196 postów w tym temacie

Dzisiaj lustracja i mieszane odczucia -desykować(jeśli tak to glifosat +sklejacz czy dikwat) -czy czekać na zapowiadane upały po 30 stopni.Każdy wjazd w ścieżki 12m to teraz spora strata plonu plus koszty środka.W okolicy 90% desykowanych a jeden weteran o pogladach jak jarki pojechał tylko wybitnie niedojrzały poprzeczniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niech zabronią i niech badają na zawartość glfosatu,tak jak teraz  olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weteran w swoim życiu już wiele widział ;) 

A sklejanie o tej porze i z desykacją to głupota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sklejac to było trzeba to zrobić dwa tygodnie temu a teraz nie widzę sensu wydawac kolejne 30 zl. Ogólnie to klejenie sobie odpuściłem bo zrobiłem doświadczenie niechcący jak była ta nawałnica sierpniowa i miałem rzepak jeszcze na polu i za dużo to sie go nie osypalo. Kiedyś sklejalem, ale szkoda pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i o taki głos rozsądku mi chodziło ,człek w przedżniwnych nerwach może zrobić jakąś (mega kosztowną ) głupotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawicie w spokoju ludzi co byli zmuszenie desykować bo co innego mieli zrobić ? 

Sam choć przeciwny tego typu zabiegom musiałem dokonać "palenia" ulubionym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dałeś ciała nie ma rzepaku co rokuje PLON żeby była konieczność palenia 

Zgodzę się jeśli mamy problem chwastów czy odrostów 

Ale taka plantacja to chyba nie u Ciebie :P:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą  nadzieję że jak pochwalę się plonem rzepaku po wykoszeniu  to popsuje  wam humor na dłuższy czas  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy bardzo nieliczne rzepaki są desykowane i Ci którzy to zrobili popełnili ogromny błąd. Bardzo duże straty bo góra upalona a dół zielony. Większość z nas zauważyła, że tylko góra się usmażyła w tym upale. No i jak ktoś wjechał za wcześnie na pałę bo wydawał się brązowy to teraz jest mak i się osypuje bo zabite rośliny i nie mają elastyczności. Czas kosić ale pogoda szwankuje. Te zrobione w odpowiednim czasie bardzo duże straty pod ciągnikiem ale uważam, że nie było takiej potrzeby. To tylko nieumiejętność prowadzenia tej uprawy i brak myślenia, tacy którzy desykowali od zawsze będą to robić zawsze bo myślą, że inaczej się nie da, taka technologia uprawy. Nie zmienisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu @bartsowi zabroni 

Ja bym ubezpieczył od gradu i cierpliwie czekał 

Już były takie lata że wszystko wykoszone i dopiero rzepaki 

Edytowano przez ikcomas
autokorekta wynoszone -> wykoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robicie desykację tu wszyscy w blokach startowych

Ruszy jeden pojadą wszyscy choć się taki wyrwał bo sąsiad jechał 

Tylko się okazało że to był sklejacz a ten glifosat i naprzód 

Generalnie jest co pryskać chaber rumian miotła a będzie jeszcze więcej

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie desykuję ani na skleja, pierwsze rzepaki po 20 lipca. Zgnilizna robi za randap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zebrac taka plantacje jeczmienia ozimego bez potraktowania jej glifosatem?

Jak bedzie zakazany to nie wyobrazam sobie mozliwosci zbioru i przechowywania ziarna z takich plantacji.

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dobre pytanie bo sytuacji nadzwyczajnych mamy coraz więcej

Tak sobie myślę że raczej zostanie bo tereny takie jak tory kolejowe 

Z drugiej strony mamy Fransa Timermansa i jego idiotyzmy 

Ja jestem przeciwnikiem nadmiernego stosowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile by spalił RSM podany drobnokropliście w słońcu, komabajn napewno by rdzewiał, a czy jęczmień padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego nadmierne stosowanie a co innego z konieczności. Tylko kto to ustali? I to jest wlasnie problem bo maja Nas rolnikow za idiotow.

W tym roku to jedyna uprawa obok grochu, ktora bedzie potrzebowala desykacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotów nie brakuje u nas wala już wszystko po kolei, pszenica ozima nawet dostać musi

ja nigdy jarego nie pryskałem a bywało różnie i problemów nie było jak reszta sucha to wciągnie zielony, warunek upał podczas omłotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmuszony byłem dzisiaj do desykacji części rzepaku z różnych powodów i powiem Wam, że nie jest źle. Rzepak z drogi wygląda kiepsko ale w łanie czegoś takiego jeszcze nie widziałem żeby tak splątany był. Rwie się z korzeniami, dobija do jakieś 1,8 metra miejscami a z brzegu wydaje się że maks 1,5 metra. Zobaczymy co powie kombajn ale w tej chwili już chyba mogę polecić odmianę Dynamic. Obok na tym samym polu rośnie Temptation mimo wszystkich ochów i achów nad tą odmianą to wygląda tragicznie względem Dynamica, jak odcięte no ale kombajn zweryfikuje. Minimum 2 tygodnie jeszcze, pewnie sierpień dopiero. Zboża na pewno zaczną wcześniej kosić niż tego diabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz taki co wyglądał  na 5 ton , wysoki, a dał 3,5 tony , po niedizeli  na pierwsz pole startuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też tak miałem w tamtym roku chociażby. Dlatego piszę, że dopiero kombajn pokaże. Wizualnie to można se wyrokować i się przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się