tropt

Jaki Ciągnik nowy

49 postów w tym temacie

Potrzebuje ciągnika o mocy 150-170km.Gospodarsto zajmuje sie uprawa pszenicy na 40ha z czasem i hodowla indyka co wiąże się z wywózem obornika na pole rozrzutnikiem o ladownosci 15t. klasa gleby 3-4. Stawiam na John Dera serii 6m ale posłucham tez waszych wypowiedzi. Potrzebuje tez agregatu siewno uprawnego i pługu pod ten ciągnik. Proszę o wasze porady, opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje ciągnika o mocy 150-170km.Gospodarsto zajmuje sie uprawa pszenicy na 40ha z czasem i hodowla indyka co wiąże się z wywózem obornika na pole. Stawiam na John Dera serii 6m ale posłucham tez waszych wypowiedzi.

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale planuje zakup rozrzutnika o ładowności około 15t ma ciągac tez pług 4 skibowy na ciężkich glebach.A z czasem ilość pola będzie więcej a zapas mocy tez jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie celujesz w 6155m, zasadniczo opinie kolegów i te przeczytane na forach jest zgadzają, to dobra maszyna jeśli o nią dbasz, bardzo dobre paliwo i dobre oleje i będzie działać bez zarzutu. Potrafią sporo spalić ale robotę tez wykonują

Osobiście uważam że to marka trochę przereklamowana i powinieneś zwrócić uwagę ciągnik Deutz Fahra, Massey Fergusona lub Vatrę które również mają doskonałe opinie. Z Wymienionych mam 2 ciągniki Deutz i po przepracowanych 3000 mth nie mam nic do zarzucenia.

Sprawdź Deutz Fahra 6150 C oraz Valtrę N143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten ciągnik to 150-170 KM to moim zdaniem za dużo na 40 ha. U siebie mam Zetora Proxime 100 i na taki areał spokojnie powinien wystarczyć do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Zagwostke jaki traktor wybrać pomoże ktoś patrze na John Deere 5090R ze skrzynią Command Quad Lub Massey Ferguson 5608 Traktor ma byc Uniwersalny do tura do pola Ogólnie do wszystkiego prosze o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówią że ten JD jest stworzony do tura ;)

A tak całkiem poważne to chyba jednak 5090r mimo że jego pochodzenie jest skomplikowane 

Główne zalety to silnik 4 umocowany na ramie moim zdaniem adco mocno przegina z wyżyłowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Massey też do ładowacza ideał: ścięta maska, zmiana biegów w rewersie, oba ciągniki godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam ciągnika w przedziale mocy 80-90km. Ciągnik chcę wsiąść na młodego rolnika więc musi być nowy. Ciągnik będzie pracował na 35ha cena jaka mnie interesuję to max 130tys. brutto. Znajdzie się coś konkretnego za tę cene czy tylko belarusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddałem po dwóch dniach "testu"-

dealer się wQrwił-miał być sąd,al 11m-cy cisza

Za to pomalowałem 385-NIE MA LEBSZEGO OD NIEGO!

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Witam serdecznie,

     

    Forum śledzę od dawna, jednak dopiero założyłem sobie konto. Dotychczas skorzystałem z wielu Waszych rad.

    Tym razem będę potrzebował Waszej pomocy w bardziej precyzyjnym pytaniu.

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że podobnych tematów jest kilka, jednak niemal wszystkie są przestarzałe, nieaktualizowane, przez kilka ostatnich lat wyszły nowe modele ciągników.

     

    Do sedna.

    Przyznano mi wniosek PROW. Na pierwszy rzut idzie kupno ciągnika w przedziale mocy 90-105 KM. Będzie to główny traktor. Gospodarstwo na ten moment 15ha. Do tej pory używałem Ursusa 3512 i Zetora 4430. Hodowla bydła głównie. Ciągnik powinien być dość kompaktowy, będzie pracować również z ładowaczem.

    Z chęcią rozważę każdą propozycję po dogłębnej analizie. Jeśli chodzi o mój "risercz" to na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu JD 5100R, MF 5710 (czym się różni S od SL?), oraz Kubota M5095 albo M95GX. Czy ktoś z Was ma taki ciągnik i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Orientujecie się jaki jest koszt takiego ciągnika? Domyślam się, że JD najdroższy i z w miarę wyposażeniem to i 250tys netto wyjdzie.

    Brałem pod uwagę jeszcze NH, Case, DF, Zetora, Steyr. 

    Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi?

    Proszę Was o opinie i sugestie.

    Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zamiar wydać za ciągnik 100 KM i  250 tys netto to lepiej pomyśl od razu o Fendt serii 200 Vario.
a Przy wersji ekonomicznej Kubota wydaję się ciekawym rozwiązaniem ale przy modelu M115GX masz tam silnik o pojemności 6,1 L i w przyszłości masz możliwość podkręcenia mocy jeśli pojawią się dodatkowe ha i rozwój  w gospodarstwie bo nie wiesz co się wydarzy za 5 czy 10 lat. Zawsze się kupuję z małym zapasem myśląc co może się wydarzyć. ów model wyjdzie Cie na full wypasie coś około 230 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przem napisał:

jeśli masz zamiar wydać za ciągnik 100 KM i  250 tys netto to lepiej pomyśl od razu o Fendt serii 200 Vario.
a Przy wersji ekonomicznej Kubota wydaję się ciekawym rozwiązaniem ale przy modelu M115GX masz tam silnik o pojemności 6,1 L i w przyszłości masz możliwość podkręcenia mocy jeśli pojawią się dodatkowe ha i rozwój  w gospodarstwie bo nie wiesz co się wydarzy za 5 czy 10 lat. Zawsze się kupuję z małym zapasem myśląc co może się wydarzyć. ów model wyjdzie Cie na full wypasie coś około 230 netto.

Ale w tej cenie nie ma szans chyba na Fendta, a jeśli już to jakiś łysy w podstawie,

A jak się ma Kubota serii M5001 do serii MGX? A M115GX odpada, bo za mocny. Mam ograniczenia we wniosku. Jak już coś to M95GX.

 

A jakieś opinie o JD albo MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łysy w podstawie ma większość co reszta za dopłata np. amortyzowaną przednia oś itd. 
po przez aneks zawsze możesz zwiększyć moc ciągnika w wniosku 

Edytowano przez przem
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z doświadczenia, że taki aneks załatwi sprawę?

 

A jaka jest Waszym zdaniem najlepsza opcja ciągnika z ładowaczem do 200-230 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze za argumentowane wyjaśnienie w aneksie powinno załatwić sprawę, pogadaj z osobą która prowadzi Ci wniosek. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się