ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Nie wytrzymałem i rzepak do pierwszej skończyłem trochę brązowy i sporo łuszczyn na polu.  Jeszcze tydzień mógł by postać,  ale prognozy na tydzień deszcz i lokalnie cena  w dół nawet poniżej 2tysi.
Pszenica zaczęta i siana w terminie jest ok. Tylko deszcz przerwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak88pszenżyto Corado,jak wypadło?U mnie Orinoko o połowę mniej niż rok temu-5ton nawet po pyrach.

@ansu ty o pogodę-my o deszcz na uprawki się modlimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groch Salamanca skoszony, plon okolo 2,9-3,2 t/ha, orientacyjny bo na kawalku jeszcze Batuta jest a powierzchnie ogolna znam ale pojedynczych odmian tak mniej wiecej. Myslalem ze bedzie gorzej

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deszcz popadał i można w końcu coś napisać. Jak jeszcze żniwa u Was trwają to wydajności napiszę później aby nie było afery jak w tamtym roku. 
Mam kilka ciekawych wniosków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu nie pada i czekam, żeby odnowione mieszanki trochę przypaliło. Ozime mógłbym brać, ale nie chce mi się do żniw na kilka razy podchodzić i poczekają. Myślę, że ok 10 sierpnia zacznę. Jeszcze przynajmniej tydzień czasu na inne rzeczy obok domu mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień żniw w okolicy a 70-80% zebrane to świadczy Co zbierają rolnicy 

 

 

Moja salamanka też orientacyjnie więcej niż się spodziewałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki CO zbierają,czy ILE zbierają?

Kombajnów full-TU kończy teraz Wuj z BydgoszczY.

Do godziny "W" wioska będzie po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU można za gnój bydlęcy wymienić.Tylko od 10ha taki barter,a u mnie 6ha pocięli nim się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popadalo. Szkoda bo groch bylby skonczony a tak zostalo jeszcze ok 4-5 ha. Batuta troche podniesie sredni plon, moze nawet do 3,3 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza pszenica po pszenicy na piachu około 6t pośladu to nie jest źle. Ale to tylko 10% wykoszone reszta moknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było mówić wcześniej, właśnie wylałem z deszczomierze 15. Ale z czwartku na piątek zapowiadają ulewę 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nikt nic nie mówi. Jak coś to będzie na @Pałuczanin81

Rzepak w "monokulturze" z przerwą co dwa lata i tak przez 15 lat. Cztery zabiegi na grzyba na wiosnę plon 4040 kg/t, pierwsza klasa ziemi, 100% uszkodzeń po zgniliźnie wilgotność 7%. U siebie miałem na jedynym polu doświadczenie że podzieliłem pole na pół z dodatkowym wjazdem na łuszczynę.  Plon z dodatkowym wjazdem 4800 kg, bez 4400 kg ściernia już była porażona przez zgniliznę - ważone. Średnia w gospodarstwie 4900 kg. Wilgotność od 10,2 do 7,4%. Zaolejenie od 43 do 48 %. Co dziwne w tym roku w dolnych łuszczynach rzepak zaczynał już kiełkować a nie było żadnego deszczu przed koszeniem rzepaku przez 3 tygodnie. 
Plony pszenicy po rzepakach siane w pierwszym tygodniu października +/-9,5t  gęstość 80 i 13,2 białka (próbka zbadana) Kilimandżaro. Euforia po kukurydzy posiana w ostatnim tygodniu października +/- 8t. Pszenica Sacramento gdzieś raczej  7-7,5t. Pszenice z siewów listopadowych były jeszcze niedojrzałe i nie zostały wykoszone do niedziele przed tymi deszczami a spadło już 30mm czyli można pożegnać się z parametrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomego pszenica po rzepaku kilkaset metrów od mojej żadnych przypaleń 

Znaczy pole bez mozajek ziemia klasy 2-3 słabe zabiegi fungicydowe 

Uschła dwa tygodnie prędzej a sypała podobnie do mojej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto ma wodę,ten ma plon.

@przem aż się strząsłem z przerażenia.Wyobraziłem sobie wykonywanie tyłu zabiegów ochrony "Ciapkiem"w moich realiach.Nawet nie myślę o sianiu tej parszywej rośliny,chyba jedynie na te GAEC 9?

@jarki twoja pszenica po grochu była?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szaleńcy za owies już się biorą. Jak wysypał z bizona na przyczepę, to aż zielono było, a nie żółto. Co ludzie w głowie mają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się