jak na ozimy. Ten upał już mu u mnie dużo krzywdy nie zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No koszą rzepaki.. po 13% :D Na co po co...? W przyszłym tyg się wjedzie, pszenice za 2 tyg pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku to ja nawet mam zniwa równo z Wami, mój rzepak może byłby na sobotę ale codziennie po około 2mm popaduje. Mój dobry rzepak (obeszło się bez desykacji) będzie szybciej niż ten słaby (zdesykowany). Jak patrzę na ten lepszy to widzę nawet plon ale jak przejdzie przez kombajn to może się okazać że byłem ślepy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dopiero z kombajnu widać co się szykuje w zbiorniku 

Ale to w obie strony niestety tym razem w tą gorszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się