jarki

Soja

177 postów w tym temacie

Takiego dziadostwa to nawet ja się nie spodziewałem na poletkach 

Wyglądają jak truskawki dopiero posadzone w sierpniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... posiałem 90 arów dupy nie urywa .... gołębie dzikusy zeżarły poza tym rzadko wsiałem... co będzie ... lepiej niż rzepak czy kuku...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... odmiana Petrina... tylko taką mieli w Lublinie w centrali na Łęczyńskiej... późna odmiana w LOZ niby jest u mnie na rejonie ale tak... za rzadko posiałem, siew poznaniakiem do tego gołębie dzikusy u nas robią robotę ... już dużo błędów popełniłem ale człowiek się uczy na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230820_112901_0.thumb.jpg.8aabbd295ca285ec93d737c87452fb45.jpg

Drugi rok kombinacji z tym cholerstwem. Plon wyszedł z 0.8 ha ok 2 tony. Dupy to nie urwało, ale podejrzewam, że profesorowie i "radcy" by mnie na straty spisali na starcie.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz bez nawozów tylko nasiona, zaprawa i chwasty. Plon 2,2t. Z dopłatą ekstra do strączków wyszło 4300zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu czym odchwaszczałeś? Ja tylko przedwschodowo dwa zabiegi 1 zaraz po siewie- metrybuzyna+pendimetalina, 2 zabieg 4 dni po siewie poszedł prosulfokarb. Efekt jak na zdjęciu. Zdarzają się pojedyncze chwasty ale nie grają dużej roli. A i przy obu zabiegach dawałem ten adiuwant do doglebowych Remix

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że imazamoks solo jest dostępny. Dobra sprawa ten Pulsar 40. Na mój areał to mały pakiet Corum by był najlepszy powschodowo tylko że to ciężko dostać. Jest ten Corum w dużym zestawie na 8 ha bodajże. To bym musiał zasiać soją wszystko co mam. Z kolei sam Basagran można dać ale słabo komosę zwalcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z zabiegiem doglebowym ładnie działa. Na psiankę to chyba jedyna substancja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ansu napisał:

Pierwszy raz bez nawozów tylko nasiona, zaprawa i chwasty. Plon 2,2t. Z dopłatą ekstra do strączków wyszło 4300zł/ha.

Jak odliczysz koszty  to niewiele zysku zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2023 o 16:32, miwigos napisał:

Jak odliczysz koszty  to niewiele zysku zostało

Więcej zostanie jak z kukurydzy i na plus lepsze stanowisko dla roślin następczych. Pszenica  czy rzepak nie wyjdzie wcale tak lepiej 

 

Ukraina zwiększyła wielokrotnie zasiewy, a Agrolok więcej płaci za ukraińskie GMO jak za Polska soję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ansu napisał:

Więcej zostanie jak z kukurydzy i na plus lepsze stanowisko dla roślin następczych. Pszenica  czy rzepak nie wyjdzie wcale tak lepiej 

Przy tegorocznym wysokim plonie to nie, za pszenice przychód 9000, kuku 6900, w soji, musisz odliczyć coś za nawóz , bo składniki pobrała , zreszta u mnie soja nie urośnie , jak na południu daje 4 tony to jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos czemu ma nie urosnąć? Najwyżej wybierz odmianę czterozerową, mają najkrótszy okres wegetacji. Ta moja jest późna to przy siewie 1 maja tak na przełom września/października wychodzi bez desykacji. Tylko, że u mnie też oszczędnie z nawożeniem było, to fakt, dostała trochę saletry amonowej na start tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza średnio 10t po 350, pszenica 7t po 680. Rzepak w żniwa prosto z pola w sierpniu 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowali siać soje , nie dojrzeje do końca października , trzeba suszyć , do tego plon mizerny

 

Dnia 11.12.2023 o 09:16, ansu napisał:

Kukurydza średnio 10t po 350, pszenica 7t po 680. Rzepak w żniwa prosto z pola w sierpniu 1500

kuku 15 X460, pszenica 10 x 900 -920 obecnie, było 1000 po żniwach

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się