jarki

ceny usług

111 postów w tym temacie

To chyba dwa inne kombajny ten trion napewno większy, wydajniejszy

Jeden jeczmień wymłocony bizonem z szarpaczem ,koszt 450 godzina, 3 ha kosił prawie 4 godziny, czyli 600 od hektara można wołać, za dobre zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Trion jest identyczny jak stary Lexion z początku lat 2000. Robią to samo co kiedyś za inne pieniądze.  To ciut większy model ale właśnie nie ma teraz do czego porównywać. 
To w takim razie ile Ty planujesz wziąć za koszenie ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstępny plan 550 pokos, 600 z sieczkarnią , 1,7 ha kiepskiego rzepaku skosze za 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, przem napisał:

Claas Tucano 420 wyceniany w grudniu 2019 roku (przed tym całym cyrkiem)  560 netto. Teraz już go nie produkują. Claas Trion 530 z listopada 2021 1 mln 200 netto

To malo zaspiewali Ci za tego Tucano, ja za 320 dawalem rowne 500 netto w 2015. Dokladalem pozniej jeszcze poziomowanie sit za okolo 20 tys. 

Ale stracic tez malo stracil bo mialem kupca za 430 przed kilkoma miesiacami. Wahalem sie czy nie zmienic go na tego Triona wlasnie, za 1,03 chcieli mi go puscic w pazdzierniku juz z waga (kwantymertem czy jakos tak), rozrzutnikiem plew, mozliwoscia mapowania plonu. Wahalem sie dlugo i dalej nie wiem czy dobrze zrobilem nie kupujac jednak bo poszly prawie 200 tys do gory. 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2022 o 20:49, miwigos napisał:

Wstępny plan 550 pokos, 600 z sieczkarnią , 1,7 ha kiepskiego rzepaku skosze za 600

To kosisz na godziny? Tu już dawno nikt nie liczy na godziny .

Ile Ci wyjdzie za koszenie zboża 7t 1ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od hektara ,ale jak kosze zboże które sypie 4 tony to biore mniej niż za takie 7-8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek usług już się zdeklarował. W okolicznym "molochu" koszenie rzepaku 650 netto bez transportu (jak koszenie to tylko sprzedaż do nich), pszenicy 700 netto bez transportu. Drugi "moloch" koszenie rzepaku i pszenicy 700 netto (bez transportu i możesz to sprzedać gdzie chcesz).
U rolników ceny usług się zaczynają od 550 do 700 zł/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu ceny omłotu podobne około 500 na godzinę bizony i zachodnie na hektary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega takim jak moj focusem za rzepak z nawozem bierze 500+paliwo. Ja sieje 2 dobrym kolega to biore 400 i moje paliwo. Spale okolo 15-20 l/ha.

Wy spalicie pewnie 10-13 l/ha. Wg mnie ponizej 250 zl to sie nie kalkuluje wogole. 300 zl byloby uczciwa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakoś oszczędnie u mnie wychodzi bo spalam 7-10l/ha, w tamtym roku brałem 200 zł/ha (podniosłem wtedy o 50 zł i mówiłem, że to nie koniec podwyżek). 250zł/ha w tym roku uważam, że jednak trochę za mało. 300zł/ha byłoby chyba ok, za darmo nie zamierzam pracować. A za rozsiew nawozów jakie macie stawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy małym zużyciu paliwa czyli do 10 litrów

Trzeba jednak doliczyć amortyzację sprzętu i NASZĄ pracę 

Problemem są gówniarze co sobie lubią pojeździć na sprzęcie tatusia 

Jakby te maszyny były za darmo nie wiem dlaczego dostają pozwolenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko poszło do góry, trzeba też rozsądnie podnieść stawki. U nas problemu z gówniarzami nie ma, w zasadzie to tylko ja i kolega robimy takie usługi więc rynek dość monopolistyczny (ustalamy między sobą jednakową cenę). Stawki jednak trzeba podnieść na tyle, żeby nie dzwonili z sąsiednich powiatów bo już takie zapytanie było. Szukają taniego frajera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trzeba podnieść o 50 % - proste. O tyle samo stracił pieniądz na swojej wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat my rolnicy nie bylismy fachowcami w ekonomii ale przez ostatni rok nimi zostalismy. Tak Panowie podniesc wszystko o 50%, do rynku trzeba sie dostosowac.

P.S. Prad w taryfie przemyslowej C12 mialem w 2019 po stalej cenie 0,21 zl/kwh. Na 2023 mozna podpisac stala cene po 2,30 zl/kwh. To jest 1100% ceny z 2019. O tyle to Naszych produktow nie damy rady podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.  Ile brać za orkę oraz uprawa ciężkim agregatem typu "kompaktor" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orka to 400-500 za hektar, agregatem to myślę że ze 300 też trzeba brać. Za rozsiew nawozów biorę 100 już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo u Was jest bogaty park maszynowy. U nas sprzętu nie mają, jak przygotowywałem pole pod siew bezorkowy to klient był w szoku, że tak mało zapłacił bo sam gdyby orał i uprawiał to by go więcej kosztowało, nie wspominając już o czasie pracy oraz piekielnej grudzie po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się