31 postów w tym temacie

dokładnie kolego tak jak mówisz o tym nożyku jak mają twarde kopyto to powodzenia im z tym nożem i wybieraniem łeski w rogu racicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Można zrobić źle i 3 krowy, a może i 50 w dzień dobry.. Wszystko zależy od wykonawcy.Tylko za pomocą szlifierki nie rozwiązuje wszystkich problemów to fakt. Na dużych stadach o wiele więcej problemów. Nie każdy będzie w stanie przez to przejść. Ci, którzy to mija i pozostaje poszukiwanym - fachowcem. To jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@czajek w stadzie robiło mi korekcję kilku fachowców, od nożyka po szlifierkę z tarczą z nożami. Mówisz ze ważna jest nie tylko technika, ale i wiedza, zgadza się, ale tylko w przypadku kiedy dana osoba potrafi ją wykorzystać. Miałem wizytę weta, który stosował metodę mieszaną z naciskiem na nożyk, po jego wizycie miałem więcej kulawizn niż przed, a 3 sztuk nie dało się wyciągnąć poszły do rzeźni na początku laktacji. Jak dotąd najlepiej wypadł korektor który był na szkoleniu i praktyce w Dani. Pracował szlifierką z nożami, tarcze wymieniał co kilka sztuk żeby nie szarpać rogu, kończył nożykiem. Miał to coś w reku co się nazywa drygiem, z krowami po jego korekcji nie miałem problemu zarówno z tymi normalnymi jak i z tymi problematycznymi. Tylko poskrom jaki skopiował z duńskiego wzorca to był mercedes, bezstresowy dla zwierząt i korektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym nożem to się zgodzę, ale pod warunkiem, że racice są zadbane i regularnie podlegają korekcji, ale w wielu przypadkach gdzie racice są mocno wyrośnięte, to z samym nożem wiele się nie powojuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się