rafi

Opryskiwacze

258 postów w tym temacie

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-amazone-600l-12m-s-603-t-CID757-IDlkQdy.html

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-amazone-660-bt-CID757-IDhpHBD.html

Trzeba tylko przerobić podnoszenie lanc które zresztą są bardzo mocne na taki sposób 

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-amazone-uf-1000-z-niemiec-nie-jacoby-hardy-CID757-IDlzQUM.html 

Mój jak go kupowałem miał jeszcze wszystko w oryginale 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalany do pełna660l- CIAPEK podniesie(podnośni remontowany+new pompa mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tura ;) 

A Ty możesz zahaczyć do MFa 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ostatnio chory na jakiś plecakowy 21-24 m szerokości, typy jacoby/lemken eurolux  lub kverneland expert 

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-polowy-25-m-rau-vicon-CID757-IDkCBfK.html#f928084423;promoted

Jedyna przeszkoda to cena tego pierwszego, jedyna nadzieja jakiś trup z zdrowa belką i zbiornikiem reszta we własnym zakresie

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił używanego opryskiwacza niepewnego pochodzenia z atomatyka i komputerem,za duża loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

Czyli zalany do pełna660l- CIAPEK podniesie(podnośni remontowany+new pompa mam)

Sześćdziesiątka na pewno by nie miała problemu. Ja mam Hardi 1000 i C360 daje rade na spokojnie jak wleje 660 L, próbowałem kiedyś nalać 770 (bo wychodzi mi 220 L/ha, przy 5 barach), a akurat miałem pole 3,5 ha, ale to już było za dużo. Z uniesieniem nie było problemu, ale jazda na nierównościach to była masakra, za lekki przodek

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że szykuje się dobra inwestycja ja też muszę coś z filtrami robić bo mam coraz więcej problemów 

 

Dodajcie jakiś pomysły na przeróbki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki  planowałeś wymianę pompy, i na jaką postawiłeś ? bo teraz ja muszę wymienić i nie wiem za bardzo na jaką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprosiłem się naszego genialnego tokarza i zrobiliśmy remont jest w lepszym stanie od nowej ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenę to ma-mam Biardzkiego P-120 to Mf-em na 1100obr.jadę i ta druga teraz trzyma

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jaką pompę pod belkę 15 metrów polecacie? Chodzi o bezawaryjność i sprawność, ile wydajności potrzebuję pod taką pompę, gdzieś znalazłem informacje że musi być minimum 130 litrów, trochę dużo.

A w ogóle gdyby ktoś podał pełne namiary linki na komplet pompa plus rozdzielacz 5sekcyjny nieelektryczny ewentualnie z manometrem cyfrowym żeby w kabinie go umieścić. Może jakiś forumowicz ma coś upatrzone albo wiedzę by podpowiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapas jest wskazany zależy też ile mieszadło łyknie jaka beczka 

A te bertolini co są warte ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

800 litrów, mieszadło bierze sporo to fakt. Co jest warte bertolini nie wiem, pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotowujecie opryskiwacz do zimy ? zalewacie czymś typu płyn chłodniczy , czy tylko spuszczacie wodę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te naprawdę drogie wszyscy zalewają i mimo to bywa różnie 

Ja mojego antykami opróżniam tak samo robiłem z poczciwym pilmetem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko spuszczam wode ,wyciągam filtry,dwa węże musze odkręcić bo są ugiete w kolanko i odkrecam zaworki przy każdej dyszy ,oraz na koniec korek w pompie ,ale mój ma sterowanie pnematyczyne więc nic nie zamarznie ,jak są elektrozawory to raczej musi być zalany płynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się w odkręcanie węży każdej sekcji, wyjęcie filtrów, a pompa zimuje w piwnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każda koncówkę odkręcam i czekam az wszystko z leci, również z kazdego węża czy pompy, dysze ceramiczno - wirowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalewam biedronkowym płynem do spryskiwaczy -3,5 st.C,pompa,filtry,manometr w kotłowni,

reszta w krzakach,bo dachu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się