jarki

Soja

177 postów w tym temacie

Wspomnianemu Janowi nie dojrzała,albo zamokła-

skosił do kiszenia z wysłodkami buraczanymi..teraz

sieje ostropest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moich błędach ,moim kosztem mają się uczyć ,nie ,aż tak zdesperowany nie jestem jak będzie taka potrzeba to prędzej zaczne groch siać i kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz kolege troche groch kusi. Ja w tym roku nie zawalcowalem bo po siewie zaraz padało przez kilka dni to z Tucanca bylo wyjmowanie kamieni co 2 ha. Jeszcze 2 cepy dostaly po d...ie, troche szkoda prawie nowej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda soja bardzo ciepłolubna, ale 

na rynek powoli  są wprowadzane odmiany które tego ciepła potrzebują mniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

Widze ze juz kolege troche groch kusi. Ja w tym roku nie zawalcowalem bo po siewie zaraz padało przez kilka dni to z Tucanca bylo wyjmowanie kamieni co 2 ha. Jeszcze 2 cepy dostaly po d...ie, troche szkoda prawie nowej maszyny

Dlatego z grochem się ociągam ,szkoda kombajnu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze strączkowych soja u mnie odpadła od razu bo nie nadaje się na przedplon dla rzepaku

Już szybciej bym poszedł w bobik ale wydaje mi się że ziemia za słaba

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak i pszenicę siejesz a na bobik za słaba ziemia? to gdzie chcesz uprawiać? na jedynce? co prawda widziałem na pierwszej bobik to zwala z nóg ale po co? 8 ton nie będzie, ach ta łunia kochana - jeszcze teraz wymyślają, że poplon do 15 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bedziesz mogl z tym poplonem do 1 pazdziernika tylko bedziesz musial napisac im to i o 2 tygodnie wczesniej zasiac. Bobik tez chyba późno schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak ładny to późno ale taki na pałę posiany i nie dbany to askochytoza raz dwa go wykończy i razem ze zbożem zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na polach mozaikowych bobik widziałam i mnie nie przekonał

Choć kto wie jak by rósł w dobrej kulturze rolnej

Bobik schodzi później od grochu i peluszki ale jest mniej resztek 

Po takim przedplone można na początku września się pokusić z rzepakiem 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.23846890_10214609908305974_711115731_o.jpg.b3df17ac6c4b038d75f465c7506e2f8b.jpg

 

large.23897236_10214610141111794_1266744520_o.jpg.44e28b7e8da4c119722613e8af7e6f6a.jpglarge.23874388_10214610141431802_664154597_o.jpg.ad8a2869f40d9075e30b77e3fa87fdfb.jpglarge.23845369_10214610140991791_1140873995_n.jpg.dad5f81ed69cff7def01e34f6aa0c0e9.jpglarge.23846981_10214610141231797_1904301963_o.jpg.246551716f11007d9b054be9726e697d.jpg

 

 

jeżeli nic nie widać to na "Głównej Galerii" lub u mnie na profilu trzeba wejść na zdjęcie i ustawić sobie większą rozdzielczość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesna uprawa. Jeden dobry rok o niczym jeszcze nie swiadczy. Na polnocy kraju z ta uprawa trzeba poczekac jeszcze bardzo długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem. ale do linii Autostrady A2 spokojnie można ją uprawiać. Zawsze więcej info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[34229111]

Truskawki mam większe krzaki :p

Z tego co zobaczyłem plon liczę na tonę :D

Z PIĘCIU hektarów :p 

Groch jednak wyglądał inaczej zdjecie.jpg

Tego samego dnia w tym samym czasie i miejscu 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za partacze to sieli, za gęsty rozstaw rzędów.  Soja jest rośliną dnia długiego, o wiele później siana niż ten groch dlatego taka mała i mimo wszystko może wydać jeszcze lepszy plon od grochu. W tej chwili na razie nie potrzebuje tyle wody, jak popada to ruszy z kopyta. Mam posianą w ogródku i wody ma opór a wielkość taka jak na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"może wydać jeszcze lepszy plon od grochu" :D 

Co Ty za bzdury wypisujesz i jeszcze porównujesz z podlewany ogródkiem 

Tam masz BARDZO słaby groch który da 5-8 razy większy plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdury tylko chodzi o to, że soja dopiero startuje. Zwróciłeś uwagę na termin siewu? Pisałem "może" dać lepszy plon ale wcale nie musi. Taka pogoda dla soi bardzo pasi i jak popada będzie plon. A porównanie z ogródkiem trafne bo bo mimo podlewania wcale nie jest większa. A te braki w obsadzie? to poletko i ciężko sensownie uprawić, no dużym polu byłyby lepsze wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak startuje jak ona ma strąki i już przekwitła 

Piszę to bo dzięki temu MOŻE kilku zmądrzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no jak ma już strąki to tak. Jednak wystąpił kolejny błąd agrotechniczny. Za wcześnie posiana, zapewne tylko po to aby coś było na poletku. Soja na maks wzrostu potrzebuje długiego dnia czyli teraz a jak ta ma teraz strąki to zrąbane po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ją późno posiali to by NIC nie było w tą suszę 

Przecież już pod koniec kwietnia było ciepło nie wspomnę o maju 

Mało tego ona jest bez herbicydów po motykolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku posiałem na próbę 3,5 ha na Efie na V klasie  na razie bardzo ładnie wygląda nie wyschła , zobaczymy po żniwach jak da 1,5 tony z ha  to w przyszłym roku 10ha . Odmiana Aligator siana 25 kwiecień można było jeszcze tydzień wcześniej siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, imen napisał:

W tym roku posiałem na próbę 3,5 ha na Efie na V klasie  na razie bardzo ładnie wygląda nie wyschła , zobaczymy po żniwach jak da 1,5 tony z ha  to w przyszłym roku 10ha . Odmiana Aligator siana 25 kwiecień można było jeszcze tydzień wcześniej siać.

Idziesz na całość,taki to dochodowy interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos śmiem twierdzić że tak dochodowy interes jak sianie rzepaku więc jak zaryzykuje 1/10 gospodarstwa to nie zbankrutuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pół roku temu nikt na soje nie chciał patrzeć, soja ma najmniejsze wymagania na wodę. Przy opadach rzędu 400 mm potrafi wydać zadawalający plon rzędu 2,5 T.

Ciężkie czasy........ co siać w przyszłości przy tych anomaliach. Albo POWODZIE albo SUSZA i tak na zmianę co drugi rok aby nie dokładać do interesu... rzepak co raz bardziej zawodny przy tych nakładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się