jarki

ceny usług

111 postów w tym temacie

Tutaj w zeszłym sezonie było 340 za bizona. Rekordem jeden chciał nawet 370. Teraz paliwo droższe, to cena jedynie w górę pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o cenie za godzinę?

(x1h20min./ha zwykle wychodziło)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 Tak, bo tu są stawki za godzinę. Sąsiad wczoraj już rozgrzewał swoje dwa trupy. Ciągle je naprawia, a potem gada, że taka cena, bo amortyzacja. A ludzie go biorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że ceny dość zróżnicowane pewnie zależy od ilości sprzętu w terenie 

Tu jest niby dość prosta zasada bizonki 270-300/h a zachodnie od hektarów 

Wszystko jest OK póki nie wiedzie takim klasem w porządną pszenicę 

Tu zaczyna się problem i wychodzą hektarogodziny :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto dać za tę hektaro-godzinę.Niż ma zostać pod kitą.

@miwigos ile w pszenicy 10+ taka wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, dwa sezony temu miałem classa, modelu nie pamiętam, bo co roku zmieniał na lepszy, ale jak ten bizonem brał 300, to on 270 i bizonem 1 ha w godzinę nie ogarnął, a on 1 ha w 45minut i mało co pośladu na polu zostało, a po bizonie zawsze gęsty łan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rzepak pszenicę  za 400zł/ha ktoś mi ładnie wykosi bez strat i dobrze potnie słomę to chętnie zapłacę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku za koszenie brałem 350zł/ha, średnio 350-370 zł. W tym pierwszy raz po 10 latach podniosłem na 370.

@miwigos ja bym zrobił inaczej. Ustaliłbym cena taka jaka Ciebie by satysfakcjonowała za ha. I jeśli by ktoś przyszedł to jedziesz a jak nie to niech maszyna stoi i się nie niszczy. Dziwie się że ktoś w ogóle za takie stawki kosi usługowo. Za dużo kosztuje utrzymanie kombajnu. a później lamenty że nie ma na naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2021 o 12:15, ansu napisał:

Jak rzepak pszenicę  za 400zł/ha ktoś mi ładnie wykosi bez strat i dobrze potnie słomę to chętnie zapłacę. 

Na ten sezon ceny chyba bliżej 500/ha ?!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie, nie wiadomo jak to w ogóle w tym roku liczyć. Inflacja oficjalna 15% a nie oficjalna pewnie z 50% wystarczy popatrzeć co wszystko REALNIE podrożało.

Średnia cena pszenicy za ostanie lata kształtowała się na poziomie +/- 700-800 zł, wówczas koszenia kosztowało 350 zł/ha. W tamtym roku przedział za koszenie wynosił od 370-400 zł/ha. Jakby to porównać do ceny pszenicy/kosztów paliwa itd. pasowało by dodać właśnie 370-400 zł +50%(skoro pszenica wzrosła z 800 na 1200)  to usługa również i wychodzi przedział 555 - 600 zł/ha. 

 Skoro tak mówisz to za ile pojedziesz do tego jednego klienta w tym roku ?? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak płaca po 6stów za kombajn przy zbiorach 4ton pszenicy sprzedanej w żniwa po 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 tony pszenicy z ha? U nas to mało kto tyle zbiera. Patrząc na te uprawy bez azotu to jak będzie 2 tony to luksus. Od starszych słyszałem, że za 1 hektar koszenia kombajnem należy się równowartość 600 kg żyta. Marzenie, żeby po tyle było bo może w końcu skończy się ta szopka i wreszcie policzą, że jednak lepiej plunąć na to wszystko bo dopłat nie wystarczy na pokrycie kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem kalkulacja raczej powinna być ukierunkowana na koszty eksploatacji ;) 

Druga sprawa to zależy kto jak liczy od godziny czy hektara 

Bizony zwykle liczą od ha natomiast zachodnie od h 

Edytowano przez jarki
Zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszty eksploatacji ??? a gdzie liczyć swoją pracę i najważniejsze otworzenie parku maszynowego. Cena nowych maszyn wzrosły w dwa lata o 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli ;) 

I odtwarzanie bizona (z chińskich części) ilu z nas by tak chciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o tym żeby poinformować przed wjazdem na pole klienta ile usługa kosztuje i czy jest przygotowany na warunki oraz dopóki nie zapłaci to ostatni zbiornik zostaje w kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będzie wiadomo ile usługa  bo zaczynają kosić jęczmienie,za takie 6 ton/ha - 500 zł  minimum, zboża co sypie 2-3 tony nigdy nie widziałem

@przem który kombajn przez 2 lata podrożał 100 %, przez 5 lat mój 40-50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechałem pod Wrocław i takich pól nie widziałem, na 4 tony to Ok, ale nie dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claas Tucano 420 wyceniany w grudniu 2019 roku (przed tym całym cyrkiem)  560 netto. Teraz już go nie produkują. Claas Trion 530 z listopada 2021 1 mln 200 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się