grinning_soul

Desykacja łanu i klejenie łuszczyn

185 posts in this topic

Dzisiaj lustracja i mieszane odczucia -desykować(jeśli tak to glifosat +sklejacz czy dikwat) -czy czekać na zapowiadane upały po 30 stopni.Każdy wjazd w ścieżki 12m to teraz spora strata plonu plus koszty środka.W okolicy 90% desykowanych a jeden weteran o pogladach jak jarki pojechał tylko wybitnie niedojrzały poprzeczniak.

Jak dla mnie niech zabronią i niech badają na zawartość glfosatu,tak jak teraz  olej

Weteran w swoim życiu już wiele widział ;) 

A sklejanie o tej porze i z desykacją to głupota 

Chcesz sklejac to było trzeba to zrobić dwa tygodnie temu a teraz nie widzę sensu wydawac kolejne 30 zl. Ogólnie to klejenie sobie odpuściłem bo zrobiłem doświadczenie niechcący jak była ta nawałnica sierpniowa i miałem rzepak jeszcze na polu i za dużo to sie go nie osypalo. Kiedyś sklejalem, ale szkoda pieniedzy

i o taki głos rozsądku mi chodziło ,człek w przedżniwnych nerwach może zrobić jakąś (mega kosztowną ) głupotę

Zostawicie w spokoju ludzi co byli zmuszenie desykować bo co innego mieli zrobić ? 

Sam choć przeciwny tego typu zabiegom musiałem dokonać "palenia" ulubionym środkiem

I dałeś ciała nie ma rzepaku co rokuje PLON żeby była konieczność palenia 

Zgodzę się jeśli mamy problem chwastów czy odrostów 

Ale taka plantacja to chyba nie u Ciebie :P:D 

Mam cichą  nadzieję że jak pochwalę się plonem rzepaku po wykoszeniu  to popsuje  wam humor na dłuższy czas  :P

W okolicy bardzo nieliczne rzepaki są desykowane i Ci którzy to zrobili popełnili ogromny błąd. Bardzo duże straty bo góra upalona a dół zielony. Większość z nas zauważyła, że tylko góra się usmażyła w tym upale. No i jak ktoś wjechał za wcześnie na pałę bo wydawał się brązowy to teraz jest mak i się osypuje bo zabite rośliny i nie mają elastyczności. Czas kosić ale pogoda szwankuje. Te zrobione w odpowiednim czasie bardzo duże straty pod ciągnikiem ale uważam, że nie było takiej potrzeby. To tylko nieumiejętność prowadzenia tej uprawy i brak myślenia, tacy którzy desykowali od zawsze będą to robić zawsze bo myślą, że inaczej się nie da, taka technologia uprawy. Nie zmienisz

Kto bogatemu @bartsowi zabroni 

Ja bym ubezpieczył od gradu i cierpliwie czekał 

Już były takie lata że wszystko wykoszone i dopiero rzepaki 

Edited by ikcomas
autokorekta wynoszone -> wykoszone