m@ciej

Odmiany pszenicy ozimej

1207 postów w tym temacie

A pod nią grzałke,ale rzepaki wyleciały,nawet kris im się uchował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepaki nie wyleciały tylko mieli w Chrząstowie i to nie najgorsze jak na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współpracują. Jedni wyhodowali, drudzy rozmnażają. Ponadto współpraca na dniach pola (klasy S).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo jęczmienia jarego Danko ma hodowli duńskich-mnie zastanawia lansowana w mej okolicy odmiana pszenicy SHERPA hodowli J.BREUN -której nie ma na liście tego hodowcy??? !!!-może ktoś mi pomóc-słabo znam niemiecki to może się mylę? www.breun.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spojrz na liste arr co do uiszczania oplat za konkretne odmiany, tam bedzie hodowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też brak informacji-czy to możliwe żeby w Polsce jej taką nazwę nadali?wyszukiwarka pokazuje na rzepak i insektycyd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko strona dystrybutora nasion używa nazwy Sherpa -ja to oglądałem na polu uprawnym w Grocholinie -nie na okrytych poletkach-ładna niziutka,kłos zbity ale długi...ciekawy brak info w całej europie,nawet agencja nasienna nie chce opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci z szubina mają desamo i sharpe przy najbliższej okazji podpytam bo to ciekawe odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki jak dodać fotki?to zrobię u Wuja te Desamo co mu jeszcze zostało i wrzucę tu-najpierw przeklinał,że nie posiał muszelki-teraz twierdzi,że desamo ładna odmiana i spróbuje ponownie ja zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok!DZIĘKUJĘ!postaram się "powalczyć" :)-ze dwa m-ce tej uprawy nie widziałem,jestem ciekaw jak się prezentuje poza poletkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i czego tu szukać SKAGEN przezimował wzorowo i ta odmiana będzie u mnie dominować,200kg N co dzień wieje , pada i nadal stoi.

fe4605dd7a0fa500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekordowe ilości pośladu się zapowiadają w okolicy, dużo pszenic za tydzień jak podeschnie gotowych do zbioru :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu mówił, że Skagen niedobry, wysoki, leży plackiem nawet bez nawożenia. Tymczasem jare się kładą...

@Daymon jak oceniasz tą odmianę? Piękna, ładne długie grube kłosy. Podoba mi się, liczyłeś ziarna w kłosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmiana bardzo ładna dość wysoka ale prz naworzeniu 180kgN nadal stoi antywylegacz poszedł raz optimus+ ccc w fazie pierwszego kolanka i 3 zabiegi na grzybka i coś od robali.Narazie stoi na całym polu. Liczba ziaren w kłosie średnio 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

watpie, że liczba ziaren srednia 80, bo byś szedł na rekord swiata, przy obsadzie okolo 400 klosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bede dziś w domu tpolicze jeszcze raz i obsade też bo napewno więcej jak 400 kłosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Losowo wybrane (bez patrzenia w różnych miejscach) 10 kłosów średnia 71 ziaren

Kłosów na metrze okoo 500-set(tych małych poniżej głównego łanu nie liczę) nie wiem jak sypnie ale takiej jeszcze nie mniałem a mój dotychczasowy rekord to 10,800t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze policzyłeś spodziewany plon łatwo obliczyć.

71*500=35500 to ilość ziaren na metrze

Masa tysiąca ziaren to 45g a więc

35,5*45=1597,5 gramów na metrze kwadratowym

1,5975*10000=15975 kilogramów na hektar czyli prawie 16 ton. Coś sporo wychodzi albo źle liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć...??? Te najmniejsze kłosy to i tak ponad 50 ziaren

Siew 245kg/ha też wszyscy krzyczą ż za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się