jarki

Ceny bydła

23 postów w tym temacie

jakie ceny byczków są u was??

tygodniowe mieszańce, ok 100 kg i więcej

ja zamierzam sprzedawać tygodniowego byczka Ho x Sm za ok 900 zł/szt, 100 % Ho ok 800 zł a czysty Sm po min 1200 zł /szt

tanio , drogo??

w tym roku jeszcze nie miaem biegunek i upadków ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że znalazł się winny zamieszania z znalezioną koniną w mięsie, to ja, od razu zostałem ukarany, cena za kg odstawionego bydła, którą dostałem jest o 1zł netto niższa niż trzy tygodnie temu. Proponuję zatem skoro już wina i kara nastąpiła, zakończyc ten temat i powrócić do poprzednich cen, tymbardziej, że cena w sklepach nie spadła a klienci nadal mięsko kupują, czyli ktoś nieźle zarabia na mojej winie.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak w tym przysłowiu z kowalem i cyganem

ile to już razy tak było że namieszają inni a najsłabsze ogniwo ucierpi

do tego ubój rytualny i hodowcy bydła mają w plecy >:(

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem gdzies historię/opinię ze wielcy stwierdzili ze bydlo za drogie i celowo te zamieszanie z konina wyszło. ponoc byki w okolicy 6 zl, ponoć.

ja w tym tyg brakowalem 2 szt, jedna mix ho x sm ważyła ok 750 kg druga ho kawałek ponad 600. cos kolo 1250 kg na czysto, po 5.5zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 2001r Japonia zakazała importu wołowiny z krajów UE, W 2013 r. dostęp do tego rynku otrzymały: Francja, Holandia, a także Irlandia. Teraz Polska ma szanse eksportować wołowinę do Japonii. Co o tym myślicie? Jest to spora szansa dla naszej wołowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 13 latach :o oj będzie trudno :-\

choć Japończycy to mądry naród i wiedzą co dobre

tu miejsce dla przedsiębiorców a rząd byleby nie przeszkadzał >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda nasze dobre mięso....które trafia na eksport, a do sklepów trafiają ochłapy za które trzeba płacić drakońskie ceny....i co tu sie dziwić, że w Polsce spożycie wołowiny ledwo przekracza 1,5 kg/osobe/rok??? ??? gdyby to było 10 kg nie trzeba by się było oglądać na jakąś Japonie.... 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda nasze dobre mięso....które trafia na eksport, a do sklepów trafiają ochłapy za które trzeba płacić drakońskie ceny....i co tu sie dziwić, że w Polsce spożycie wołowiny ledwo przekracza 1,5 kg/osobe/rok??? ??? gdyby to było 10 kg nie trzeba by się było oglądać na jakąś Japonie.... 8)

To ja w grudniu machnąłem prawie 3letni przydział :P

oczywiście kupna, no bo jak i gdzie walnąć w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ceny byczkow, po ile kupujecie...

Agro słyszałem że cielaki puszczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! Latają po całym podwórku, pies nerwowych tików dostał. A jałówka to tez ostatnio się ;D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką cenę uzyskujecie za Hf-y powyżej 600 kg?

mi pośrednik zapłacił w zeszłym tygodniu 6,6 zł/kg netto (byk 640 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała UE blokuje import z Polski po ile teraz będzie wołowina

Pozostanie nam hodować białe myszki i morskie świni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki a co mamy pisać? Polacy to dziwny naród, jak na półce będą stały obok siebie nasz i zachodni produkt, to sięgnie po ten drugi bo zdecydowanie lepszy, a poza tym "nie będę dorabiał darmozjada". Zresztą widać to po komentarzach pod artykułami. Jak by można było (regulamin) , to bym napisał, że mnie to już dupa boli od tego wstawania z kolan. 

Edytowano przez agromatik
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dziwny naród niby honorowy a jak plują to udaje że deszcz pada

Politycy to nie mogą się zdecydować gdzie jest ich stolica i balansują 

Od Moskwy przez Brukselę Berlin Waszyngton po Watykan 

Media są w tym najlepsze i robią burzę z niczego a powinno być cicho jak u niemca

Takich przestępców należy osądzić i przykładnie ukarać co trochę trwa 

Wtedy dopiero ogłosić jak to polskie państwo dba o klientów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny drgają do góry. Duża zasługa polskiego zrzeszenia producentów bydła mięsnego. Miałem ostatnio przyjemność poznać Jurka Wierzbickiego. Działają!

 

 

 

PS. Polecam nasienie z #WCHIRZ 

Ja mam fajnego przedstawiciela! @wchirzpozdrów Anitke! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stolicami polityka niezależnie od opcji jest Mamona i Koneksje i w zależności od potrzeb (zawsze olbrzymich) udają się do odpowiedniej.

Media są zależne od kapitału, więc trąbią taki rytm jaki właśnie ów wystukuje

Jakoś o niemieckiej ubojni nasze media (wszystkie niemalże) cichutko i niemrawo poinformowały, a o francuskiej spółce gdzie bracia mieli ubojnię i zakład utylizacyjny i razem przerabiali co lepsze kąski,  to już praktycznie zero informacji. Czechy przepchnięte tak jakoś bokiem pod dywanem.

Mając kontakt i styczność z lekarzami IW wiem, że w takich przypadkach, nie ma litości i zmiłowania, wręcz jest brutalna egzekucja, no ale media ........toż to już nie jest news dnia, a szara rzeczywistość. A polski klient i tak nie uwierzy i sięgnie po wieprza z Barbadosu lub Sri-lanki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się