210 postów w tym temacie

skoro nikt niema pytań to ja zapytam przewrotnie

jakiej zwyżki plonu {%} można się spodziewać w pszenicy jarej idąc na maxa {capallo,sving ,medax}

jest po rzepaku dostała 150N/ha w dwóch dawkach pierwsza 85N/ha 7.03 {część się zmarnowała >:( }

Rzepak na tym zdjęciu - nie jest aby rozdeptany/ rozjechany? Wygląda, jakby nowe pędy odbiły po uszkodzeniu głównego.

@jarki, sądzę, że każdy sezon jest inny i nikt nie wypowie się o konkretnej wzwyżce plonu, ponieważ zależy to od wielu czynników. Po za tym sądzę, że Swing w pszenicy nie jest konieczny wystarczy Duett, no chyba, że spodziewane będzie wielkie nasilenie fusarium.

A co ekspert sadzi o innych srodkach nie tylko BASF typu T1 Mirage + tebu+ topsin T2 artea+ amistar i jezeli bedzie potrzabny t3 to swing top lub folicur plus375 ec.

Rzepak na tym zdjęciu - nie jest aby rozdeptany/ rozjechany? Wygląda, jakby nowe pędy odbiły po uszkodzeniu głównego.

Nie ,nie jest rozjechany,takie cos wyrosło mi po oprysku jesiennym caryxem

@sauter rozumiem, że jest to zdjęcie z jesieni zeszłego roku. Niemożliwe, aby był to efekt Caryxu. Albo spowodował to jakiś szkodnik, który uszkodził pęd główny albo jakieś uszkodzenia mechaniczne stożka wzrostu.

A co ekspert sadzi o innych srodkach nie tylko BASF typu T1 Mirage + tebu+ topsin T2 artea+ amistar i jezeli bedzie potrzabny t3 to swing top lub folicur plus375 ec.
Sądzę, że jest to całkiem dobra kąbinacja. Jeżeli chodzi o T1 to zastanawia mnie jak ta mieszanka poradziła sobie z mączniakiem. T2 bardzo dobra opcja jako-konkurencję zaproponowałbym Duett+ Amistar 0,5+0,4. Na T3 zdecydowanie Swing Top. W przyszłości jeśli będzie miał Pan okazję proszę sobie porównać robiąc powiedzmy jeden opryskiwacz Mirage+Tebu+Topsin a drugi Capalo.

Dziekuje za szczera odpowiedz w tamtym roku pryskałem T1 mirage + tebu nie byłem zadowolony ze zwgledu na maczniaka. teraz dorzuciałem topsin jestem zadowolony zrobie zdjecie i wrzuce. i zeszłego roku pryskałem samym duetem i nie byłem zadowolony dlatego tego roku takie kombicanje a capelo nie kupiełm z powodow finansowych. trudno przepadło. ale bedzie problem bo dzis tak padało rano ze w fasoli i burakach sasiada to woda stoi łan jest dosyc gesty i maczniak tak łatwo nie odpusci...

@sauter a czasem stożek nie był wyżarty przez ptaki typu łabędzie ?

kiedyś tu @damian pisał że niedługo zaatakują flamingi ;D ;D ;D

o skuteczności duetu ultra to ja mam też mieszane wrażenie

kiedyś miałem problem z brunatną plamistością liści i sobie nie poradził

Mam pytanie do naszego experta- pszenica jara zasilona N w ilości 125 kg ile razy w jakich dawkach i terminach trzeba stosować antywylegacz (MEDAX) zaznaczam , że zastosowałem już CCC 725 w ilości 0,9 l/ha żeby ją rozkrzewić.

według mnie przy takiej dawce azotu to więcej już nie trzeba

Pryskaliście już pierwszy zabieg na choroby w pszenicy jarej

@sauter a czasem stożek nie był wyżarty przez ptaki typu łabędzie ?

kiedyś tu @damian pisał że niedługo zaatakują flamingi ;D ;D ;D

o skuteczności duetu ultra to ja mam też mieszane wrażenie

kiedyś miałem problem z brunatną plamistością liści i sobie nie poradził

No właśnie,że żadne ptactwo tam nie latało.Na odmianie Visby takich rozgałęzien nie było z tym,że tam troche za mało mi środka poszło a to co zostało opryskałem na GOYI zwiększyłem ciścnienie w opryskiwaczy i zlałem porżadnie ten rzepak i dlatego myślałem ,że to przez zwiększoną dawke.

@rolnik sam w dolinie Nie chce się wypowiadać na temat Medaxu w pszenicy jarej bo nie wiem. Nie mamy takiej rejestracji. Możesz się zasugerować tym co napisałem wcześniej w przypadku jęczmienia jarego ale za pszenice jarą ręki sobie uciąć nie dam :(

pisał Pan ze T1 capalo a T2 duet w obu środkach jest epoksykonazol

czy to nie jest przeszkodą w skuteczności dla duetu ??

Nie ma problemu z tym że jest w obu ten sam triazol, epoksykonazol to jeden z najskuteczniejszych triazoli jeśli nie najskuteczniejszy. Istotne jest aby nie schodzic z dawka. Stosujac np. 1.4-1.5 (62,5g x 1.5 = 93,75 g\ha)capalo dajemy odpowiednia dawke podobnie w duecie (187g x 0.6 = 112,2 g\ha) w drugim zabiegu na klos gdzie między innymi chcemy zwalczas fuzarioze na klosie korzystniej jest dac wiecej triazolu.

O.K.

tylko że jeśli chodzi o duet to jestem sceptykiem

na drugi o ile jeszcze będzie co kropić myślałem o falconie :-\

A ja juz wczoraj wykonałem T2 artea+ amistar. Drogo mnie to wyniosło ale zobaczymy... I za 3-4 tyg zaleznie od pogody Swing top, moze mi ktos powiedziec w jakiej dawce na oziminy jest zalecane???

OK dziekuje. A w jeczmieniu jarym T1 mirage + tebu, bo mi zostało, dorzucic cos do tego??? i co ekspert moze poradzic na T2 ale dobrego i za przyzwoite pieniadze, ponieważ jeczmien i tak na pasze...

Proszę zrobić 0,8 Mirage + 0,6 Tebu. Nie ma potrzeby dorzucać dodatkowych preparatów. Na T2 ciekawym rozwiązaniem jest Duett Ultra w dawce 0,6 l/ha

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się