ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Moi sasiedzi tez kosza rzepaki ale nie slyszalem zeby ktos dostal wiecej niz 3 tony. Kolega dzisiaj swojego domlocil na III klasie i wyszlo 2,8. Zboza tez duzo gorzej niz zawsze, chociaz mysleli ze beda dobre plony to teraz kazdy dostaje 2 tony mniej niz myslal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cała pszenica skoszona plon od około 5 t te z wirusem do +/- 7,5 t, gęstość tragedia 70-72, gdyby nie te upały w czerwcu to wydaje mi się że 1,5-2 t było więcej i otarł bym się o swoje rekordy a tak to mamy rzeczywistość. Hondia i Patras wg moich wcześniejszych oczekiwań, Kili niestety była najbardziej zawirusowana i nie pokazała swojego potencjału ale tam gdzie była zdrowa chyba najlepiej sypała. Na dołkach i przy rzekach u innych plon około 8t+. Wszystko poszło na magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2019 o 14:20, miwigos napisał:

pozazdrościć wszystko pokiełkuje,a buraki i kuku odżyją

Mnie a właściwie pszenicy jeszcze minimum tydzień pogody trzeba 

Dziś po południu niesmialo coś zaczęli młócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jęczmień powoli dojrzewa. Jak dobrze pójdzie, to za tydzień będzie można coś o żniwach pomyśleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szedl rzepak, mlocarnia zazarta tylko raz,  2h straty. Na tym polu sypie kolo 3t, mam nadzieje ze lekko powyzej. Jutro bedzie ciezko go skonczyc, duzo odrostow i kolo 9% wilgotności az

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na deszcz dzisiaj nawozy jutro uprawa ścierniska. Jak spadnie deszcz poplony i wolne do września.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalej byl rzepak ale od 15. A i tak nie byl suchy, za duza w nocy rosa i pochmurny dzien. Zostalo jeszcze na kilka godzin. Na tym polu(drugim, ostatnim) wyjdzie 3+ , a juz po tym pierwszym bylem calkiem zalamany. Dodatkowo te prawie 500kg z ubezpieczalni sprawi ze nie bede az tak calkiem zawiedziony ale kolejny raz rzepak na najlepszym polu trafil na zly rok i bedzie pewnie przerwa teraz na rzepaki na polach 5-6 letnia. 

Na czwartek burze zapowiadaja a groch czeka ale rzepak ma pierwszenstwo, obym jutro chociaz trochę grochu skosil bo sie otwiera powoli skubaniec a deszcz by go dobił  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież rzepak masz ubezpieczony może czekać ,ja kosiłem na końcu po pszenicy część

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze rzepaki stoją i czekają na grad a zwłaszcza pozostawione paski 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kasa za rzepak i poszła na rachunki. Trochę pokropiło pszenice od razu czarne. Sprawdzę jak chwościk w buraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Populacyjny rzepak syngentowski  Apanaci dał 2,83 t/ha , za to wilgotność 8% i zanieczyszczenia bez potrąceń, zaolejenie 42 -pobliski skup 1520 netto

Edytowano przez tomtom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak na drugim kawałku 3,35. Srednia ze wszystkich (dwoch) pol 3,05 t/ha. Plus 0,45 t/ha z ubezpieczalni. Daloby lacznie 3,5t/ha. Malo jest wynikow w Polsce lepszych dlatego nie jestem az tak zawiedziony. Jeden kawalek grochu wykoszony, plon pewnie lekko powyżej 3. No i 300kg z kola lowieckiego. A zanosil sie na rekord, szkoda bo najlepsze pola to byly 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...żniwa skończone... jęczmień jary w granicach 5 t przy uprawie bardziej zbliżonej do ekstensywnej, owies 5,5 t wyszło spokojnie, pszenica ozima średnio w okolicach 8,5 dała... teraz tylko niech pada i pada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie pada i nie pada. Jutro reszta pszenzyta, chyba juz bedzie dojrzale. Zyta wymlocone, plon od 5,5 do 7. Na szczerym piachu lekko powyzej 4 (mam to pole 2 rok) i bardziej cierpialo jeszcze na brak skladnikow niz susze. Aczkolwiek myslalem ze najlepsze zyto odda troche wiecej bo było naprawde kapitalne ale niestety mysle ze mtz nie powalilo.

No i zostalo jeszcze na dwa dni jeczmienia ale potrzebuje jeszcze pare dni bo poprostu jeszcze nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa praktycznie bez deszczu. Niedobitki już od rana koszą do ciemnej nocy. Ściernisko można talerzówką kreski porobić, gruber tylko pcha słomę. Jakiś szał w okolicy na sprzedaży słomy, chyba rolnicy chcą zrekompensować sobie slabe plony ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bardziej szał na kupno słomy. Bo w najgorszym wypadku bydło nawet słomę zje, jak nic innego nie będzie. Wczoraj obok Kowalewa gościu zbierał usychającą kuku na kiszonkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary nawet się udał plon w granicach 8,5-9, ziarno piękne, kolejny rok gdzie jary górą,  ale na dwie cyfry nadal brakuje

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nie pasuje wszyscy narzekają na jare ,niby u niego nie padało a zbiera rekordy i jeszcze suszowe dostanie,nawet pszenica mu rośnie bez deszczu i N podane bardzo póżno,jak poważnie traktować jego wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie dziwię jak sieją po 250kg pszenicy jarej albo 200 jęczmienia jarego, ja nie sprzedaje słomy tylko ziarno, 

@miwigos Trzeba dobrze gospodarować wodą w glebie :P

Rekordów nie ma ale nie ma co narzekać tylko czekać na lepsze ceny

O suszowym możemy sobie pomarzyć w tym roku poza nielicznymi szczęśliwcami 

@jarki byś obronił przed zarzutami kolegi wyżej

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bronił Cię nie będę co to to nie 

Mogę tylko napisać że jeśli masz ziemie takie jak moje żuławy 

Których to ja mam jakiś 20% i nie na wszystkich kawałkach to wierzę 

Tam plon pszenicy bankowo 7 może 8 ale średnia się liczy 

 

Moim zdaniem forum jest po to żeby wymieniać doświadczenia uwagi 

Po co mamy się chwalić skoro się nie znamy to nic nie daje

Co innego ci reklamujący wszelkie wynalazki na FB itp

Tu łatwiej o poradę niż od zawistnego sąsiada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica przerzedzona przez mszyce  w tym roku korzystnie zareagowała na brak wody, może była rzadka ale cała energia i woda poszła w kłos nie w słomę, druga sprawa szybki siew co dało silny korzeń a to było kluczem w tym roku,

co do jarych to profesorek zza odry z pewnej gazety mówił że uprawy jare mają dwukrotnie większe wymagania  szczególnie na potas jeśli chodzi o zasobność ze względu na słabszy system korzeniowy a większość uprawy jare traktuje po macoszemu

Podsumowując nie ma co się śmiać ze siewów 150szt :P

No i skończy się śmieszkowanie bo  w tym roku pszenica wpada po grochu na '' żuławach'' :O

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na suszowe sie załapie tylko w burakach nie widzą suszy,plon rzepaku sredni3,6 tony + 300 kg wypłaty za przymrozki wiosenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się