ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Jednak groch nadgonil dzis na IV klasie sypal okolo 6 ton. Oj gdyby bylo wiecej tej IV klasy bylby swietny sredni plon a tak wyjdzie ok. 4,20 bo jeszcze ostatnia lodka nie sprzedana ale bedzie podobnie jak ta dzis. Najwazniejsze ze moje najgorsze pole przeszlo grochem i nie zawiodlo!

Takze @jarki jest potencjal w grochu

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój był od początku na straconej pozycji marzec kwiecień i pół maja 

Dopiero kiedy przyszły opady odżył i pola już trzeci raz z grochem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma zawsze rekordowe plony, ale zepsuł mu się kombajn wziął usługę no i okazało się, że na działce 6ha komputerek wybił ponad 7ha ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ansu  i  kolejny  rekord , znajomy   dotychczas  miał rekordowe 6 ha  a  w  tym  roku urosło  ponad 7ha:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie mialo byc rekordowe pszenzyto a nawet nie bedzie rekordu pola raczej. Cos zawiodlo, bo wygladalo na rekordowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom Ty nie narzekaj bo grzeszysz,na takich ziemiach jak piszesz zbierasz jak wiekszość na III kl. i jeszcze mało ,daj Boże co roku takie plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom pociesze Cię bo jęczmień ozimy tez miał dać dwucyfrowy wynik a niespodziewanie w kocowym rozrachunku jary dał więcej, kolejny raz nie zawiódł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu-nie ma sprawy!ZAPRASZAM

Tylko Ci co mają najbliżej nawet nie chcą wdepnąć.

@barts,a ja się na pewno jarego do póki da się wystrzegał będę.

Jesień już,

już orzą pod rzepaki,na razówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboża nawet za bardzo nie rozczarowały, bałem się gorszego zbioru. Dziś mieszanka owsa z jęczmieniam zaskoczyła pozytywnie. Jutro jeszcze peluszka i będzie pozamiatane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu i 2522 metry od drogi S5-pamiętaj!

@Marecki moja też zaskoczyła objętością w stanie zsypnym.

Woziłem te prósze od kombajnu i woziłem.Kucyka se kupię i gęsi kołudzkie-owsiane może. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokusze sie o podsumowanie. Najlepiej finansowo wyszla w tym roku facelia(900kg z ha), ale to maly areal wiec nie ma co sie za bardzo cieszyc. Bynajmniej na poplon zostanie na kolejny rok jeszcze. 

Rzepak wyszedl najlepiej finansowo, jeszcze nie sprzedany ale jestem bardzo zadowolony, jeszcze nigdy tyle nie zostalo ale to zasluga tez dodatkowej tony z ubezpieczalni. Kolejne uprawy juz duzej roznicy finansowej nie ma ale wychodzi tak: groch, jeczmien jary, pszenzyto ozime, jeczmien ozimy, zyto. 

Bardzo dobry rok, wyrownane plony na kawalkach bez wiekszych przypalen i najlepszy sredni plon zboz z gospodarstwa w historii. Ale tak pewnie u wiekszosci jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za trzy tygodnie odstawa buraków cukrowych to wtedy podsumuję.

Jeszcze,gdyby tak rzepak ozimy NAD NIMI dało się zebrać to podwójny zbiór z tego samego pola.

Rekord ilości plonu 9,5T pszenżyto Orinoko,aż 1,2ha areału.Pszenica w "Biniaku"-jaka będzie cena na wiosnę?zaobaczymy

Na razie +2500 tysiąca na oziminach z każdej równo.Jare pod psem!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu przede wszystkim słomy każdy ma pełno, w tym roku nikt nie kupował, niektórzy nawet cięli, co tutaj jest rzadkością. Za to z ziarnem nikt szału nie miał. Żyta średnio 1,5t, jęczmień max do 4t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozime chyba nikomu tu się nie udały. Niektóre wyglądały ładnie, ale potem nikt się nie chce chwalić, ile zebrał. Rok temu sąsiad zbierał z 10ha żyto na łódkę. Teraz musiał skosić prawie drugie tyle, żeby była pełna. Za to owies i jęczmień czyste, lub w mieszance każdemu dobrze dały.    Rotondo mam, pewnie. Cudne nie było, ale prawie w całości V i VI klasa, to wymagań dużych nie miałem. Naokoło oczka polnego prawie się kładło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykosiłem pierwszy raz w życiu jęczmień ozimy, fakt że to tylko 3 ha najsłabsze ale powiem tak: Nie spodziewajcie się rewelacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ozime dochodzą w oczach i już wiadomo że nici z super plonów, kto wie jeszcze czy nie będą gorsze jak dwa lata temu, 

zresztą było wiadomo cały sezon mokro na sam koniec posucha i rośliny bez spodni przyłapane

jedynie rzepak się dzielnie broni naprawdę jeszcze gdzieś wodę znalazł

będzie niezły prysznic słabe plony, ceny jak na  razie średnie, koszty wysokie i nadal rosną

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że to na usłudze koszenie, a pro po wysokich kosztów. Niektóre firmy proponują już 50-60 zł za godzinę pracy kombajnisty i nie potrafią nikogo znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się