m@ciej

Odmiany pszenicy ozimej

1207 postów w tym temacie

Robić robić, jest potencjał. Ja nie robiłem T3 z racji opóźnionego T1 i T2 zbiegło się z terminem T3.

Czym odchwaszczałeś? Miotłę widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że była tam badziew ,to nie znaczy że kiepska ,na polach syngeny byłem i mieli takie pszenice że ja bym się wstydził pokazać,lokalna firma odwołała dni pola bo przypalili RSMem,a była zawsze inpreza z pompą,antyreklamy się nie robi,po zeszłorocznej zimie na poletkach te odmiany co kiepsko przezimowały to były bez nazwy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o porównanie względem innych odmian (np Rotax czy chociażby Ostroga, Linus) to ta wyglądała kiepsko, ale wszystko też zależy od regionu kraju o czym opowiem niebawem w innym dziale.

A na polach syngenty faktycznie szału nie było, ale warunki ciężkie na tych polach i uprawy porównywalne do naszych. O to właśnie chodzi a nie wyżyłowane na maksa gdzie kończy się ekonomiczny sens uprawy (z wyjątkiem pszenżyta o którym już pisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.farmer.pl/topic/1066-targi-i-wystawy-rolnicze/?page=3#comment-36518

Sami nawet przyznawali się do tego, że nie ma sensu robić takiej ochrony i nawożenia na pszenżyto bo to nie ma logicznego uzasadnienia, chcieli tylko jak najlepiej zaprezentować ich nowe pszenżyto które de facto było wzdłuż drogi i MUSIAŁO wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja hondia obecnie wygląda tak 

Pszenica

Pszenica

Po ostatniej mocnej burzy zaczyna ją kłaść na poprzeczce tam gdzie jest gęściejsza , pytanie czy pójdzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po takich nawałnicach to normalne że gdzie podwójnie też tak mam

Reszta się dzielnie trzyma a u sąsiadów dużo słabsze padły 

Pokazuje to że nasza praca jest dobrze ozdobiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja z ta dbaloscia, u mnie nic nie leży bo ostatnio mnie oszczedzila pogoda, ale porzadniejszy deszcz to myślę że moje zboża będą stały a reszta bedzie narzekala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całym polem. U mnie kilimanjaro terz trochę słabsza ale to prawdopodobnie dtr się też przyczynił,postaram się wrzucić foty wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4783b0cc0af7.jpg

Kwestia odmianowa czy czymś to jest spowodowane? Za późno skrócona? Nie wszystkie kłosy są takie. Pszenica sąsiada, nie wiem jaka odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica bije rekordy,ale pada ,nidziela ulgowa

 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Kłos wygląda na ładnie zaziarniony ile ziaren w kłosie ?

@miwigos

10+  lekko czy lepiej ?

 

gęstość w pszenicy jaka  wychodzi ?

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się