jarki

śmieszne i ciekawe

48 postów w tym temacie

czemu nie wiarygodne ten ciagnik posiada reduktor i nie wiem jak to sie nazywa ale cos podobnego jak rewers ta sama predkoscia do tyłu i do przodu poza tym ma duzo przełożeń biegow wiec smiało mozna dopasowac. a i jak ktos sprzedaje pług obrotowy 2x lub 45, ewentualnie 3x30 to jestem skłonny kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo co się dzieje z lasami, dlaczego znikają. ???

Drzewa kradną OBCY!! KOSMICI!! :lol: , no i trochę mój sąsiad :lol:

 

Nie bójcie się, to tylko żart.

Drzewny żniwiarz >:D

TIMBERJACK SCORP

 

 

Wygląd kosmiczny, czyż nie?? :o

 

Jak to się podoba??

Mój okręt którym jeździłem w Hiszpanii.

Najstarsza ze wszystkich maszyn, ale najmniej awaryjna.

 

O sadownictwie w Polsce nic nie wiem,

wiec pytam tych co się znają,

czy w naszym kraju też są takie wehikuły??

post-46162-0-78758100-1328894710_thumb.jpg

post-46162-0-05537500-1329382664_thumb.jpg

Edytowano przez jarki
połączyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest to śmieszne zbyt ciekawe też nie jest ale daje obraz rolnictwa z którym mamy konkurować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akby co J@rki mi kazał ;)

 

to tez dobre

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przyda sie wątek o starych maszynach, pamiątkach, narzedziach, przedmiotach użytkowych, wyposażeniach... wszystko takiego rodzaju, jak przykładowo na tym ogłoszeniu

Napiszcie co macie po babci, pradziadku, poprzednim włascicielu gospodarstwa. Co warto zachować dla potomnych, darzycie to szczególnym sentymentem, nawet gdy nie ma wartości historycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a w polsce wprowadzajmy rytualny ubuj dla zwierzat gospodarskich.

 

 

@prokamil wybacz ale ja odpowiadam za to forum i nie pozwolę na antysemityzm

jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kierowca ciężarówki pojechał jakby nic się nie stało co tam rolnik >:(

traktor za pół ceny był przecież kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tvn turbo był przed chwilą ten filmik. Kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem karnym 300 zł i zapewne 6 punktów karnych za kolizję. Nasze prawo nie przewiduje ucieczki z miejsca kolizji! Zapewne tłumaczył się tym, że nie poczuł uderzenia i dlatego dostał tak niski mandat (widełki 250-500 zł). Nie podejrzewał, że ktoś go nagrywa i dlatego pojechał dalej. Na szczęście kierowcy ciągnika rolniczego nic złego się nie stało oprócz ogólnych potłuczeń. Takich sytuacji jest niestety dużo więcej ale większość z nich nie da się udowodnić ani odszukać sprawcy. Numer rejestracyjny to tylko kilka liter i cyfr, starajmy się go zapamiętać w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam co przydarzyło mi się naprawdę. Sierpień 2014r. wybieram się w pole siać poplony, pakuje worki z facelią gdzie się da, do kabiny też. Wyjechałem z podwórka, rozpędzam powoli ciągnik, dociskam więcej gazu, słyszę jakieś dziwne buczenie.

Rozglądam się dookoła, nikogo nie ma, ale widzę z boku jakiś cień, który przesuwa się razem ze mną. Zacząłem się bardziej wychylać z siedzenia i widzę czarną chmurę dymu z mojego komina. Zawróciłem z powrotem.

Chyba turbina padła, silnik nie ma powietrza i dymi. Chcę ściągnąć rurę z turbiny, odpalić i zobaczyć czy się kręci. Oglądam te połączenia, jest tam też hamulec górski i zastanawiam się w jakiej pozycji powinien być siłownik przy otwartej przepustnicy. Trzeba to sprawdzić. No tak, tam gdzie jest włącznik (w podłodze) postawiłem worki z facelią. Worki nacisnęły przycisk hamulca górskiego i stąd ten dym. Przeniosłem worki na grubera i pojechałem w pole.

 

 

 

 

 

 

Dzięki ikcomas, bo Miodek ze mnie nigdy nie będzie.

Edytowano przez suzin
edytowałem pisownię, interpunkcję i rok bo sierpnia 2015 jeszcze nie było ;-)
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj koledzy przypomniało mi się że jazda kombajnem przy zaciągniętym hamulcu ręcznym jest częstą przyczyną pożaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie przypomniałeś mi o ręcznym. tak się zdarzyło że moja druga połowa, musiała wyciągnąć w pole przyczepy. pospinałem zestaw, i pojechałem przodem kombajnem . dojechała ze sporym opóżnieniem. czekałem już przy drodze, bo zbiornik pełny.

poczułem znajomy zapach szczęk hamulcowych i gumy. w drugiej przyczepie nie odblokowałem w domu hamulca. ręcz. i mówię że jechałaś na hamulcu. ręcz. odpowiedziała, to dlatego nie mogłam biegu z mienić, bo mi traktor stawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Tak zaczepił mi 2 przyczepy po 10 ton kazał mi wywieść w pole 10 km dalej i to na drogę wojewódzką jak ja się strasznie bałam bo nie mam uprawnień na przyczepy.Tylko sam ciągnik. Gdyby mnie złapali byłyby problemy. Jadąc czułam, że coś jest nie tak, przyjechałam na pole pokazując na przyczepę tylną że jest nie tak. A mąż mnie opierdzielił jak mogłam jechać z zaciągniętym hamulcem. Ja nawet nie wiedziałam co i jak bo to nowa przyczepa i jechałam pierwszy raz z tak wielkim zestawem, nie będąc poinformowana jak ta przyczepa funkcjonuje. Nie dość że mógł na mnie liczyć to jeszcze zje... dostałam, bardzo mi było przykro z tego powodu :( Żona

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś może mi wyjaśnić w jakim celu koszą pszenicę w pokos, do tego w poprzek łanu? czy Kanada to też stan umysłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym miejscu znalazłem taką podpowiedź:

"Zbiór dwufazowy jest stosowany w szczególnych przypadkach:

- przy zbiorze zbóż nierównomiernie dojrzewających,

- przy zbiorze zbóż z wysiewką roślin paszowych lub zbóż o dużym stopniu zachwaszczenia,

- zbóż o dużym plonie i łatwo wylegających,

- do zbioru rzepaku i niektórych strączkowych."

Punkt trzeci by tu pasował, bo oni szaleją z plonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak człowiek myśli że nic go nie zaskoczy to znajdzie się ktoś ...

Pomysł ogólnie ciekawy i dobry  tylko wykonanie wiele do życzenia pozostawia

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio że Ursus bardzo chce wejść na rynek pojazdów napędzanych elektrycznie, w tym też i ciągników:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ursus-chce-stworzyc-elektryczny-ciagnik-pomoga-naukowcy-z-lubelskich-uczelni,n,1000191624.html

Myślicie że takie pomysły mają kiedyś szanse wejść do rolnictwa na większą skalę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się