ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Pszenzyto 5,53 t/ha. Najlepsze 10ha(gdzie 20% i tak mocno przypalone) plon powyzej 7t. Takze bardzo slaby rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeczmienia jarego zostalo na jeszcze niecały dzien, plon wyjdzie pewnie polowe tego co u @barts. Zastanawia mnie dlaczego tak malo skoro klos mial nawet wiekszy albo porownywalny, obsada nie jest zla a ziarno nie jest az tak drobne. 

Podsumowujac zniwa. Plony najgorsze od kiedy waze zbiory. Zawiodly wszystkie uprawy, jedne bardziej inne troche mniej. W zeszlym roku zawiodl rzepak i jeczmien ozimy, ten rok jest duzo gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo @barts musi moja zalegalizowac na podobienstwo swojej. Ten jeczmien nie daje mi spokoju, tylko kilka niewielkich miejsc mocniej przypalonych, wydawalo mi sie ze wyglada lepiej niz ten w zeszlym roku a wtedy bylo 6+. Zebym az tak sie pomylil z szacowaniem plonu, nie chce mi sie wierzyć az

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No do czego to doszło, twierdzicie że moje oko przeszacowuje ? :O

No dobra jęczmień sypał 5,7 t :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja waga oszukuje. Masz pewnie jakąś starą kolejową i jak dwie tony machnie w jedną lub drugą, to nawet nie widzisz ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On tak pisze że trzeba uruchomić szare komórki żeby zrozumieć,niewiadomo kiedy żartuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki problem z plonem trzeba robić jej te jełopy z prokamu

Kosimy tam gdzie mamy swoje żuławy bez ścieżek i jest OK 

Pole ma 10-20ha my tylko JEDEN i na wagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 sierpnia, czas zacząć żniwa (jak to niektórzy mówią "jak Pan Bóg przykazał) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ansu napisał:

U mnie już samosiewy i poplony powschodziły 

Tylko pozazdrościć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo innych zajęć było. Chciałem tydzień temu, ale trochę padało. A dziś pogoda idealna, nawet za gorąco nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są i to wiele. Na dodatek nie zawsze zdrowie pozwala wszystko na czas zrobić. A teraz było lepiej, do tego bez nerwówki, pogoda też ładna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... u mnie dwóch w okolicy też jeszcze żniw nie skończyło... ale to są takie odosobnione przypadki :) generalnie większośc już podorywki zrobiła i poplony posiała...

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w okolicy rzepaki dosłownie z dnia na dzień dojrzały prawie, były zielone i momentalnie je wzieło, łodygi wydają się być tez uschnięte wiec wiadomo co się stało, oj bedom plony znów ...

tu też będą pryskać, robactwo tez ma niezłe używanie 

 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzepaków chorych ,pierwsze za 10 dni będa koszone,ja chyba zaczne na rzepaku i skończe na rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem szczescie ze robilem Propulse na poczatku kwitnienia i Yamato pod koniec. U mnie rzepak bedzie najwczesniej za 4 tygodnie. Na jednym kawalku robi sie powoli zolty, reszta jest bardzo zielony i zdrowy ale tutaj u wiekszosci rolnikow tez sporo zgnilizny. Ten zielony rzepak wyglada jakby mial byc za 6-7 tygodni ale czas pewnie zrobi swoje i bedzie szybciej

A jeczmien ozimy bedzie pod koniec lipca. Oj beda pozne zniwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się