m@ciej

Odmiany pszenicy ozimej

1207 postów w tym temacie

@barts i jarki-to są "jajca' z TAAKĄ obsadą?ja zamierzam dać 430szt./225kg mieszańcowa-Arkadia+Sailor

...z "wynalazków"to ponownie KWS Montana 350szt./160kg

@witch Delawar sobie odpuszczę,gdybym siał swoim,a nie "usługą"to bym jeszcze coś wsiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzuri Pro-Till się okleiło błotem...i Arkadia została w zbiorniku...do Święta Niepodległości jest ponoć czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki u mnie też

@jarki na mym bagnie to wiosną do maja nie wiedziesz-ryzykuję z N po lodzie,aż strach jak mnie też OSN wprowadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szał i tak nie liczę, bo pole zaczyna się od IVb, a na drugim końcu jest VIb. Ale po konkretnym oborniku i ziemniakach, więc może coś się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak ozime to było ozime jak była zima ze śniegiem

@Marecik-u Ciebie nie taki problem z klasą-jak u mnie z terminem siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałucznin81 tylko jak zima jest bez śniegu to o dobrych plonach jarych tez można pomarzyć. A ty cały czas nie możesz wjechać w pole? To konika do kosa i bronki i w pole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak-w latach 60tych ubiegłego stulecia Dziadek zamienił konika na Ursusa 325 i Kos,bronki ba nawet wóz z kufą służą DO DZIŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłeś tym Mzuri czy czekasz ? Powiedz mi czy ta maszyneria ma opcje podsiewu nawozu lub dwóch nawozów ? W mojej okolicy prawdziwy cyrk - 914 ciąga b r o n k i żeby trochę przesuszyć a szóstka nie daje rady z uprawowo-siewnym bo się wał zakleja i ni chu-chu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jara pszenica lepiej sypała o 1,5 tony ,a suszej to wtym roku już nie będzie ,dobrze że buraki póżno kopane będą ,to nie korci siać pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch-Pan Piotr się uparł i posiał dziś.Tak ma podsiew nawozu(najlepiej z Polic,bo równa granulacja)ale na błocie(dosłownie)to się wysyp zaklejał ziarna.Jak lekko mokra to te kółko zakrywające się oblepiało,choć od wczoraj fest podsechło.Teraz jedzie w okolice Kruszwicy po buraczkach czerwonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawie moje strony . Jakbyś mógł to podeślij jakieś namiary do tego gościa . Ciesz się że posiałeś bo teraz to chyba już tylko gorzej będzie . Wypadało by zakropić nie tylko z góry ;D . Co ja tak ciągle o tej gorzale cholera ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś jest na rzeczy z tym bimbrem, albo może przydałoby się, żeby było... ;)

 

To z jednej strony wolę moje piachy, bo żyto siałem w drugi dzień ciągłego deszczu i problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jara pszenica lepiej sypała o 1,5 tony ,a suszej to wtym roku już nie będzie ,dobrze że buraki póżno kopane będą ,to nie korci siać pszenicy

 

Nie porównuj tegorocznej ozimej bo prawie jej nie było

Choć u nas ozima z późnych siewów sypała całkiem przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki . Boss is Boss :) ,. U nas nic nie sypało ani zaschnięte jare ani przemrożone niedobitki ozimej no może z wyjątkiem kukurydzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawie moje strony . Jakbyś mógł to podeślij jakieś namiary do tego gościa . Ciesz się że posiałeś bo teraz to chyba już tylko gorzej będzie . Wypadało by zakropić nie tylko z góry ;D . Co ja tak ciągle o tej gorzale cholera ???

 

nie wiem czy ten sam, ale imię się zgadza :P

531 672 422

pałuczan, ty się @Jarki nie bój. bać się mają ci co tu wchodza i tylko reklamować się chcą. Ty nie zamieszczasz reklamy, Ty dajesz namiar na sprawdzoną firmę. Forum ma służyć wymienie informacji i doświadczenia rolników. Nawet boss nie może tego zmienić. Czym innym jest gość który ma 696 postów a czym innym janusz , który chce aby za niego odrobić pracę domową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wklejać linki i podawać nazwy tylko bez przesady !!!

Oczywiście jak pisze @ar użytkownicy z odpowiednim stażem

Ale też nie piszcie w co drugim poście np. Moja po siewniki Pana Franka jest ładniejsza od ... wystarczy wspomnieć że po takiej uprawie

 

 

Na dziś Pszenica po trzech tygodniach od siewu ledwo szpilkuje

Zwlekałem bo miał być wyjątkowo ciepły październik

Mało tego norma wysiewu bardzo rzadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawicie . Podzielenie się informacją to nie perfidna reklama . Moja bez-orkowa się w końcu uzupełniła a ta po qq cały czas naciąąąga i naciąąąga . W końcu wystrzeli . Nie przesadzałem zbytnio chyba -poszło 400szt ? Marecki , niektóre tutaj są tak spóźnione że jeszcze worki nie rozplombowane . :) I tym bynajmniej nie jest do śmiechu bo jak zafakturowane to trzeba wyzylować gotówę a na wiosnę jeszcze kupić jarki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się