rafi

Opryskiwacze

258 postów w tym temacie

Walczę z nią od połowy ubiegłego sezonu jak mi się przytarła

Karter dostał luzów po pęknięciu membrany

A remont to tylko na oryginałach za drogo

 

Mała cometa bp60k to 1600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biardzki u mnie służył dzielnie po przeszczepie do skotarka parę lat, membrama pękła po 2 latach założyłem komplet nowych i chodził następne dwa teraz ma emeryturę i pryska tylko buraki. Rocznie wszystkich zabiegów wykonałem na powierzchni 200ha (dane z komp opryskiwacza), także jak za te pieniądze to nie jest zła pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz w tabeli ciśnień i wydatku cieczy danego producenta . Np fioletowe eżektory Lechler 0,25 jadę na 4 bar a podwójne eżk twin żółte 0.2 mam zwykłe tanie i niezłe MMAT to już 4,5 bar . Wartość dla 200L /ha . U ciebie może to wyglądać inaczej w zależności od prędkości . Wydaje mi się że bardziej uniwersalne będą właśnie fioletowe bo łatwiej dopasować ciśnienie w zależności czy chcesz robić grzybów-kę czy herbicyd nie przejmując się wiatrem - w ramach rozsądku oczywista .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady , do tej pory pryskam zwykłymi niebieskimi ciśnienie 2.5 i 250 litrów na hektar . Ale najgorzej z tym wiatrem. A jakie do tych rozpylaczy sitka będą lepsze mesh 80 oczek czy 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam takimi i właśnie fioletowe, dlaczego to @witch już objaśnił, ciśnienie przy eżektorach musi być trochę wyższe, ja daję 4,5 bar. Koniecznie trzeba wymienić filterki przy końcówkach najlepiej na te ze stali nierdzewnej mesh 80 i będzie pan zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tych co pokazywałem mam sitka-zaworki mesh 60 dzięki nim dysze praktycznie się nie zapychają. Na prostych kawałkach wody wychodzi 190 litrów i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Ty masz jednostrumieniowe, do dwustrumieniowych potrzeba jednak trochę gęstszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz . Mam filtry 80 na każdą sekcje a do żółtych podwójnych ezk twin i tak filtr stożkowy na każdy rozpylacz . Pozwala to zaoszczędzić czas i przede wszystkim nerwy w polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo 

Czy macie doświadczenia z opryskiwacz ami Rau? Myślę o zakupie takiego zawieszanego 1000 l i belki 18 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę szczerze polecić amazone mówi się że hardi to numer jeden 

Rau to dziś kverneland a właściwie to kubata :D globalizacja 

Swego czasu (lata 90) sporo rolników kupiło rau'y  złych opinii brak fajny rozdzielacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Rau. Wygląda nie najgorzej tylko głowice pojedyncze i trochę spawane Lance.  Ale najgorsze jest to że nie ma poziomowania hydraulicznego belki. Boje się ze przy 18 m na moich polach może być to problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś jak wygląda ustawienie lanc wielkiego opryskiwacza u OBSZARNIKA

Można było boki zrywać końce lanc wyżej o półtora metra od środka 

Jest sposób jest :D a całkiem poważne to bez poziomowania trudno dobrze zabiegi wykonywać przy szerokości przekraczającej 12m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z opryskiwaczem do ursusa c330, a konkretnie z dyszami. Nie są one zapchane, jak zdejmie się je to woda leci normalnie, gdy są zdjęte przelatuje przez nie normalnie powietrze, ale po włączeniu opryskiwacza przez niektóre dysze nie chce w ogóle lecieć woda proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marecki napisał:

Bardziej pomocny byłby model opryskiwacza, niż ciągnika. 

albo fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2017 o 22:15, jarki napisał:

Ja mogę szczerze polecić amazone mówi się że hardi to numer jeden 

Rau to dziś kverneland a właściwie to kubata :D globalizacja 

Swego czasu (lata 90) sporo rolników kupiło rau'y  złych opinii brak fajny rozdzielacz 

Jarki-możesz napisać coś więcej o swoim Amazone?Do c-330(i mf255)-to zawieszany czy ciągniony?

Szukam coś na 4-5ha na raz mam Skotarka 400/12m który się "kończy"(rok do końca atestacji->czyt.:złomowania)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się