ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

W porownaniu do zeszlego roku plony sa duzo lepsze tutaj na polnocy i kazdy to docenia. Natomiast od sredniej wieloletniej beda ciut mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzątne to moge napisać , ale plon pszenicy mocno pdskoczył na lepszych kawałkach, rzepaku tak dobrego dawno nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rozbijesz bank.

Tutaj na polnocy slyszalem narazie o plonie 1,7 i 2,3 t/ha rzepaku. Moj jeszcze pewnie 7-10 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy takich plonach rzepaku to w dłuższej perspektywie "bankructwo". Ileż można dokładać do uprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj caly dzien popadywalo. Ogolnie wszystko stoi jeszcze oprocz jeczmienia ozimego. Nawet nie wszystkie jeczmienie ozime skoszone bo wlasciwie to byly tylko 3 dni pogody aby go kosic. 

Nad morzem pewnie w piatek albo sobote ruszy w rzepaki wiekszosc. W moim rejonie jak pisalem za okolo 10 dni.

A jak u Was, pewnie juz jesteście za polmetkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zostało mi tylko około 2 ha pszenicy od lasu poprzeczniaki gdzie cień i większa wilgoć i jedno pole na byłej łące.
Jakby było wszystko do koszenia to "wioska" by jutro skończyła żniwa. Zostały resztki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko zbyt mokre nie ma co kosić, pszenica koło 15 procent, słoma mokra jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziadoski rzepak wykoszony trójki nie będzie

Pszenica po pszenicy wydaje się że w tym tygodniu może być pod kosę

Ta po grochu musi jeszcze trochę poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostało 12 ha pszenicy ale do niedzieli nie wiem czy bedzie dobra , rzepaku 24 coś jutro skosimy , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zaczęty taki najrówniejszy stojący. Plon na razie 3860. Po niedzieli jak pogoda pozwoli będziemy próbować męczyć te leguny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica ta słabsza prawie zakończona plon nie powala ale przyzwoity 

Zacząłem też tą po grochu tu jest lepiej ale jeszcze jej dzień słońca potrzebny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka dosc dziwna mieszanka zbozowa wynikajaca z pojawienia sie pszenzyta ozimego w jeczmieniu ozimym oddala prawie 1,5 t wiecej niz czysty jeczmien ozimy na tym samym polu na zblizonej bonitacji. Na okolo okolo 70% jeczmienia, 30% pszenzyta. W tych miejscach gdzie jeczmien uschl to pszenzyto poradzilo sobie calkiem niezle. Poprostu za pozno przyszly te deszcze dla jeczmienia a dla pszenzyta w idealnym momencie. A roznica w plonie bardzo duza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plon pszenicy łatwo policzyć bo kręci się  okolicach równej liczby, pszenica zaskoczyła na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez to globalne ocieplenie zaczynamy kosić od 14 masakra 

Tak to się wyjeżdżało kiedy żniwa bywały jeszcze we wrześniu 

Dobrze że dziś jest tyle kombajnów to jakoś sobie poradzimy

 

Jeśli chodzi o mnie to właśnie mam dożynki 

Mnie też pszenica zaskoczyła na + choć nie aż TAKI 

 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 ha rzepaku zostało, musi dojrzeć

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam tu, Wam pisać , 10 dni po żniwach . Groch średnio , rzepak słabo, pszenica o dziwo na + , kukurydza usycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj groch poszedl. Plon ozimego 2,6 t/ha. To byl juz jego ostatni raz definitywnie. Dobrze ze mala powierzchnia. 

Poszedl pod kose jeszcze jeczmien jary na jednym z najslabszych kawalkow, plon 4,9 t/ha. W zeszlym roku nie nalecialo nawet 2 t/ha.

Jutro pojdzie reszta jeczmienia jarego, plon powinien byc lepszy.

Od srody rzepak. Dzisiaj przekosilem rzepaku troche (chyba bedzie dobry/bardzo dobry plon) tylko zeby sprawdzic wilgotnosc i na tym polu gdzie najmocniej zielony jeszcze to 15 wilgotnosci. Jak od srody zaczne slabsze kawalki a tego pewnie kolo piatku-soboty, a mam byc ponad 30 stopni od srody, to moze akurat juz bedzie mial te 9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak to mam suchy od 10 dni ,ale troche zielonych łuszczyn było , jutro coś skosze, rzepak może być suchy 6% , ale nie nadaje sie do koszenia bo zielone łuszczyny, conajmniej 50% plantacji rzepaku jest za wcześnie koszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plon jeczmienia jarego rekord zycia. Gdyby go nie przypalilo 2 tygodnie temu i bylaby duza mtz to otarlbym sie pewnie o dwie cyfry. A najlepszy kawalek zostawiam na pozniej jeszcze

Rzepak jutro zaczynam. Kolega dzisiaj kosil kolo mojego pola 3,20. A inny na III klasie ponad 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że taka susza i taki plon jarego10 ton, tego chyba nikt nie osiągnoł,coś nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly czas pisalem ze jary piekny, na samym koncu go upalilo. Najbardziej ucierpial ozimy dlatego na jednym z lepszych pol te ledwo 5,5. A jary 8,120. Przy wilgotnosci 15-15,5%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inny klimat, miał zimno i sucho, rozkład opadów przypasował akurat na jary i efekt jest

no i najważniejsze gnojowica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadoski rzepak to też inny klimat będzie brak wody marzec kwiecień maj

Ale jak tu mówić o suszy skoro plony są normalne nawet rzepaków 

Problemem był azot wysiany za późno 

 

Susza to jest teraz piekielna ale kogo to obchodzi

Tych co mają buraki itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się