210 postów w tym temacie

Na początku owszem dział fajnie się rozwijał ale ostatnio porady nie miały nic wspólnego z tematem albo nie było ich wcale. Zapraszam innych producentów do wypowiadania się tutaj. Mam nadzieję, że dyskusja okaże się owocna a nasz ekspert udowodni, że jest tu dla nas a nie my dla niego

Popieram kolegę @jarki to co tu pisze nasz ekspert basf można wyczytać na stronie www i jest typową reklamą mało tego ,odpowiada na wygodne odpowiedzi do tej pory nie odpisał mi na temat ekonomicznego uzasadnienia co do stosowania środków wyżej wymienionej firmy, a już kasowanie postów pisanych przez moderatora jest typowym lekceważeniem osób które tworzą to forum

Popieram kolegę @jarki to co tu pisze nasz ekspert basf można wyczytać na stronie www i jest typową reklamą mało tego ,odpowiada na wygodne odpowiedzi do tej pory nie odpisał mi na temat ekonomicznego uzasadnienia co do stosowania środków wyżej wymienionej firmy, a już kasowanie postów pisanych przez moderatora jest typowym lekceważeniem osób które tworzą to forum

@maciej, przecież jego rolą nie jest edukowanie a wciskanie towarów i usług. proponuje wystosowac maila do centrali de chemikal kompany informacji, ze w wyniku działania , w sumie nie działania eksperta bojkotujemy ich produkty.

przedstawicielu basf, na tytuł expetra należy zasłużyć. proponuję zmianę tytułu na chemiczne pierdoly, chemiczny marketing, chemiczny teleszoping.

moderatory, wasza decyzja. albo gościa do pionu, albo do poziomu. innej drogi ni ma.

A co kolega proponuje na choroby grzybowe w zbożach na T1 i T2 lub nawet T3.

Jeżeli chodzi o ochronę fungicydową zbóż to firma BASF proponuje kilka rozwiązań. Do ochrony plantacji prowadzonych mniej intensywnie polecamy zastosować w T1 Duett Star w dawce 1,0l/ha zaś w T2 Duett Ultra w dawce 0,6l/ha Jeżeli chodzi o plantacje prowadzone intensywnie to nasza firma opracowała kilka rozwiązań.

Pierwszym z nich jest kombinacja Capalo(T1) w dawce 1,5l/ha + Osiris(T2) w dawce 2,0l/ha

lub

Capalo(T1) w dawce 1,5l/ha +Adexar Plus (T2) w dawce 1,5 l/ha

lub ochrona trzy zabiegowa

Capalo (T1) w dawce 1,0-1,5 l/ha + Adexar Plus (T2) w dawce 1,25 l/ha + Osiris 1,5l/ha (T3)

Drodzy forumowicze mam wiadomość bezpośrednio od redakcji.

W temacie BASF-u będzie prawdopodobnie doradzał ten sam expert co na początku.

Daje to nadzieję że powracamy do rozmów merytorycznych i doradztwa jak było na początku :)

1 osoba lubi to

według waszej firmy "ochrona trzy zabiegowa

Capalo (T1) w dawce 1,0-1,5 l/ha + Adexar Plus (T2) w dawce 1,25 l/ha + Osiris 1,5l/ha (T3) "

jest najlepszym rozwiązaniem prawie się z tym zgadzam ale jedno nie daje mi spokoju

mianowicie w ochronie 3 zabiegowej TRZY razy ta sama substancja ???

czy do duetu ultra dodać strobi? myślałem nad mieszanką 0,5 duet + 0,3-0,5 strobi (acanto) poszłoby to na początek kłoszenia jako drugi i ostatni zabieg co o tym myślicie?

Obawiam się, że czy dodasz tego duetu do strobi czy nie to efekt będzie taki sam. Ja kiedyś po Duett Ultra poprawiałem Amistarem+Artea 2 tygodnie zabiegu i dopiero wtedy pszenica się pozbierała. Równie dobrze bym zrobił gdybym do opryskiwacza wody nalał zamiast pryskać duetem - efekt byłby taki sam ale za każy opryskany hektar byłbym o 100 zł bogatszy. Niby zawiera epoksykonazol ale chyba tylko na etykiecie. Nikomu nie polecam, szkoda pieniędzy. Może niech nasz ekspert się wypowie dlaczego Duett Ultra to takie dno? Ja w tym roku na T2 lecę 0,5 Revellera + 0,9 Tebu, na razie tylko pszenżyto udało się pomięzy deszczami zrobić, pszenica czeka.

zostało mi tego duetu po opryskach na buraka swoją drogą na chwościk też się nie nadaje może faktycznie coś z nim jest nie tak. Jedno jest pewne więcej duetu nie kupię :)

Pracuje z Duettem Ultra od wielu lat, od wielu lat jest on stoswany na tysiącach jeśli nie setkach tysięcy hektarów zarówno w zbożach jak i buraku cukrowym. Gdyby faktycznie tak słabo działał to raczej rolnicy by go nie kupowali. Z mojego doświadczenia wiem, że triazole działają w zalezności do pogody ok max. 2-3 tygodnie a w warunkach braku presji chorób nawet dłużej. W opisanej sytuacji powtórny zabieg mógł być konieczny już po dwóch tygodniach, zwłaszcza jesli dotyczy to zeszłego roku z ponad przeciętną ilością opadów w wielu rejonach to faktycznie wręcz konieczny był zabieg już po dwóch tygodniach. Nic Pan nie pisze o dawce, w jakim celu, na jakie choroby nie zadziałał, czy poszedł solo czy w mieszaninie. Pytanie co oznacza stwierdzenie, że pszenica się pozbierała, jeśi były na niej objawy chorób w postaci plan czy nekroz to raczej nie zazieliniły się na nowo, fungicydy nawet te najlepsze tak nie działają. Mogę się domyslać, że np. rośliny były pożółknięte z powodu zbyt dużej ilości opadów i braku możliwości prawidłowego pobierania składników pokarmowych i braku tlenu w glebie, to jest tylko domysł. W takiej sytuacji po pewnym czasie faktycznie mogła nastapić samoczynna poprawa wraz z poprawą warunków wilgotnościowych. Zastosowana mieszanka z pewnością pomogła.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się