rafi

Opryskiwacze

258 postów w tym temacie

Panowie usunąłem Wam te alkoholowe omamy :D

Mam nadzieję że się nie gniewacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 sezony bez niespodzianek na wiosnę woda w opryskiwacz i tradycyjne przepłukanie dysz i filtrów. Koszt ok 100zł 20l płynu + 10-15l wody. Pierwsze zimowanie rozkręcałem wszystko węże na lancach, rozdzielacz, pompa, filtry szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich prostych opryskiwaczach bez komputera ,po co płyn ,wystarczy otworzyć zawór spustowy włączyć pompe ,jak nic nie leci to korek w pompie  i włączyć na moment żeby wode wyrzuciło i nic się nie może stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z komputerem i nic jemu się nie dzieję wystarczy zabrać do domu ,A tak na poważnie zalewam wodę że zbiornika głównego I czystej wody następnie wypinam wąż cisnienia z pompy i gaz  ,następnie zawory otwieram z komputera i kompresor .cała robota 30 minut i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp zimuje z opryskiwaczem a jak mam wypinać 6 węży z rozdzielacza i z 6 węży od lanc odkręcać a później wiosną walczyć z oringami i przeciekami to już wolę płyn za 100 za stary już jestem na te zabawy.

 

 skotarek jakiego też posiadam na zime odkręcam wąż z pompy woda zleci i koniec na zimę gotowy.

Edytowano przez damian9871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie pompa i manometr zawsze do kotłowni na zimę a z resztą to bywa różnie, przy takim prostym sprzęcie odkręcenie 4 śrub i dwóch przewodów przy pompie zajmuje 2 minuty więc  w moim przypadku wydawanie kasy na płyn chłodniczy chyba raczej nie jest uzasadnione i człowiek spokojny całą zimę... a komputer do niego mam w głowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer jest cały rok w traktorze zamontowany,węże do komputera ,do niego woda nie leci

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.promar.jpg.63b4abc07f838de8b0655d6cb8b1bcb7.jpg

Mój nowy zakup do "Ciapka" 1200l,15mb,unoszenie hydrauliczne,rozkładanie mechaniczne(ręczne)

-w standardzie!głowice potrójne,zawór stałociśnieniowy,koła 9,5x24-niestety za dopłata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd się z Adamem o Majora sparłem to unikam-

kupiłem w Złotnikach,jutro dowiozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć u mnie mieszadło nie chodzi pompa jest dobra bo sprawdzałem jaka jest przyczyna jeśli ktoś wie to będę wdzięczny

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak może mieszadło nie chodzić?

Zawór (rozdzielacz) podaje wodę do mieszadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest zapchane, albo przy rozdzielaczu albo (najczęściej) przy ujściu do zbiornika, rozkręcić, przeczyścić i heja, ale po co ci mieszadło? W starych opryskiwaczach można było wyłączyć ale przez te przepisy teraz tylko roztwór się pieni bo cały czas po jakiegoś grzyba musi być włączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyczysciłem wąż co idzie od filtra do mieszadła bo był zapchany syfem i mieszadło chodzi ale nie pryska dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej też syf. Tylko skąd syf za filtrem? Jak ten filtr w ogóle wygląda? Nie ma dziur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Pałuk dopiero teraz zauważyłem że opryskiwacz kupiłeś :) ja też mam Promara pod ciapkiem tylko że zawieszany 400l, 12 lance... już 5 rok jest i w sumie nic poważnego mu się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie dysz jakich używacie, ja mam kompaktowe eżektory jednostrumienowe żółte na ciśnieniu 3,4, używane do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe płaskostrumieniowe 03 niebieskie ceramiczne. Ciśnienie 2-4bar, najczęściej 2.5bar 180l/ha. Przy wiekszych roślinach 300l/ha.

Rano przymrozki więc tylko muchozol.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plaskostrumieniowe 03 niebieskie ceramiczne jak @ansu. Też masz Albuza ASI rozumiem. I ezektorowe dwustrumieniowe żółte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się