Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Pavllik

TUNING-zwiększenie mocy

21 postów w tym temacie

Witam chciałbym zwiększyć moc w swoim New Holland T5060 o ok. 15-20 KM czy jest to możliwe ? Jak tak to czy lepiej jest zainwestować w chip czy może dawkę paliwa zwiększyć ? Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie ? Napiszcie co o tym myślicie ?

 

Chce zwiększyć moc bo trochę cieżko mu z agregatem uprawowo-siewnym 3m kvernelanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie koniecznie na równym terenie to jakoś idzie, ale mam troche pola gdzie są góry i doliny i już ciężko mu.

Zrobiłem kilka przerobek:

1. "szelki" żeby były krótsze niż seryjne żeby bliżej ciągnika był agregat,

2. miejsce na śróbę zrobiłem własnoręcznie wyżej ponieważ nie podnosił za wysoko

 

No i tej mocy mu trochę brakuję, w sumie nie tylko do tego ta moc będzie użytkowana mam zamiar zakupić pług jakiś większy i nowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I może się zrobić problem bo znowu będzie za mało km radził bym dobierać dobrze maszyny pług zawsze możesz kupić typu 3+1 bądź ze zmienną szerokością orki i wtedy pług dopasuje się do ciągnika

Ten twój ciągnik ma 105 km ? może zmień agregat aktywny kvernelandy są ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osiągi silnika można poprawić na dwa sposoby poprzez tuning

mechaniczny lub elektroniczny. prostszą i tańszą metodą jest

elektroniczna modyfikacja z tego co wiem są specjalne firmy

przyjeżdżają z hamownią i pozostałym sprzętem a Ty przy konsultacji

z nimi decydujesz na ile ten chiptuning [tak to się chyba nazywa} ma

zwiększyć moc silnika. moim zdaniem jeśli już to tylko ten sposób

ale ja bym się skłaniał jednak ku radom Macieja i poszukał innego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KM nie brakuje duzo 15-20 w zupełnośći wystarczy w obecnej sytuacji ciągnik (106KM) daje sobie radę ale czuję się że ciężko mu. Agregat został zakupiony w tym roku z pieniędzy UE więc zmiana czy sprzedaż nie wchodzi w grę. Potrzebuje porady tylko czy podkręcenie dawki paliwa poprawi sytuacji mocy ciągnika i jak tak to jak to zrobić żeby nie przedobrzyć?

 

Ten silnik co posiadam w swoim ma na 100% zapas mocy bo takie same silniki były montowane w mocniejszych jednostkach. Co do hamowni to słyszałem o takiej możliwości i jeżeli podkręcenie dawki paliwa na własną ręke nie pomoże to tak zrobię, ale sporo ludzi wypowiadało się że można przedobrzyć te wypowiedzi były strasznie ogólnikowe a ciągnik nowy w tym roku minęła gwarancji i nie chciałbym podkręcić New Hollanda za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ciągnik jest kupiony, agregat kupiony - więc "po ptokach"

ja by próbował tunigu. Byłem u ludzi którzy to zrobili i są zadowoleni. Można tuningować elektronicznie lub trochę przestawiać na pompie wtryskowej. Tylko trzeba pamiętać żeby wymiany oleju robić co najmniej w terminie albo częściej

Jak chcesz sie dowiedzieć więcej, dzwoń do pana Pliszki. Rozmawiałem z nim kiedyś, to rzeczowy facet z długą praktyką. Doradzi coś odpowiedniego dla każdego modelu ciągnika. tu jest strona

http://www.traktormoc.pl/zwiekszanie_mocy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O elektrycznym tuningu słyszałem właśnie i wiem że za pomocą hamowni itp rzeczy ustawią mi to tak że to będzie chodzić i nie będzie się nic działo. Tylko zastanawia mnie to czy nie lepiej samemu bez opłat przestawić pompe, tylko za tym idzie pytanie o ile podkrecić ? Czytałem gdzieś że jak będzie czarny dym leciał z komina trzeba dawkę powietrza też zwiększyć ? Wiecie jak to zrobić żeby to było dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo masz przysłowiowe jaja i dużo kasy albo coś z tobą nie tak , Ja tam w ciągniki chucham i dmucham i czasem się zastanawiam czy turbiny nie zdjąć bo to nie zabawka za parę złotych przelicz sobie ile taki silnik kosztuje bądź naprawa jeśli nie dużo to proszę bardzo

Lepiej sam tego nie rób

 

Jaki masz ten agregat aktywny czy bierny jaki wał jakie przełożenie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o jaja tylko o wydanie kasy na marne bo jak ma mi przyjechac i podkrecić pompe jakas firma to wole to sam zrobić tylko żebym wiedział jak. Jakbym nie miał zielonego pojęcia to bym nie pytał się co i jak to chyba logiczne. Wiele osób się tego podjeło i nic się nie dzieje więc myślę że trochę wyolbrzymiasz ale to już indywidualna sprawa.

 

http://strzoda.pl/images/gallery/gallery23.jpg

Taki agregat posiadam, ale tak jak mówiłem to nie tylko z myślą o tym robie.

 

"Biedron" dzwoniłem do tego Roberta Pliszki i wstępnie jestem umówiony z nim na następnym tydzień jakimś cudem będzie w okolicy i podobno życzy sobie tylko 1200 z VAT i na fakturze więc jeśli się to wszystko uda to odpuszcze sobie bo szkoda moich nerwów i ryzykować jak on za takie małe pieniądze to robi. Jutro przyjdzie nowy New Holland może od razu dwa trochę wzmocnie przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ma Ci podnieść te km przez zwiększenie dawki paliwa czy grzebanie w elektronice ?

Bardzo ładny agregat i jak dla mnie troszkę to dziwne ze nie daje rady bo mam ts 115 i przy trzymetrowym uprawowo siewnym gwizda az miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hamownia jakiś chiptuning i takie tam ustawienia ma sprawdzić do jakiej mocy nie będzie się dodatkowo silnik zużywał bo ma sporo zapasu mocy. Widzisz Twój ma niby 10KM więcej ale jakoś pracuję może i Twój jakiś lżejszy jest u mnie to idzie ale nie tak jakbym chciał. A jak z Twoim podnoszeniem daje sobie radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam agregat aktywny na wale rurowym a siewnik jest zamontowany na hydropaku i z podnoszeniem nie ma problemu.

Dodam jeszcze ze kiedyś pracowałem z agregatem podobnym do twojego i nie było problemów a nawet przeciwnie miał lżej bo środek ciężkości znajduje się bliżej ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tutaj sam wam w moim waży 600kg jest to troche ciężki zestaw ale zobaczymy co będzie po tym jak ten znahor przyjedzie, ja wlasnie skracałem szelki żeby środek ciężkości był bliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zwiększyć moc w moim NH tylko w tym modelu zwiększenie chipem nie jest możliwe tak mi powiedziano w kilku firmach zajmujących się tym, czy ktoś stosował już zwiększanie mocy przez mechaniczne przeróbki (tj. zwiększanie dawki paliwa np.) przez jakieś firmy i jak to wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pavllik powiedz czy zwiekszyłeś moc w swoim NH t5060? Jakim sposobem mechanicznym czy elektronicznym? Jesteś zadowolony z podkrecenia silnika? Jakie teraz masz parametry i osiągi? Kto Ci to robił, prosze o namiary na tą firme. Sprwdzałeś o ile wicej spala palisa?

 

Ja posiadam takiego samego NH co Ty. Chciałbym zwiekszyc moc o jakies 20KM. Planuje zakup prasoowijarki i przydałoby sie pare kucyków wiecej pod maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

W przypadku T5060 wchodzi tylko i wyłącznie możliwość regulacji dawki na pompie. Ze względu na to, że jest to ciągnik średniej mocy z serii T5000 można bezpiecznie zwiększyć moc w granicach 10-12 koni mechanicznych na WOM.

Wykonywaliśmy takie regulacje z pomiarami na hamowni WOM. Przykład tutaj: http://www.agrotronic.pl/pl/new_holland_t5060_78_kw_106_km/

 

W razie pytan zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce zrobić chip tuning john deere może ktoś wskaże zakład w okolicach Krakowa Bochni Chrzanowa? ogólnie to będzie pierwszy ciągnik jaki chce tuningować wieć nie bardzo sie orientuje w temacie , ale czytałem o samym tuningu sporo i jestem zdecydowany bo mocy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednyna o jakiej słyszałem to Motomagic. Ale na pewno są jakieś tematy w internecie o tuningu tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AGROECOPOWER solidna firma koszt około 4 tyś..tel 609203233,jest to firma czeska ,przedstawiciel polski ,przyjeżdża z hamownią ,mi też robił JD,robią na próbę płacisz po 1-2 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0