196 postów w tym temacie

Mieto pod MF-255 z kabiną-straty 100%,jak pryszczyłem c-325 to jakbyś AN-2 latał tylko przy oponach osypane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabieg sklejania wykonany,z perspektywy ciągnika wygląda to bardzo zle dużo roślin po prostu ugniło przy ziemi i uschło,sporo też uszkodzonych przez robaka. 2 t/ha brał bym w ciemno jak Polska remis z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70% łuszczyn z brązowymi nasionami po niedzieli GLIFOSAT i w połowie lipca JELONEK,faktura...i rzepak po rzepaku na tym samym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną koncepcję, bo rzepak dla mnie to przedplon a ten nijak na taki nie wygląda, jak nie było deszczu to było czysto, teraz komosa, rumian, fiołek. Dobrze, że już nie używam oleju rzepakowego, glifosat nie chcem ale muszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sialiście rzepak po rzepaku-czy to da plon ??? około 12 lat temu rekord znajomego to 5x rzepak na tym samym polu-tylko wtedy nikt nie znał chorób szkodników i 2,5 t to był REKORD...jadam ukraiński olej słonecznikowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ;D Nie wiem jaki masz rzepak ale ja swojego nie traktuję jako roślinę główną, bliżej tu do ugoru niż rzepaku i dlatego będzie uprawiany rzepak po rzepaku bo w tej chwili nie mam przedplonu na pszenicę. W tamtym roku zacząłem przygodę z rzepakiem i nie wyobrażam sobie innego przedplonu, jak żyję nie miałem takiej pszenicy jak ta po rzepaku! Rozwala system, a jaka by była gdyby nie zima nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry, tylko do frytek się nie nadaje, poza tym jak widziałem te ukraińskie uprawy słonecznika jest w miarę ekologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora będzie o tym pomyśleć, bo mało oleju używam, ale nawet te mało lepiej żeby było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smalec z duńskich świń jest najbardziej ekologiczny(do sklejania łuszczyn,żeby nie odbiegać od tematu ;D )...a oliwa z oliwek rozwiązuje problem hiszpańskiego bezrobocia w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj zdesykowany ,ale tylko 30 % areału reszta sama musi dojśc,za 13-14 dni będzie do omłotu gotowy myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak bez desykacji ? :o

niektórzy w okolicy twierdzą że nie da się bez glifosatu zebrać rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi mili,aby do wieczora-wg najnowszych prognoz-grad nam rzepak zdesykuje...04.07-popryszczone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da da da...2014 i 2015 bez desykacji..teraz tylko pas chwastowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że nie będzie trzeba ale, miejscami całkowicie zielony, miejsca zielony ale nasiona już brunatno czarne, miejscami dojdzie za tydzień...

Szkoda w to wjeżdżać ale zostawić to będzie masakra podczas zbioru :(

 

rpbk81.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje wpaść w połowie przyszłego tygodnia, jak inni będą już młócić ja będę dopiero desykował

 

Do kiedy rzepak nabija mtz ? Jak nasiona zaczynają brunatnieć to nadal nalewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie nalewa, jeszcze dużo dluzej. Mogą być czarne a jeszcze nalewac bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje wpaść w połowie przyszłego tygodnia, jak inni będą już młócić ja będę dopiero desykował

 

Do kiedy rzepak nabija mtz ? Jak nasiona zaczynają brunatnieć to nadal nalewa ?

 

Daj sobie spokój jak nadejdzie czas to Ci uschnie w trzy dni bez niszczenia plantacji i wydawania kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale są miejsca gdzie jest całkowicie zielony, i tam dojdzie po 20 lipca, jeszcze tam gdzie najbardziej zielony wyskoczyło trochę chwastu

 

Planuje dać 2,5 litra na ha syfu w 150 litrach wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem desykacje rzepaki strasznie różne jest mokro zaczyna wchodzić przytulia za 10 dni będzie gotowy , ogólnie to strasznie szybko dochodzi w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed deszczem sprawdzałem jak to wygląda po oprysku-20% areału o największym zachwaszczeniu(najmniejszej obsadzie) zrobiłem-głównie poprzecza-wszystkie łuszczyny uschnięte tylko dół ZIELENIZNA TOTALNA ale jeszcze stoi więc może wyżej da się kosić...wczoraj wiocha jechała na maxa,ale im się sypało pod ciągnikami,jak po źle ustawionym bizonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glifosat 4 l/ha + siarczan amonu, strasznie to wygląda, bardzo. Sk...wiel odbija, kwitnie sobie w najlepsze, nie ma czego zbierać, same zielsko. Tonę z hektara biorę w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj podobny do kolegi bart, moze troche rownijeszy, ale jest kilka miejsc gotowych juz do koszenia, tam gdzie gleba przepuszczalna. I tak nic w tych miejscach nie zbiore. A wiekszosc dojdzie rowno, po 20 lipca jak przygrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się