mlawiak

Co sadzić żeby dostać dotacje

10 postów w tym temacie

Witam mam zamiar kupić działkę 50 arów 10-15 arów chcę ogrodzić i postawić na niej dom a resztę działki właśnie rozmyślam jak wykorzystać... szkoda żeby stała bezczynie i żeby rosły na niej chwasty. Co najbardziej opłacało by się na niej posadzić? Na co dają największe dotacje i które z tych roślin polecacie i dlaczego.

Wiadomo że z tak małej działki "kokosów" nie będzie ale przynajmniej nie będę do niej dokładał płacąc co rok opłaty gruntowe czy jak to się tam zwie:) przepraszam za moją niewiedzę ale jest to pierwsze forum na którym piszę i mam nadzieję że dzięki niemu stanę się mądrzejszy w tym temacie.

Jeśli zły dział bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ABY UZYSKAĆ DOTACJE MUSISZ MIEĆ PONAD 1 HA DZIAÅKI ROLNEJ ,na taką powierzchnię dotacja nie przysługuje.

Polecam natomiast posadzenie tam lasku np brzozowego,lub w terenie podmokłym olszy,szybko rosną i będzie drzewo do kominka i na opał na cała zimę(trzeba pamiętać tylko o zezwoleniu na wyrąb z urzędu gminy!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(trzeba pamiętać tylko o zezwoleniu na wyrąb z urzędu gminy!)

NO, bo inaczej chate sprzedasz a na kare nie starczy.

na pozostalym areale posadzisz ziemniaki, marchew, groszek i jestes eko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jeszcze jakieś inne propozycje co można by tam posadzić? coś z czego będą pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty tej kasy chcesz z tych kilkudziesięciu arów? Maryśke sobie posadź to nawet na tym zarobisz, tylko dobre ogrodzenie postaw żeby dzieciaki z sąsiedztwa nie wypaliły wszystkiego za wcześnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobic sad jabłka gruszki wisnie porzeczki truskawki itp. Albo własnie postawic szklarnie tunel foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nic kolego. Kolejny rolnik z marszałkowskiej który myśli że dostanie dopłaty i kasa do kieszeni. To nie tak. Może posadź maliny, truskawki. Zapewnij sobie wcześniej zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się