ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Chyba nie az tyle. Ale pewnie 8+, tak mysle.

Wstyd sie przyznawac ale jeczmien jary pierwszy raz w zyciu zawiodl, sypal mniej niz groch

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plony na polnocy to jest slabo, wszyscy mowia ze 2-3 tony mniej niz taka srednia wieloletnia, zreszta sam sie z tym zgadzam.

Nawet gospodarstwa na lepszych ziemiach mowia o plonach pszenicy do 5t. Powyzej malo kto dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie sugerujmy się ani klasą ziemi bo ta klasyfikacja jest już mocno przestarzała i nieaktualna... u nas około 80% zboża na pniu i sporo rzepaku też na pniu... kto dał grubo w rzepak też nie kosi... u mnie póki co w monokulturze nie jest źle... tylko niech już nie pada ze 2 tygodnie i będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tutaj tez codziennie albo co dwa dni napada 2 mm i zboza maja kolo 16% wilgotnosci. Desperaci kosza takie ale poki co mamy jeszcze troche czasu na to aby kosic suche jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my już zapomnieliśmy o żniwach ,podorywki wykonane tydzień przerwy i ruszamy z siewem rzepaku , oby jutro spadło 15-20 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie zakończył ten ma teraz nerwówkę 

Się zrobiły kradzione żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak i 10% pszenicy zebrane. Miejscami jeszcze zboża nieruszane i rzepaki tylko zaczęte. Wczoraj znajomy próbował kosić to 16%. Euforia stoi, Hondia i Kilimanjaro już mocno pochyliło, jara Tybalt przy 120N poległa w 80%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj 4h koszenia i znowu napadala 0,5mm. Pogoda ani do orania bo sucho ani do koszenia bo mokre. 

Plon zyta po rzepaku tragedia, nie ma nawet 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenzyto na najlepszym kawalku 6,4t/ha. To bedzie pewnie najlepszy kawalek ze zboz w tym roku niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też na moje liczę najbardziej. Dziś poszła większość mieszanki, wychodzi 3t, ale w tym roku wszystko lżejsze, to liczę 2,5. Pelucha może 1 tona, będzie przerwa od niej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki,a seradela jak wypadła.

U nas stoi jeszcze 10ha faceta z długami,bo nikt nie chce młócić.

Moja seradela siana na poplon z 4ha po tygodniu powschodziła tam, gdzie sikałem koło traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbierał na nasiona, bo jest ciągle zielona, w niewielu tylko miejscach z dołu strąki zasychają. Pójdzie w mulcz, ma ok 40cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

3 dni jeszcze do koszenia. Codziennie jest suche na styk, zaczynamy od 15-15,5% okolo godziny 12-13,pozniej spada do 13% a wieczorem znow kolo 15% ma. Takze koszenia jest maksymalnie 7-8h dziennie. I najblizsze dni bedzie podobnie o ile wogole wyjdzie slonce

A co do siewu rzepaku to pole mam przygotowane, mam tak dograne ze mozemy kosic i siac. Odebralem tego Horscha dzis, czekam jeszcze na odblokowanie sygnalu RTK do terminala w ciągniku bo chce zasiac z dokladnoscia do 2 cm.

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15,5 nie boisz się sypać , silosy czy płaski ,w silos bym nie wsypał ,chyba że szybko ześrutujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Pogoda jest jaka jest. Dzisiaj tez jest pochmurnie, w nocy napadalo prawie 1mm. Rano bylo troche slonca a teraz czekamy bo pochmurnie.

W silosa jak sie przedmucha to nie ma problemu. Ale w silosach mam juz odlezone zboze i jeczmien ozimy. Z silosow prawie codziennie pobieram zboze do srutowania to nic sie tam nie dzieje. 

Sypie teraz do plaskich magazynow i dmucham takimi wkrecanymi dmuchawami. Tylko ze sypie tam na 4-6 metrow wysoko i mam nadzieje ze bedzie lezalo dobrze. Pewnie za miesiac-dwa zaczne juz wybierac stamtad najpierw a nie kupujac nic po takich cenach wysokich liczac na to ze w marcu-kwietniu ceny pospadaja. Bo do tego czasu powinno mi starczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co za żniwa, stojąca pszenica już porasta, opadanie 65.5. MIałem składować, ale czegoś takiego to jeszcze u siebie nie widziałem, proponują 780netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu za dobrą nie dawali tyle ,moja ma 320-360 wymieszają i będzie OK

65,5 nie czasem gęstość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko ta na piachu może z 1ha od której zacząłem drobna reszta gruba i ciężka nawet jara, ale może być problem z opadaniem. 

 

Ozima i jara 

large.8D4987F6-1A99-4A53-AD68-C386695A6F37.jpeg.81d7a99be913e4f1927704bf2a896471.jpeglarge.E5BA4782-5018-4E4D-B8E7-2508A0C4A3F4.jpeg.df64f22ebf4223d3a8a1a20395e6babf.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około dwóch tygodniach przelotnych deszczy gołym okiem widać różnicę 

Pszenica zmieni się z szklistoczerwonej na bladą do szarawej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie nie poszlo kosic. Slonce przyszlo po godzinie 16. O godzinie 18 mialo 15,5% wilgotnosci. Takze znow zniwa stoja niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u Ciebie to chyba tylko na środkach uspokajających gospodarzyć idzie.

Jeszcze rano ventusky.pl pokazywał do końca tygodnia 70mm,a u mnie 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się