m@ciej

Odmiany pszenicy ozimej

1207 postów w tym temacie

17 godzin temu, Daymon napisał:

U mnie skagen 9.5t a kilimanjaro 6.9 t/ha.

Chcesz powiedzieć że TRZY tony różnicy przy takim samym stanowisku nawożeniu itp ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siane na tym samum polu po rzepaku,to samo nawożenie i ta sama ochrona. Tylko jak już pisałem wcześniej w kilimanjaro bardzo wrażliwa na dtr (nie szło tego opanować) a skagen czysty i pewnie to miało duży wpływ na plon. Za to skagen miejscami leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja w końcowym stadium była zdrowsza od kris'a choć plon porównywalny 

Natomiast kris lepiej w pionie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdążyliście przed burzowymi atrakcjami ? Nie pamiętam już który to mądrala pisał mi pod zdjęciem łanu że "prowadzony na słomę ' . Owszem słomy ful ale i ziarno z wynikiem dwucyfrowym -tak że morda się śmieje . Hondia delikatnie słabiej . Pewnie  dlatego że późna po qq . Szkoda że ani jedna ani druga nie przekraczały 12.7 białka . Może przy takim plonie brakło w pewnym momencie N ? Z tego co czytam to nie żałuje że nie zdecydowałem się na kilimanjaro . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dwie cyfry to nie ma się czym chwalić, zależy jeszcze jaka jest ta  druga, na dobrej ziemi spokojnie leci powyżej 12

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nasze pierdolenie nie przyczynia się do cen  wcale, skupy co chcą to i tak robią cześć "januszy" podpisze kontrakty i myślą że wygrali a skupy dzięki temu mają surowiec na kilka miesięcy do przodu zapewniony + sprzedający w żniwa.

Jak pszenica była po 1100 też sypała jak szalona i rzepaki więc taki punkt na mapie produkcji rolniczej  znaczenia dużego nie ma.

Co do cen od ręki dają w młynie po 700 netto za pszenicę z parametrami więc nie ma co narzekać

Arkadia  białko 13,2, gluten 35, sendymentacja 63, gęstość niestety popłynęła z deszczem i tylko 78,

plon  zachowam dla siebie :)

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jarki nie wierz w takie rzeczy że ceny ustalają w oparciu o gawędy z forum . Kto inny tym steruje . Cena za pszenice z parametrami szału nie robi tym bardziej że 14,5 białka to w tym roku chyba jara tylko i to ta z przed opadów . 

@barts Nie wiem jak tam łaskawie cię potraktował deszczyk wiosenny bo w naszym regionie wynik dwucyfrowy to już kilka lat było marzenie właśnie dlatego że cały potencjał szedł w pizdoo z powodu braków opadów (oprócz tych co w żniwa się przyplątały ) Fakt że działki po cebuli i kapuście to druga cyfra wcale nie zero ale to już inna bajka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plon zawsze dwucyfrowy-z PRZECINKIEM(albo kropką)w środku-Panowie zapomnieli..?

@barts-pradziadek z Wielkopolski przywedrował :)

Edytowano przez Pałuczanin81
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Anglii zbierają na super glebie  i przy opadach 4 razy większych od nas po 10-14 ton to wy panowie jesteście mistrzami świata

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-przybądź tu i ratuj honor Pałucko-Wielkopolski,

po spowiedzi kłamać mnie nie godzi się!

(te 6 ton to nie moje,bo nawet nie zacząłem)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thug  Nie przesadzaj z dużymi  opadami bo one często ograniczają plony, kujawy to stan umysłu jak żuławy tego nie da się zrozumieć

Najlepsze gleby miały potencjał w tym roku na rekord + tylko gdyby jesień była łaskawa i rośliny były by pokrzewione

@Pałuczanin81 Pamiętaj że pszenica zaczyna się od 10 a rzepak od 5 wszystko ponizej to ... :D

 

Ceny jak na żniwa nie najgorsze, teraz okazja dla podmiotów aby tani towar do zimy mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuczak nie znam twoich warunków ale i tu na Kujawach znajdziesz takie działki gdzie 6 ton to dobry wynik . Tego nie da się przełożyć 1 do 1 no może gdybyśmy porównywali ha przeliczeniowe ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem nasze pisanie ma wpływ na ceny ale tylko w jedną stronę

Jak agropierdoły w południe podłapią temat to skupujący zaraz reagują 

Co do mojej kujawsko-pomorskiej okolicy to nie słyszałem o poważnym rolniku z dwoma cyframi 

I przestańmy pisać bo zaraz się TU zrobi druga agrofotka gdzie wszyscy mają ponad dychę 

Wiele razy pisałem że każdy ma inne oczekiwania uzależnione od warunków i nie tylko glebowych 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polak lubi się chwalić ,dwucyfrowy wynik to wyjątki i jeszce na dodatek ze 150 roślin na metrze ,miałem troche takiej rzadkiej i plon jednak troche niższy ,300 roślin na metrze to  najlepsze rozwiązanie ,nie mam takiej ziemi jak w doniczce ,nie pisze ile ,ale średni plon mi wyszedł lepszy niż  rekord z jednego pola i jest to wynik jednocyfrowy,10 było na jednym polu ,więc jestem mega zadowolony ,została jeszcze jara do wykoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kłosy przy 150 roślinach wystarczy spojrzeć na nie i każdy wynik jest wiarygodny :)

Co innego jak łan wyjdzie rzadki podczas wegetacji a co innego zaplanować go od samego początku, 

Jako ciekawostkę z nudów policzyłem ziarno prosto z "kupy" mtz około 56 g czyli więcej jak kwalifikat po przesiewie

@jarki  Ten dylemat co bardzie wiarygodne agropierdoły czy całe tvp :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch5-nasze warunki są dobre-to nie są Pałuki 1001 jezior z piochem

po 5 latach nawet Mzuri daje efekty-tylko nie zawsze "kto sieje w błoto,ten zbiera złoto"

16 sierpnia sieję rzepak w ściernisko,w połowie września pszenica po talerzówce+glifosat

@miwigos-DZIĘKUJĘ!

@barts-pomarzyć zawsze możesz @jarki-Cię łagodnie traktuje to klawiatura w dłoń

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie w tym roku parametry macie u mnie :

Biało 13-14

Wilgotność 14

Gluten 28-31

Sedymen 60-61

Ciężar 78-80 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Białko 12,9

Gluten 29,4

Wilgotność 13,0

a więc biednie nie załapie się na lepszą konsumpcję, nie wiem dlaczego tak się stało, nawet nie zmokła w tym roku

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój przedstawiciel z I.... przewidział taką rzecz, plon dobry, białko słabe. przekropny rok, zbyt mało azotu na ten rok, szczególnie dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może trochę mało na ten rok, dałem 170 i nic dolistnie, poprawimy się, na najgorsze działki poszła już gnojowica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się