ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Tak właściwie to dopiero wczoraj pszenice były do koszenia

Oj ludziska znów gnoju nawozili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

ALE SKRUPULATNY JESTEŚ

Aż tak bym tego nie nazwał. Zwyczajnie łatwiej się czyta, kiedy są znaki interpunkcyjne. Nie chcę Ci się wstawić przecinka i kropki, no ok, da się odczytać. Ale znak zapytania mógłbyś wstawić. To dwa klawisze obok siebie, można jedną ręką to zrobić. Capslock działa z powodzeniem, mimo że taka forma jest powszechnie uważana za krzyk i dlatego nie jest mile widziana wśród ludzi odnoszących się do siebie z szacunkiem. Lubisz ustalać innym życie według swojego życia i swoich norm, które Tobie odpowiadają, chociaż innym niekoniecznie muszą. Mógłbyś okazać chociaż trochę kultury i zacząć pytać, używając w tym celu odpowiedniego znaku. To aż tak bardzo nie boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, miwigos napisał:

To nie masz ładowarki

Na Kaszubach też są ładowarki!

Na jaką wysokość usypiesz ladowarka?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jarki napisał:

Tak właściwie to dopiero wczoraj pszenice były do koszenia

Oj ludziska znów gnoju nawozili 

Nie żartuj w sobote po południu były dobre , w poniedziałek za suche już, wczoraj to pewnie koło 10 % miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare budynki po hodowli, nisko konstrukcje dachowe. Maks 2,5 mi się udawało. Latwo policzyć że na 5m wysokości zmieszczę 2 razy tyle zboza. Pasuje mi wstawić przez otwor drzwiowy mobilna zmijke i tak robie. Dużej różnicy nie ma między tym rozwiazaniem a podgarynaniem ladowarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ładna duża hala u Cebie, jak przerabiałeś na magazyn to musiałeś wszystkie posadzki na nowo zrobić z izolacją , było zwalić stropy , ja tak zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stropow nie bylo tam, byly tam tuczniki na głębokiej sciolce tylko. Posadzka zostala stara ale ze zbozem sie nic nie dzieje. 

Nowy magazyn, a te do zburzenia i zamiast tego wiata na maszyny. Takie mam plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lokizom napisał:

 

Nowy magazyn, a te do zburzenia i zamiast tego wiata na maszyny. Takie mam plany

Budynki z 2002 jak kiedyś pisałeś,już do zburzenia?

Ostatni hektar dziś skończony, drugi kawałek Kariatydy NIE JEST ŹLE, ósemka pykła.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mamy suszę, co by było gdyby nie susza? 15 ton?. Rzepak średnio wyszedł 4,3. Najlepszy 4,7, najgorszy nie dopinał 4 ale ze średniej jestem zadowolony, z ceny już nie. Pszenica zależy od kawałka i odmiany ale kręciło się w okolicy 7-8. Jest dobrze. Trzeba chyba to szybko sprzedawać bo po wyborach jedzie do nas pszenica z UA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas piszę realnie.Mam takie pola,jakie mam.Też mnie różnica zaskoczyła to wspomniałem.Jeden kawałek mimo IIIa jest zawsze lipa.Teraz tam będzie rzepak Dominator,więc za rok napiszę:"Nieporównywalnie do zeszłego..."albo coś takiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pałuczanin1981 napisał:

Budynki z 2002 jak kiedyś pisałeś,już do zburzenia?

Ostatni hektar dziś skończony, drugi kawałek Kariatydy NIE JEST ŹLE, ósemka pykła.

Te z 2002 to już Ojciec budował i po tylu latach wygląda dalej jak nowy. 

Bardziej te z lat 70-80, ale takie było wtedy budownictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 nie o to chodzi, tylko nie narzekajmy na suszę. @lokizom coś wie o suszy. U mnie suszy nie ma i nie było, parę kilometrów ode mnie tak, żniwa zakończyli jeszcze w lipcu. Jak mówię rodzinie Żony jak pszenica mi sypała to twierdzą, że to niemożliwe. Tylko Żona była przy żniwach i widziała. Żniwa udane, szczególnie rzepakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas plony ladne, tez szczegolnie z rzepaku jestem zadowolony

 

ale teraz zaczyna byc sucho, pierwszy raz widze zeby samosiewy rzepaku usychaly na 4 klasie ziemi, talerzowka 3 tyg temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dycha to owies... :)

Tutaj wczoraj ostatnie wiejskie niedobitki zakończyły żniwa.

Teraz to słoma w cenie i wszyscy chcą sprzedać.To się udaje i teraz wszelkiej maści prasy latają po polach.Jako jedyny pociąłem pod buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas mnóstwo słomy z rzepaku zbierali zastanawiam się na co

Ściółka do kitu na opał moim zdaniem szkoda 

 

Żniwa niby były mokre ale ostatnie dni mnóstwo pożarów

Straty ogromne traktory i prasy poszły z dymem 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma za co spłacać?

Jak właściwie w takiej sytuacji Bank podchodzi do sprawy?Nigdy nic nie spłacałem,a pierwszy pożar pasów w kombajnie u mnie był 13 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2023 o 07:43, ikcomas napisał:

Plon? Orientacyjny. Może być na metry sześcienne.

Plon wyszedł 7t Odmiana dwurzędowa , browarny. 

Parametry OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się