m@ciej

Odmiany pszenicy ozimej

1207 postów w tym temacie

Tak sieje tyle zawsze i nie nażekam ;) (średnio z ostatnich lat wyjdzie 10t)

Wiem co chcesz powiedzieć, słyszałem to nie raz. Nie mam problemów z wyleganiem przy naworzeniu w granicach 200kg/N

Stanowisko mam po rzepaku,nie stosuje pod pszenicę nawożenia na jesieni. U mnie Ci co pukali się kiedyś w głowe sami co roku zwiększają wysiew,w ostatnich latach więcej powodów przemawia za.

A Ty wysiejesz 130kg kilimanjaro ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wysiałem 145 kg/ha Linusa i ...dzięki temu ubezpieczalnia pokryła koszt zakupu nasion-też będę już siał więcej 200-250kg w zależności od sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi sąsiedzi też sieją 250-300 kg zyta myśląc ze więcej zbiorą. Dobrze licząc to nie oczekujesz z jednego wysianego ziarna nawet jednego klosa. Dużego doświadczenia z pszenica nie mam ale jakbyś zmniejszył normę wysiewu to może srednioroczne by Ci wzrosły do 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

250 kg to chyba przy siewie na wierzch rozsiewaczem i zabronować ...

 

@jarki

Siej 200 szt chociaż trochę w ramach eksperymentu :)

 

 

Ja siałem Arkadię 150 szt po rzepaku, co dało niebagatelne 90 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts-będę siał strip-tillem.Generalnie WZÓR się sprawdza+zalecenia "hodowcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko poznaniakiem ale nic na wierzchu nie leży,poznaniak to siewnik i w pakiecie z c330 też da rade tym zasiać zboże. (to dla tych co już zapomnieli) Nie mam zamiaru tu nikogo przekonywać do czegoś,bo nie jestem świadkiem jechowy i każdy ma swoje zdanie.

Ja osobiście bał bym się by mi gapy te 90kg nie zjadły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts chyba mnie pierwszego przekonasz do tych 200. Wyszło mi 300 szt/m pszenzyta. Sucho jak cholera, boję się o wschody ale jeczmien ozimy po 8 dniach się ukazal

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymon mam zamiar wysiać te 130-140 kg/ha :P Jak tak sucho to lepiej uprawić głębiej agregatem i głębiej zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon-nie zapominam...Ursus C325/a.d.1961/+siewnik poniemiecki(zastany przez dziadka-przesiedleńca zza Buga)a.d. 1939r...i też 22ha popchnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 250/m2 siałem już dawno

Może i w tym roku na tyle się zdecyduję

Zależy jaka będzie wilgoć w ziemi bo na deszcz szkoda liczyć

Muszę pamiętać że moje mozaiki dają różne warunki dla wschodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest grane czemu tak cisza weekend jak u miastowych czy co :D

 

Odnośnie pszenicy ja się wstrzymuję najpierw był plan na dziś

Teraz też planuję wtorek-środa bo niema szans na deszcz

Ogólnie w okolicy jest odwrotnie niż zwykle mniejsi już zasiali

Większe gospodarstwa zwlekają nawet ci co zwykle zaraz po qq orali i siali teraz zwlekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem wczoraj ,reszta z musu 1 pażdziernika,miało być bezorkowo po kultimerze,ale za sucho i orke wykonałem to wzejdzie ,ci co siali wcześniej to po 7 dniach wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-dobrze,że wiesz jaki jest dziś dzień tygodnia-tu kurz monitor pokrył przez otwarte okno-WSZYSCY sieją na talerzówkę i wszyscy swoje ziarno!(rok temu worki były oryginalne,pół roku temu była oryginalna talerzówka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem wczoraj ,reszta z musu 1 pażdziernika,miało być bezorkowo po kultimerze,ale za sucho i orke wykonałem to wzejdzie ,ci co siali wcześniej to po 7 dniach wschodzi

ile procent wschodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Kilimajaro posiane. Obornik rozwieziony, wczoraj popołudniem orka, następnie talerzowanie i od rana uprawowo siewny poszedł, żeby złapać choć odrobinę wilgoci. Zobaczymy kiedy wzejdzie i ile? Wyszło mi 150 kg/ha. Ale orka to była masakra. Od 21 sierpnia nie padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-dobrze,że wiesz jaki jest dziś dzień tygodnia-tu kurz monitor pokrył przez otwarte okno-WSZYSCY sieją na talerzówkę i wszyscy swoje ziarno!(rok temu worki były oryginalne,pół roku temu była oryginalna talerzówka)

I co po tej talerzówce wzejdzie-nigdy w życiu ,jak by zaorali to by wzeszło ,chyba że samosiewy nie zlikwidowane i porosły po kolana

 

ile procent wschodzi???

Myśle że prawie wszystko ,jak wzejdzie to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-sąsiedzi siali w tym tygodniu,więc nie wiem jak wschody-króluje KWS JULIUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Nie bronie tej talerzówki ale czy wiesz jaką ilość wody traci gleba bo wykonaniu orki ? W takich ekstremalnych warunkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się uprawa kultywatorem typu mandam spec np. czyli głęboko bezorkowo i siew . Mało w naszych stronach takiego sprzętu więc idzie przeważnie głębosz z wałem i upawowo-siewny albo głębosz i gruber żeby jak najmniej rozpylić glebę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolimanjaro i kris zasiane w ziemi sucho jak cholera ale mam nadzieję że wzejdzie

Znajomy chciał po qq wbić pług ale zrezygnował będzie siał nawet w listopadzie ale nie w tych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie siew po burakach-koło 10 października-polecacie jakieś odmiany na tak późne siewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wybrałeś Delewar- a bo ci się ta foczka podobała ? Po qq postoję i poczekam strach się z pługiem zapuszczać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać @barts przyjedziesz do mnie na wiosnę flancować mi jarą w ozimej

Zasiałem 250/m2 (110 kg/ha) dawno tak rzadko nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja własny kwalifikat Arkadii ok. 150szt /90 kg :D więc na moją normę wcale tak mało nie posiałeś :P

 

Na sucho można u Ciebie 1/3 stosunek roślin na m2 do zakładanej ilości kłosów a coś nie wierzę że dasz radę utrzymać 750 kłosów( w naszym rejonie o 600 trudno),

 

Poza tym jak przemarznie to nie ma dylematów aby zostawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się