airforce one

ziemia z anr

87 postów w tym temacie

i piękne dokładanie do interesu niektórzy lubią skiby przewracać w powiecie strzelińskim jeden fachowiec i 107 dt wylicytował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki czynsz to jawny dowód na pranie kasy (przetarg nieograniczony), żadna uprawa nie pokryje kosztów łącznie z czynszem z tej ziemi, ale nie ma obowiązku prowadzenia księgowości, nawet sprzedaży nie można skontrolować bo przecież ryczałtowiec. No chyba że licytujący to zbieg ze szpitala bez klamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetarg w Wałyczu osiągnął skutek. Na jednej działce obornik, inna uprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsze czytanie projektu wstrzymujacego sprzedaż. ( videło )

polecam wypowiedzi posła Babalskiego

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?rok=2016&type=posiedzenie#0138B604A6653775C1257F70002D2A45

 

bardzo ciekawe wypowiedzi posła Bąka, czas 19:08:16

kto czytał projekt? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#druk 293,

projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw

z tego projektu zostanie wycofany oobowiązek podleganiu ubezpieczeniu w KRUS, oraz możliwość wycofania się ze sprzedaży gdy cena zaproponowana odkupu przez anr zostanie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agencja:

- Czy ma Pan ziemię w dzierzawie z anru?

Rolnik:

-NIE!!!

Agencja:

-dziękuję

 

(Kilka dni temu słyszałem taki dialog :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No akurat problem słupów w naszym rejonie nie jest jeszcze znany.

@jarki

Dzięki za słowa uznania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak uścisk Kaczyńskiego nawet imię się zgadza-może kiedyś wypłynie i dopiero się zdziwimy,że z Nim pisaliśmy na forum..tu tylko POCZĄTKUJĄCE SÅUPY(chociażby figurują,a Ojce za nich decydują i pracują-bez aluzji do mieta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

 

U nas na kupno ziemi mnie nie stać ceny astronomiczne , a dzierżawa chciałbym , ale też nie da rady bo jak tylko coś jest to wszystko duzi biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieto sytuacja niczym się nie różni od tej w naszym regionie-masz 1000000 to możesz kupić 11+4ha torfowisk pod DT-a,3km ode mnie...ZAPRASZAM.więc gospodarz na tym co jest aby dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kazdy by chciał conajmniej 50 tys/ha. Ziemia z reguły V klasa i nie wieksze niz 4-5 ha. Wapna nie widziała chyba jeszcze nigdy, ale miastowi kupowali, bo były pieniadze. Rolnik nie może dać więcej za taką ziemię niż 20-25 tys/ha. I zacznij tu uprawiać ziemię. A słupy to już od 20 lat na Pomorzu, II-III klasa nie dla Nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A V klase warto uprawiać przy tej suszy,ja bym siał łubin i brał dopłaty i nie kosił tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie IV klasy mam ok 20% gruntów, potem ok 50 to V i reszta VI. I mi warto uprawiać nawet tą VIz, jeśli innych nie mam.

Skoro ojciec za miłością przyszedł tu z Żuław, to mi się nie chce domu zmieniać ze względu na ziemię i staram się na miarę możliwości i braku zdolności uprawiać. A wymagający nie jestem, bo robię wszystko dla opasów, a nie na sprzedaż.

 

Na Wałycyckach to już gorzej, bo tam tylko łąki dobre, a reszta to przenikliwy piach, którego uprawa to faktycznie fakt świadczący o zrytym suficie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma taką V czy VI-ze dwa hektary przy lesie-tam ZAJĄC,JAK CHCE POJEŚĆ TO ZE SWOIM ŻARCIEM PRZYCHODZI ;D ..wszystkiego już próbował,a zalesić nie może,bo to w kredycie ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to żeczywiście współczuje kolegom,wyciągnąć jakieś pieniądze z takiej ziemi,to dopiero trzeba się nagłówkować.Sam mam 15h 3a/3b i troche 4.

I nie zgodze sie z opinią że tylko duzi to rolnicy a małym tylko dopłaty w głowie i ugur hodują,sam jastem przykładem bo rekord zbioru pszenicy w mojej okolicy należ do mnie.

A co do gospodarstwa to przejąłem je 18lat tamu 10h 2 konie i sprzet konny. Dziś po koniach zostało tylko wspomienie, udało sie 5ha dokupić(dziś nie stać mnie by dać za 1hektar 100000zł) C330,7211 i sprzetu też nie pożyczam a na dotacje unijna się nie załapałem a zresztą nie lubie żyć na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

 

, a dzierżawa chciałbym , ale też nie da rady bo jak tylko coś jest to wszystko duzi biorą

 

Pierwsze pytanie. Macie ziemię agencyjną u siebie jeszcze? Jeśli tak, to kłamiesz :P bo teraz w przetargu zawsze mały wygrywa, który ma blisko. Jest szansa na rozwój mniejszych gospodarstw, w części zachodniej i północnej naszego kraju. U mnie w regionie , gość w kwietniu miał 15 ha, po przetargach skonczyl ze 150 ha, z czynszami od 1q/ha do 8 q/ha.

Od 1 maj, nie obowiązuje w agencyjnych przetargach kwestia ceny, u mnie średni czynsz będzie wynosił ok 5q.

Po raz pierwszy od dawna ziemia agencyjna zostaje przeznaczona na rozwój mniejszych. Bajka.

Jeśli nie ma ziemi z anr no to du...a i masz rację. Mnie ciekawi jak wyjdzie sprwa z odkupami agencyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar

Wybacz ale pierdolisz jak prawi i sprawiedliwi

Zastanów się jak gość co wczoraj posiadał 15 ha dziś obrobi 150

To jest KUPOWANIE głosów tak samo jak 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jarki, kod zaciera obraz. Rzeczywistość zachodniopomorska jest inna. Gość miał 15,-uprawiał z 70, bez dopłat kowalskiemu. Jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak agencja sprzedawała 400 ha w ubiegłym roku to cena sięgneła ponad 100tys więc rolnicy tylko się oblizali i poszli do domu (jeden większy rolnik dawał nawet 80tys)

Obiecywali że będą nowe miejsca pracy i zbyt na warzywa, rzeczywiście zbudowali olbrzymie hale i przetwarzają warzywa, które sami wyprodukują, zatrudniają też 300 Ukraińców którym płacą podobno 5zł na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie może być ponad ten pisowo-peowski beton i zaraz jak ktoś powie że kał z pisu to nie czekolada to zaraz jest zakodowany i an odwrót,

 

oba rodzaje szkodników tak same złe z tym że prawi i sprawiedliwi bardziej zakłamani i takich hipokrytów ciężko spotkać

 

Co do ziemi brzmi jak amerykański sen , miał parę ha i nagle pan na włościach , prawdziwe eldorado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Tobie sprawiedliwi zacierają obraz

15+70 to 85

A wy oczywiście musicie być prawi i piszecie że PIĘTNAŚCIE

 

U nas wszystkie firmy budowlane szukają pracowników

Po cholerę iść do pracy jak kasę rozdają

Pytanie czy te dzieci które dziś dostają 500

Zarobią na Twoją emeryturę ???

Ja twierdzę że NIE

 

@barts

Te pany na włościach nie wiedzą co to ROLNICTWO

Tak samo jak warszawka "użytkowali" państwową ziemię i brali dopłaty nic nie płacąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z emeryturami to jest jeden wielki bełkot i mistyfikacja, system jest niewydolny i źle skonstruowany u samych podstaw, kolos na glinianych nogach i tak niebawem pierdo... nie,

ciągle mówi się "wincyj" dzieci bo emerytury, obecnie tyrami na pokolenie prl, a kto będzie pracował na moje pokolenie 90, a kto będzie zasuwał na tych którzy się obecnie rodzą, jak za każdym razem musi być więcej pracujących od tych pobierających, jasno wynika że za kilkadziesiąt lat musi być nas jeszcze raz tyle, tylko co będą Ci ludzie robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się