Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość misiek

Paliwo rolnicze ceny

226 postów w tym temacie

Jak pisali o wycince drzew to wychodziło na to ze rolnik prowadzi działalność gospodarczą. Ministerstwo Finansów swoją interpretację ma a urząd skarbowy swoją, taki kraj i badz tu madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Was, Panowie, też ceny spadły? Wczoraj 10 groszy poleciało na dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 5? No to nieźle, u mnie utrzymuje się w okolicach 4.80/ do 5. No cóż, cudownie nie jest ale bywało gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na Marsie taka cena, u mnie hurt 4.00 zł, czytasz parę pierwszych postów i odpisujesz na taki z 2011 roku, aha uprzedzam, że za reklamy można u nas bana dostać a dzisiaj mam zły humor, oj.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś brałem za 3.99. Nie powiem gdzie, bo bym ciacha dostał ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już za stary jestem, bo jakoś nie wierze w ten fundusz. To znaczy fundusz będzie, ale te remonty.......!.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież piekielna nadwyżka budżetowa ponoć jest, niech z tego robią te drogi. Echh wiedziałem, że większość w sejmie to nie jest dobra sprawa, już to przerabialiśmy za PRL. Ale wytłumaczcie mi te głosowanie http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=45&NrGlosowania=189 bo ja do tego za głupi jestem. PiS głosuje "przeciw" a reszta "za"? Chyba, że podchwytliwie pytanie marszałek zadał, np "czy jesteś za odrzuceniem projektu" i wtedy głosując przeciw jesteś za. Zamotałem się. Poza tym nie głosowało 49 osób, za co my im płacimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od pytania marszałka przed głosowaniem, zawsze zaczyna od negacji: czy jesteś za odrzuceniem.......... Tych 49 to wybrańcy narodu i wody sodowej.

Edytowano przez agromatik
poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak mam dodatkowo zarejestrowaną działalność? i bym potrzebował paliwa do gospodarstwa, a nie do działalności?

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy paliwo zimowe można zużyć w kombajnie latem,czy to prawda że spali się go więcej bo jest mniej gęste,do końca roku można kupić bez bio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętałem o tym artykule, bo sam miałem parę lat temu podobny dylemat. Robiłem wiosną zapas paliwa i sprzedawca mówi "załapał się pan jeszcze na zimowe". Najpierw myślę, że super, a potem zastanawianie się, czy na pewno. Okazuje się, że latem zimowe paliwo nie różni się w spalaniu niczym od letniego. Można to porównać do dawnych metod. Kiedyś żeby zimą ropa nie zamarzła, na beczkę lało się szklankę benzyny i było ok w największe mrozy. Za to latem taki dodatek nie wpływa ujemnie na jakość paliwa. I z tym zimowym ze stacji jest podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko z tym denaturatem to do końca tak dobrze nie jest, spirytus jest higroskopijny i ciągnie wodę z powietrza, jak się szybo zużyje paliwo to ok, ale jak przez dłuższy czas się zużywa to może być efekt inny od zamierzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kiedyś był denaturat, a teraz same denaturatexy sreksy, które też wodę mają. Kiedyś był fioletowy, teraz można kolory wybierać. Dlatego bezpieczniej benzynę wlać. Też chrzczona, ale chyba trochę mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0