ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

@R-w-jak to mawia mój synuś:"A cio nie wolno?"(się chwalić)

Osobiście czekam też na WIELKOPOLSKI wynik :)   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też już zaczęli i tak samo 2,5 - 3 tony ,mój jeszcze trochę zielony może początek sierpnia pójdzie pod kosę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest w mordę? Toż miały takie rekordy padać po 6 ton. U mnie też już zaczynają - 2,8 t/ha ale wilgotność jeszcze przy duża. Desykowany 2 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze jęczmień nie jest, jak badalem dziś to miał od 17 do 23. Duży rozrzut. A teraz na pogodę dobrą będzie trzeba poczekać pewnie długi czas. Na mojej  pogodzie pokazuje 65mm przez najbliższe 8 dni, więc z jęczmienia się już nie będę cieszył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, R-w napisał:

4 będzie, ale raczej między bajki można włożyć przechwałki które pojawią się za jakieś 10 dni ;)

Jak nie będzie to wyjeżdżam z pola i czekam na grad ;)

Paradoks 

Też liczne na cztery bo jak nie to .... 

Teraz to szybciej sam wyleci niż się doczekasz odszkodowania ;)

Panowie od wiosny pisałem że to NIE są rzepaki na rekordy 

Dochodziły kolejne problemy ale grzyby dokonały najwięcej 

Zbyt szybko na podsumowanie ale to widać 

Zobaczcie jak wygląda większość pszenżyt kto dał trzy zabiegi ma plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj trafiłem, tzn pszenżyto. Gęste nie było ale teraz robi na mnie wrażenie, jeszcze zielone aczkolwiek septoriozy sporo w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pszenżycie jeden zabieg!TILT-porażenie kłosa jak u @lokizoma,

gorzej w pszenicy-braki ziarniaków w kłosach,suchy jęczmień oz.6,2T<-bez picu(CO TU SIĘ RZADKO ZDARZA):)

@jarki-tu straszą DODATKOWO porastaniem rzepaku w łuszczynach?...NIKT NIE KOSIŁ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest porastanie i jest też białe ziarno tam gdzie czarne rzepaki 

Przy takim porażeniu poszlak też wyleci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam koło domu rzepak sąsiada i trochę mu się przyjrzałem, to za ciekawie się nie zapowiada. Dużo białych nasion, zaczyna kiełkować w łuszczynach i większość nasion prawie jak mak, a miał jeden z lepszych rzepaków w okolicy jak nie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej żeby te dziadostwo wyleciało za du..ą kombajnu?

mnie kiedyś przy dokładnym zbiorze to w zanieczyszczenia wrzucili..

i po cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 Wypraszam sobie, nigdy nie wyciągałem hektarów :) Może dlatego że sam potrafię liczyć i uważam że inni też potrafią, a policzyć ile metrów po słupach energetycznych ile ktoś ujechał i kiedy wysypał to chyba każdy robi ;) pomylić się można maks o tonę ale róznicę między 5 a 10 ton to widać (nawet po ilości resztek pożniwnych). Chociaż mam sąsiada cwanego co wjeżdża na mniejszy kawałek z do połowy zasypaną niemką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy NA FORUM takich o rekordowych plonach ZAWSZE!-

to już lepiej matuzalemowe podejście("nie ważyć,mierzyć,dać w depozyt,

czy "każdy ma inną ziemię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawyzanie to oklamywanie samego siebie. Napadalo już 21mm. Na tydzień spokoj z pracami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie szlo i stanęło rzepak czysty i suchy 7% zostało jeszcze trochę do s koszenia ale plon katastrofa 2.82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden szczery prócz mnie :)

znaczy pochlapało?(czyli trza TU liczyć na max.2,8T)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jebię! Dzisiaj też niedaleko mnie kosili i mniej więcej 2,4t/ha patrząc po przyczepach. Wilgotność deko za duża, 3 próby 9,4 8,9 8,4. Cena nadal bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mowcie mi, ze to jest rzepak na 2-3t bo w to nie uwierze. Ile jeszcze mu dajecie do zbioru? 3 tygodnie? Oby nie było tak, że rzepak wczesniej bede siał niż kosił. Ale beda pracowite żniwa.

sadds.jpg

sdad.jpg

 

Pszenżyto też jeszcze zielone, były 3 zabiegi. T2 troche spozniony ale presja tez duza była. T3 po 16 dniach T2. Powiedzcie jak na moich mozikach mozna nie stosowac glifosatu. Aha suszy nie było, w maju 12 mm, pozniej opadow ponad miare. Dobrze, że te miejsca to około 2% powierzchni pola. Liczę na 7+, czy bedzie chociaz tyle czas pokaze

saasd.jpg

dasda.jpg

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom

Nie chce być wredny ale pod słońce w tych łuszczynach szału nie ma, chyba że tylko takie miejsce dałeś aby nie podpuszczać innych z 2 tonowymi rzepakami :D

Ale na mnie taki rzepaczek nie robi wrażenia ;)

 

Z nudów rozpracowałem rzepak, i wychodzi średnio 29 nasion w łuszczynie, ilość łuszczyn na roślinie nie daje się określić, po wysuszeniu wszystkich nasion jakie wyłuskałem MTN wychodzi  5,7 g,  nie ma  co oszukiwać że liczę na konkretny plon, 

jedyny problem to że miał dojść sam a dolna partia zielenizna jak u Ciebie i zaczyna  miejscami odbijać co prawda niewiele ale wilgoci sporo to i nie wiadomo co będzie, raczej trzeba go zdesykować,  tylko szkoda wjeżdżać w niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozpracowywalem rzepak też, wyszło coś koło 7,5t a dało 4+. 

@barts To mój najlepszy w karierze, dużo Twojemu wcześniej nie ustepowal, ale przyznaję otwarcie, że Twój lepszy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle aż nie liczę bo trzeba było by wywiadów udzielać całą jesień, potencjał jest to i nadzieja na plon nie gaśnie tym bardziej że długo zielona biją masę nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ale średnio na pewno nie będzie tyle mtz ani tyle nasion w luszczynie z tego względu że masz obsadę około podejrzewam 30 roślin i liczba luszczyn ok. 200 na roślinę. Dałoby to plon 30x200x29x5,7, tj około 10 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że ilość łuszczyn jest trudna do oszacowania, ale nie przyjmuję plonu rzędu 2-3 tony, co do mtz raczej nie będzie  znacznie niższe bo te łuszczyny co nadal zielone to ładne kulki nalały porażenie praktycznie brak więc kto wie może czas pokazać Nowo Zelandzczykom jak się rzepak uprawia :D

 

Co do wyliczeń lepiej bardziej przyziemnie mtn 5g, 200 łuszczyn, 20 nasion w łuszczynie, przy szacowaniu najtrudniej uśrednić czy to obsadę kłosów i ich zaziarnienie jak i ilość nasion z rośliny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOKIZOM jak nie skosisz to po czym zasiejesz rzepak .ja musze prędzej skosić pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie te wyliczenia to o kant .... rozbić 

Kiedyś dawno temu przyjechała pewna pani z pewnego zakładu ubezpieczeń 

Też liczyła i liczyła miała nawet jakiś tabele wyliczyła plon i moją stratę 

Tak się pomyliła że w żniwa byłem w szoku bo był to mój trzeci rzepak 

Dobrze że na moją korzyść i długo nie mogłem tego rekordu pobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się