Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
biedron

Grzałka w ciągniku

24 postów w tym temacie

montował ktoś grzałkę w bloku U-C330? Mam zamiar to zrobić, ale nie widzę miejsca gdzie można by ją wstawić...

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ursus 912

Miał kto zamontowaną grzałkę w bloku tej czechosłowackiej zemsty?

Od -1*C nie sposób uruchomić silnika-sąsiad mi baloty wrzuca do świń i już się wkurza jeżdżeniem dwa razy w tygodniu.

Edytowano przez jarki
912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządna płyta grzewcza pod miskę 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-słyszałeś u siebie,jak klnę przy montażu?

Godzinę temu właśnie montowałem na zimnie :).

Po 20 min. grzania 40* na wskaźniku-pali "od strzała" niczym w żniwa-warte wydania 87 zł.

POLECAM!

(tylko uziemnienie to chyba do ziemi ?dałem przewód i długi gwóźdź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem-nigdy herbaty nie gotowałem tym urządzeniem.

Nie którzy piszą,że do bloku silnika inni do gruntu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do gruntu miałoby sens, gdyby ciągnik nie stał na oponach. Daj jakiś link, albo zdjęcie tego czajnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewód uziemiający powinien być podłączony od tej śrubki do bloku silnika. Niby bez tego powinno i tak łączyć, bo przecież grzałkę przykręca się do bloku śrubami, ale w elektryce pewnych zasad lepiej nie pomijać. Przewód najlepiej min 2,5^2, konektory oczkowe wskazane ;) Trochę to się mija z celem, jeśli wtyczka nie posiada uziemienia, dlatego powinieneś zmienić przewód wtyczki na trzyżyłowy. Jeszcze wracając do uziemienia. Pal w ziemi (lub bednarkę) to powinieneś mieć obok domu, od niego przewód min 16^2 do rozdzielni. Przy urządzeniu, w tym przypadku przy grzałce, przewód uziemiający dajesz zawsze na obudowę. A dlaczego, to weź to na chłopski rozum. Taki przewód uziemiający musi mieć np automat, czy żelazko. I wyobraź sobie, że tłumaczysz żonie, że od tej pralki i żelazka musi być jeszcze jeden kabelek do pręta w ziemi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wtyczka nie ma tej "blaszki" i przewód dwużyłowy. @Marecki to w tym przypadku będzie to działać,jako uziemnienie-czy jest zbędne. 

@jarki-przejżałem full ofert.Ponoć w silnik 385 to trudno wpiąć.Nie mam nagrzewnicy w kabinie,więc i na wąż można było zastosować.

Ehh!Najlepiej to mieszkać w bloku w M-3 na drugim piętrze.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsza byłaby z blaszką i z trzema przewodami. Teraz grzałka jest nowa, ale niech się kiedyś przepali, dostanie przebicie na blok, a Ty podejdziesz zapalić ciągnik i odruchowo się o niego oprzesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel trójżyłowy znalazłem od babci żelazka,ale przedłużacz już nie?Niby w pompie do "mausera "na nim różnicówkę wyrzucało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale ma dzieci. Każde urządzenie z grzałką powinno być uziemione. Czyli przedłużacz ma przebicie. Właśnie po to jest ta rożnicówka. Jak nie masz kabla z przewodem uziemiającym, a będzie gdzieś przebicie, to rożnicówka nie ma możliwości zadziałać, a nadmiarowoprądowy może nie wyskoczyć, bo to "tylko" przebicie, a nie zwarcie, za to samemu przebicie z grzałki poczujesz bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie krzesełko sobie postawię i będę czuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko grzeje, to nawet zmarznąć nie zdążysz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za cienki. 3x1.5 to minimum. 3x0.75 będzie się grzał sam w sobie, spowoduje spadek napięcia i grzałka nie będzie działać, jak powinna, a kabel w końcu do wyrzucenia. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też myślałem nad jakąś dodatkową grzałką ale do ciapka 

Pierwszy pomysł to była jakaś mała spirala do miski olejowej bo cały silnik ogrzeje

Druga opcja taki wynalazek na wąż ale moim zdaniem to nagrzeje ale chłodnicę 

Skończyły się świnie i zostałem przy laniu gorącej wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki wystarczał Ciapek to i gorąca woda starczała.Chłodnicę zasłonić,ropę na zawory pod filtr,Aku bizonowe i odprężnik w górę.Ale i tak zazdrościłem sąsiadowi co słomę na widełkach nosił,a gnój przez okienka wywalał.Jego C360 była gaszona w październoku,uruchamiana w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0