rafftti

Rasy mięsne i krzyżówki

29 postów w tym temacie

Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko buhaje) w systemie pół intensywnym na początek . Mam stajnie z 6 stanowiskami reszata chlywki dla świń , wiatę połączoną z stodołą przy pastwinku więcej niż hektar . Chciałem się spytać jaką rasę wybrać najlepiej na początek pod względem spokojności rasy i jak najmniejszym zawartości tuszczu w tuszy . Wytypowałem takie rasy jak limouse,simental m. ,hereford charolaise czy angusy mięsne ? Jestem bardzo otwarty na nowe propozycje . Tylko w systemie pół intensywnym. I co podawać w systemie pół intensywnym. Dziękuję z góry za wszystki za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten hektar to raczej na niewiele wystarczy, chyba że będziesz kupować. Bo rozumiem, że opasy, nie buhaje, więc pewnie na pastwisko nie będziesz dawać... Masz coś poza tym hektarem? Szczególnie jakieś zboże? Bo iść w opasy, ale nie mieć własnej bazy paszowej, to trochę cienko. Jeśli o rasę chodzi... Ja mam krzyżówkę limousine i charolaise, nie szaleją dużo, niewybredne w pożywieniu. Wbrew różnym opiniom żywię bez kuku, tylko siano, sianokiszonka, słoma i śruta zbożowa. Na uwięzi trzeba pilnować, bo karki mocno pofałdowane, dlatego dobry jest wybieg, ale na to potrzeba miejsca. 

Masz jakieś doświadczenie z rogatymi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się