airforce one

ziemia z anr

87 postów w tym temacie

Co piąty rolnik planuje zakup ziemi z zasobów ANR podał farmer powołując się na TNS OBOP, ciekawe jak oni te badania zrobili, jak płacisz kasę, to pracownie opinii społecznej robią co chcesz  ???

takie informacje to zaklinanie rzeczywistości, ziemia jest droga, mam nadzieję, że zobaczymy statystykę sprzedaży jak już zrealizują ustawę, która odbiera 30 proc. gruntów dzierżawcom, ktoś dobrze zauważył - 25 tys. zł za hektar, a wielu rejonach dwa razy tyle, to duże pieniądze, pożyjemy zobaczymy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmer pisał o tym już dawno. Pisał też, że podaż ziemi nie jest tam, co popyt. Podaż z ANR u góry mapy i na zachodzie, popyt - na południu. Trzeba pomyśleć o tym, jak zrobić, żeby ziemię mogli kupować rolnicy. Kiedyś miało być osadnictwo dla młodych, w końcu jest tylko odbieranie ziemi użytkującym i oferta za cenę dla spekulantów. I na co tu czekać? Co jeszcze możemy zobaczyć? Kredytów na zakup ziemi nie ma, ceny wysokie, kupią ci z Zachodu Europy, na podstawionych, nie muszą czekać na uwolnienie sprzedaży. Wszystko już wiadomo, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już za późno na przejrzystość. A sprawdzać można... Tylko jakoś nikt się narodu nie obawia, łapie co może i krzyczy, że własność nienaruszalna. Tyle, że tylko jego, a nie tych, co im kiedyś zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem ekspres reporterów, gdzie pewnym starszym, biednym rolnikom na zapadłej wsi koło Bielska Podlaskiego wszedł komornik, jak się okazało przez pomyłkę. Jak ta biedna babcia mądrze powiedziała, że chłopa za nic mają, a równość do będzie dopiero na cmentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajta chlopy bo nie wytrzymom.

w moim regionie, Agencja Nieudolnie Rządzona, zabiera te przysłowiowe %, celem powiększenia gospodarstw rodzinnych. ponoć. więc myk jest taki że zabrała dla jednej ze spólek ok 40-50 ha w jednym kawałku, podzieliła to na około 2 ha działki i wystawila cenę za hektar 35-38 tyś, dokładnie nie widziałem/słysszałem, gadałem z zarządcą w/w spólki. a co jest najlepsze cena ziemi w naszym regionie wacha się 15-18 tyś za ha. to ja się pytam, po kiego grzyba tra ziemia była odbierana, jeśli rolnicy jej nie kupią. a nawet mój szalony mózg nie może sobie tego wyobrazić że chłopek kupi taką ziemię, w takiej cenie. ah, a cena ponoć jest taka że do tej działki przyklejona jest droga wojewódzka a z drugiej strony, z 500 m przez las jest jezioro.

tak już całkowicie poważnie. w zachodniopomorskiem leży ponoć ponad 7000 ha nieużytków, a te tłuki kasują ważne umowy.

ziemia z anr -przynajmniej w moim regionie nie jest w cale dzierżawiona, wszystko sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u nas nie ma chetnych na ziemie, II i III przetargi oglaszaja w cenach niewiele ponad 10 tys/ha i chetnych brak-arealy niestety tez malo-polskie

a na odlogach to juz laski rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie jestem rolnikiem, a chciał bym kupić ziemię od agencji. Na jakiej zasadzie agencja sprzedaje ziemię?

Czy jest możliwość kupna ziemi na raty?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na oku 5 ha w jednym kawłku. Działka jest dość mocno zarośnięka krzakami. Działka nie znajduje się w rejonie natura 2000. Chcę tą dziłkę uprawiać. A jakie są formalności dotyczące wykupu ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ziemi, nie jesteś rolnikiem to nie kupisz na nasze szczęście

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa który też nie jest rolnikiem tylko prawnikiem i cały czas kupuje ziemię od agencji, więc wytłumacz mi to w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesteście jacyś dziwni na tym forum. Chciałem się czegoś dowiedzieć i jestem tak traktowany. Odpowiedzi na moje pytanie znajde gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czego się spodziewałeś po rolnikach?

Dla nas jesteś poprostu kolejnym wyłudzaczem dopłat

Obym się mylił ale zauważ wszyscy odnieśliśmy takie wrażenie

Znamy takie gadki"kupie sobie kilka ha na krus posadzę orzechy

a chłopki za wino ciapkiem chwasty zniszczą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12280704/12331605/12331606/dokument204056.pdf

Na portalu aż się gotuje od komentarzy. Czy tylko ja uważam, że taka ustawa jest potrzebna, właściwie reguluje obrót ziemią i zakaz sprzedaży ziemi ANR na 5 lat to dobry pomysł? Zapraszam do spokojniejszej dyskusji tutaj bez wzajemnego obrażania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas ziemi BRAK

Mogę tylko powiedzieć że jako posiadacz gruntów rolnych

Wolałbym je nadal posiadać wydzierżawić i mieć stały dochód

W sytuacji rolnika potencjalnego dzierżawcy ma to sens

Pod warunkiem że na LATA nawet z prawej dziedziczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie nie ma już ziemi anr w okolicy. Chyba 9 lat temu był kawałek 3,30 ha, dobry kilometr ode mnie. Od wielu lat był to odłóg, a mi brakowało słomy.

 

Byłem w agencji pogadać o dzierżawie. Prezesa nie ma, damy Panu odpowiedź na piśmie w ciągu dwóch tygodni. Przyszła chyba po tygodniu. Odmowa dzierżawy, bo przygotowują działkę do sprzedaży. No qrde pewnie. Jak nie było zainteresowania, to se leżała i była gitara, a jak ktoś się interesuje, to pora trzepać kasę.

 

W kopercie dostałem plik papierów odnośnie sprzedaży, całą dokumentację działki, szczegóły przyszłej licytacji i zaproszenie do wzięcia w niej udziału.

 

Tanio było, bo za te 3,30 ha chcieli 18 tysi. Ale raz że piach, a dwa że miałem wtedy inne wydatki i kredyty. Nie byłem na licytacji, facet parę wiosek dalej kupił. Był jedynym chętnym. Uprawiał dwa lata i raczej plony nie spełniły jego oczekiwań. Teraz na większości jest metrowy zagajnik, bo obok jest las. Ale agencja swoje dostała, bo tylko zysk mieli w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się