210 postów w tym temacie

Teraz raczej nie ma w czym doradzać. W zbozach i rzepaku spokój, chyba że ktoś ma ziemniaki czy burak.

Swoja strona jak jesteście zadowoleni z ochrony fungicydowej? Bo co jak co ale choroby w tym roku mają wyjątkowo sprzyjające warunki i nie zawsze to co tanie było skuteczne.

doradzać jest w czym cały rok >:D

zadowolony jestem raczej średnio mam jedną odmianę na dwóch różnych polach

jedna jest dość czysta a drugą chyba dzisiaj będę poprawiał menarą ;)

Większosc juz skończyła T3 więc nie ma za bardzo co doradzać w zbożach.

Jaka dotychczas miałeś ochronę że musisz w 1 odmianie poprawiać? I jaka choroba tam zaatakowała?

witam

czym zwalczać chwasty dwuliścienne w grochach

a może bentazon co by dodać na samosiewy rzepaku i ewentualnie komosę?

Zapytam się może tak

Czy mieszanina 2 l basagran + 1 l butoxone +1,5 olbras będzie wystarczająco skuteczna, szczególnie chodzi o marunę, przytulę i komosę, i nie spowoduje uszkodzenia roślin?

to może powtórzę stare pytania :)

Nie wiem co to za chwasty ze basagran i butoxnone sobie nie radza. przytulie czepna wezmie byle jaki doglebowy i kosme np comand. Taka mieszanina załatwisz napewno zele ale i groch. 1.25 basagran +0.4 butoxone i poprawka za 7-10 dni i potrafi przydymic groch a fasole to jeszcze bardziej. powodzenia z takimi dawkami ale jeszcze niech ekspert sie wypowie.

najbezpieczniejsza mieszanina w grochu: na początku pojawiania się wąsów czepnych można zastosować następującą mieszaninę: Basagran 480 SL 2 ltr/ha + Butoxone M 400 SL w dawce 0,4 ltr/ha

Panie EXPERCIE BASF czas zacząć pracę. Mam pytanie odnośnie Caryx a mianowicie piszecie na etykietach, żeby stosować go w fazie 4-6 liści i właśnie chciałem się spytać o te liście, a mianowicie czy pierwsze dwa liście lub liścienie to się liczy?, czy je pomijamy i czekamy na te właściwe

moim zdaniem taka praca experta to jakby jej nie było

pojawił się żeby poinformować o turnieju piłki nożnej a właściwie zareklamować caryx

19 września był na forum i kompletnie zignorował Twoje zapytanie

MOJA PROPOZYCJA JEST TAKA

jeśli to forum jest nasze czyli rolników a facet traktuje je jako miejsce na reklamę >:(

to dajemy mu czas do namysłu, albo od teraz PRACUJE jak napisał Kolega wcześniej

albo zamykamy lub usuwamy temat i KROPKA

jakie są Wasze propozycje? moim zdaniem jesteśmy KIWANI

Drogi Panie Rolniku :) liścienienie nie są liśćmi właściwymi, dlatego tą faze w "przypadku odliczania" liczby wytworzonych liści pomijamy. Włąściwa faza zastosowania Caryxu to faza od drugiej PARY liści właściwych = 4 liście właściwe dobrze wykształcone.

No właśnie a co jeśli tylko 50-60% plantacji ma te 4 liście a reszta mniej? sąsiad mówi ze ten caryx to za mocny i że ten mały to sobie nie poradzi i nic z niego nie będzie. W tym roku takie nierówne wschody może bezpieczniej nie stosować żadnego regulatora?

W sytuacji niewyrownanej plantacji rzepaku zastosowany Caryx nie zatrzymuje rozwoju malych roslin. W momencie kiedy najbardziej zaawansowane w rozwoju rosliny osiagnely już optymalna faze na stosowanie Caryxu czyli 4-6 lisci, stosujemy go! Zalecamy jednak zastosowanie go w dawce 0,7 l/ha lub w sytucji ekstremalnie niewyrownanej plantacji stosujemy 0,5 l i po 7-10 dniach kolejne 0,5 l/ha w drugim zabiegu.

a jak ma się sytuacja odnośnie przymrozków? Jak ten cały caryx zachowuje się pod wpływem niskich temperatur nie obniża się wtedy za bardzo jego efektywność???

Caryx wyroznia się formulacją stworzoną specjalnie dla rzepaku, charakteryzujaca się bardzo dobrym wchlanianiem w porownaniu do standardowych produktow triazolowych. Zastosowany w ciagu dnia w temp powyzej 5 stopni C jest, jest efektywny nawet w przypadku kiedy w nocy temperatura spada ponizej zera. Obecna sytuacja ze wzrostem temperatur nocnych w znacznej czesci kraju sprawia że o przymrozkach mozemy na jakis czas zapomniec i już bez jakiegokolwiek zastanawiania się wykonywac zabiegi.

Witam. Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie jesiennych oprysków zbóż takich jak pszenica i pszenżyto. Otóż chciałbym się dowiedzieć co ekspert poleci w zakresie ochrony przed chwastem i grzybem.

Jesli chodzi o jesienne zwalczanie chwastów zarówno dwu jak i jednoliściennych polecamy nasz herbicyd Maraton 375 SC w dawce 4l/ha z dodatkiem 5g preparatu opartego o chlorosulfuron jesli w płodozmianie na tym polu był wczesniej rzepak.

Zwalczanie jesienią chorób nie jest działaniem bardzo popularnym i stosowanym raczej wyjątkowo chyba, że mamy do czynienia z bardzo wczesnymi siewami i objawami chorób. Wtedy z zalezności od występujących chorób nalezałoby dobrac preparat. Fungicydy z naszej oferty nie maja rejestracji do jesiennego stosowania. Jeśli wiadmo jakie patogeny wystepują, możemy podpowiedzieć odpowiedni produkt, jednak decyzja o stosowaniu będzie należała do Pana.

Czy kolega z BASF mógłby przedstawić koszty i ewentualny zarobek na podstawie prowadzenia poletek doświadczalnych

podstawowych zbóż: pszenica, rzepak, kukurydza ?

dobrze że napisałeś ''ewentualny zarobek'' ;)

bo z tego co wiem to co pisze na kartkach informacyjnych

a rzeczywistość podanych środków i nawozów to zupełnie co innego

słowem integrowana ochrona roślin :lol:

Panie Expert BASF, Zespół Moderatorów Forum Farmer.pl prosi o wypowiadanie się w odpowiednich działach. Promocje i reklamy proszę umieszczać tutaj a nie zaśmiecać forum postami nie związanymi z tematem.

@expert spróbuj to jeszcze raz wywalić jest po tobie KROPKA

Szefie z BASF chciałem się spytać czy dawkę caryxu warto podzielić na dwie dawki po 50%, czy to ma sens i jak to jest w waszych doświadczeniach. Nadmieniam, że rzepak jest w miarę równy i mam możliwość powtórzenia oprysku np. po 5 dniach, ponieważ dokarmiam mikroelementami oraz siarczanem Mg.

Produkt Caryx zalecamy zastosować w momencie kiedy rzepak odbuduje rozete liściową i osiągnie wysokość 15-20 cm - znajdzie się w fazie początku wydłużania pędu głównego ( BBCH 31-32). Jeśli plantacja jest wyrównana nie widze potrzeby dzielenia dawki Caryxu, zalecamy stosować jedną dawkę 1,0 - 1,4 l/ha. Badalismy mieszanie Caryxu z nawozami dolistnymi firmy Adob, produkt bardzo dobrze miesza się z nawozami dolistnymi. Prawo zezwala na stosowanie środków ochrony roslin w dawkach niższych niż wskazuje etykieta, jednak na odpowiedzialność stosującego, tak więc jeżeli rolnik chce dzielić dawkę Caryxu wiosną przy okazji dokarmiania dolistnego, może to zrobić jeżeli drugi zabieg wykona maksymalnie do 10-ciu dni po pierwszym zabiegu.

z przykrością stwierdzam masz tak zwany expert okazuje się zwykłym krętaczem

wkleja linki do turniejów piłkarskich dla dzieci tu nie jest miejsce bo my jesteśmy

dorosłymi rolnikami takie pierdoły to niech wkleja na agroofoto tam są dzieci

ostatnio jego bezczelność okazała się wielka bo usunął post Kolegi @ikcomas

ten problem musimy rozwiązać DEFINITYWNIE

ps.przywróciłem post Kolegi @ikcomas

mam jeszcze propozycję odnośnie tego tematu

kierujmy tu wszystkich przedstawicieli niech się wypowiadają o swoich środkach

my na tym skorzystamy a nie taki monolog jak do tej pory >:D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się