tropt

Jaki Ciągnik nowy

49 postów w tym temacie

Witam was drodzy forumowicze, planuje zakup ciągnika i zastanawiam się co mogę wybrać do maksymalnie 200 tys. złotych oczywiście wolał bym coś tańszego :D ciągnik będzie pracował na około 70 ha (jak narzazie wiadomo każdy chcę się rozwijać) i właśnie się zastanawiam co wybrać czy coś z 4 cylindrami czy może z 6, marki jakie mnie najbardziej interesują to te znane Ursus i Zetor żeby było je gdzie naprawić...

Może podpowiecie mi jakie modele są warte uwagi,

Jeśli chodzi o 4 cylindry moc co najmniej 110 KM

Jeśli chodzi o 6 cylindrów moc 130-180 KM jakoś jestem bardziej przekonany do dużych silników niż mniejszych o dużej mocy... zresztą gdy dojdzie trochę ha będzie miał co robić...

 

Sprzęt oczywiście musi być nowy, chodzi tu o dotacje z UE Jakieś pomysły ? :)

Bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno komuś doradzać w takiej kwestii ale może zacznę od

marki te nowe ursusy to ciężko coś powiedzieć :-\

natomiast zetor to jakaś tam pewność i tradycja

choć ja bym był za lepszą marką ale to wiadomo cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drogi TROPTUSIU widze , że twoje myślenie jest takie samo jak moje sprzed 11 lat kiedy to chciałem kupić ciągnik tak jak ty.Masz 70 ha i pamiętaj , że mniej nie będziesz miał, dlatego ja tobie doradze tak jak kiedyś mi doradzono.Moim zdaniem powinieneś kupić sobie nowy zachodni ciągnik najlepiej takiej marki jaki jest najbliższy diler , bo firmy kasują za dojazd jakby jechali taxi.Pewnie masz problemy z większą kasą , ale od tego są banki , które udzielą ci kredytu na 2% i pamiętaj , że odsetek będzie miej jak podwyżki sprzętu rolniczego a jeżeli chcesz skorzystać z funduszy unijnych to jeszcze lepiej bo oddadzą ci 50 %.Sprzęt będziesz miał dobry ,to i komfort pracy jest lepszy a przeciesz ty będziesz nim jeżdził a nie twój pracownik , pozatym pomyśl jak kiedyś wpadnie ci 20-30 ha ibędziesz miał czym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam ciagnika o mocy ok. 90 KM, zastanawiam się pomiędzy Zetorem Proximą Power 90 lub 100 lub New Hollandem T5040. Ma ktoś z was doświadczenie z tymi markami lub modelami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znajomy szukał coś w zakresie 80 KM i New Hollanda TD5030 wycenili mu na 120 tys netto. Ma rewers elektrohydr., mokre sprzęgło i pneumatykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba już nie aktualny, ale napiszę dla innych internautów. Przy zakupie ciągnika rolniczego trzeba się zastanowić nad paroma kwestiami:

1. Wielkośc gruntów i rodzaj zasiewów.

2. Skoncetrowanie działalnośći gospodarstwa : prod. zbożowa? Bydło? Trzoda chlewna?

3. Rodzaj osprzętu. Jeżeli posiadasz osprzęt pod traktor o mocy do 100 KM , nie warto kupować dużej maszyny, gdzyż wzrost wydajności pracy nie będzie względem wydatków korzystny. W takim przypadku zaproponowałbym maszynę 4 cylindrową do 110KM, lub 6 o niskiej pojemności do 130KM.

 

Przykładowo: Twoje gospodarstwo rolne zintensyfikowane jest na produkcję mleczną. Wtedy zainwestujesz w ciągnik, który będzie miał dużą wydajność hydrauliczną gdyż będziesz mógł doczepić TUR-a. Druga sprawa, ścieżki przejazdowe w oborach są wąskie, więc duża maszyna odpada. Kolejna sprawa różnicę między kwotą 200.000 a ceną 110KM maszyny możesz przeznaczyć na inne inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, nie widziałem w oborze ścieżek :)

korytarz gnojowy, paszowy jak najbardziej. ale spokojnie, takie tylko złośliwe powitanie:) witaj,

na obore bobcata, na pole tylko tur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, TUR tylko na pole. Dzięki za sprostowania "ścieżek". Pzdr:)

 

Dlaczego akurat Bobcat? Masz jakieś doświadczenie związane z tymi ładowarkami teleskopowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo nie chciało mi sie sprawdzac jak sie pisze wiedemann :)

i bardziej chodziło mi o mini ładowarki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 200 000 tyś to ciężko będzie coś dobrać. Chyba, że kupisz ursusa 110km. Claas ma model za 170 tys. netto. ale ciagnik ma 102km, 410 Nm. silnik perkins R4. chyba 4,4 pojemnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor to sprawdzona marka jest, można do niego spokojnie znaleźć serwis i kupić części. Dwa – ciągnik jest praktycznie do wszelkiego rodzaju prac. W PL można chociażby bezproblemowo kupić takie części. Co rozmawiam ze znajomymi to nie chwalą natomiast nowych Ursusów, ponoć dość awaryjne i nie jest to ten rodzaj ciągnika, co dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o 200 000 netto czy brutto? Za 200 netto można praktycznie znaleźć wyprzedazowe Landini Land power Techno, ew. MCCORMICK gg-max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad kupnem używanego Zetora. Słyszałem, że jest to całkiem porządna maszyna. Wiecie może ile tak mniej więcej może kosztować w dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc co kupić:

- Zetor Proxima 80

- Landini technofarm DT80

wyposażenie podobne, cena podobna tylko co wg Was wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W ramach projektu młody rolnik chcę kupić ciągnik ok 70-80 KM, na jakieś gruntów 12 ha ornych i 20 ha łąk.

Cena to ok 70-80 tys (lecz jeśli nic się nie znajdzie to niecałe 100 tys)

Ja myślałem o farmtrac 6075, co o nim myślicie?

http://olx.pl/oferta/farmtrac-6075-dt-heritage-CID757-ID96Aof.html#5f70c55f68

Kolega proponował mi zetora, lecz to już trochę większa kasa (nie mam innych środków).

Jaki ciągnik polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Dżony.

 

Lub taki zetor?

http://olx.pl/oferta/zetor-proxima-85-plus-nie-8441-90-CID757-IDab2CW.html#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym miesiacu miałem podobny dylemat i ostatecznie wzialem zetora. Czas pokaze czy to była dobra decyzja, ale poki co jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym miesiacu miałem podobny dylemat i ostatecznie wzialem zetora. Czas pokaze czy to była dobra decyzja, ale poki co jestem zadowolony

 

A co wiecej na temat tego Zetora moglbys kolego napisac? Jakas obszerniejsza recenzje tzn. na zasadzie pare plusow/minusow. Ja sie zastanawiam nad jakims Ursusem tylko nie wiem na jaki model sie zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor to wytrzymała maszyna na pewno, ciężko ją zajechac a jak juz cos siądzie to średnio rozgarnieta osoba da sobie rade z naprawa- to dla mnie takie kluczowe wyznaczniki razem ze spalaniem ktore akurat mogloby jednak byc nizsze tutaj... Ogolnie porzadne ciagniki robia w tych czechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już go czytałem, ale nie odpowiada on na pytania - jak się tymi maszynami jeździ, jak sprawują się w polu i przy ładowaczu (niekoniecznie TURze)? Spotkałem się z opinią, że pompa hydrauliczna w Zetorze jest awaryjna. Biorąc pod uwagę to, że ciągniki mogą się różnić tylko silnikami, obawiam się iż dwa pozostałe modele mogą mieć tę samą przypadłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się