jarki

brykiet pellet

12 postów w tym temacie

Jedni powiedzą, że opalanie słomą jest opłacalne nawet przy cenie 160 zł/t, ale w takim wielkim gospodarstwie może działać efekt skali. Inni powiedzą, że najwięcej korzyści przyniesie przyorana, ale niekoniecznie w gosp. gdzie regularnie idzie obornik. Chyba najlepiej wziąć kalkulator i policzyć "za i przeciw" dla własnego gospodarstwa.

jarki a ile taka brykieciarka stoi??

jakbyś miał dzisiaj taką mógłbyś wystąpić o ulgi z tytułu palenia zielona energią :)

to drogi temat oprócz brykieciarki musi być jeszcze jakiś rozdrabniacz

http://allegro.pl/dla-lesnictwa-i-przemyslu-drzewnego-brykieciarki-do-trocin-121370?change_view=1&distance=1&listing_interval=7&listing_sel=2&offer_type=0&order=p&postcode_enabled=0&price_from=5000&state=0

ja bardziej bym się skłaniał ku paleniu balotami ale jak na razie mi się nie opłaca

bo słomę drogo sprzedaję za 2t słomy mam tone węgla

Nie wiem po ile masz węgiel i słomę, bo u mnie raczej trzeba 3-3,5 t słomy (250zł/t) na 1 t węgla (800-900 zł/t)

Jest jeszcze węgiel ze Wschodu - po 550-650 zł/t, a z jego kalorycznością jest różnie, czasem ma też dużo kamienia.

ceny węgla są podobne też sprzedają ten z kamieniami on jest chyba z Kazachstanu

mówiłem o mojej słomie po 350 zł

popatrzcie na to forum :

http://www.brykiecia...omy,554-15.html

szczególnie polecam poczytanie o tych naszych pseudobiznesmenach

np taka wypowiedz:

madaj

"Część rolników w mojej okolicy wogóle nie zbiera słomy tylko odrazu tnie i orze (dosłownie wywalają pieniądze w błoto icon_biggrin.gif "

wsadzają pieniądze, liczą na szybki zysk a nie znają rynku, dalej traktują mas jak tego buraczanego :) 8/9zł za bele? a koszty?? hehe

z doświadczenia: lepiej sprzedawać "siano" , w cudzysłowie bo z ekotraw, bardziej trzcina ;) o wilg ok 23-25%,

balot koło 50 zł /t, słoma sucha 14-16 balot ok 35 zł. jak mi leń minie zsumuję sprzedaż i wyliczę średnia cene siana i słomy. kukurydzianka miała pod koniec lipca coś koło 50 %

gdybym miał blisko firmę brykiet. to było by to nawet nawet, a tak tir szedł za ok 1500-1600 zł ich koszt transportu ( 40 szt 150-tek , jakieś 700 zł/transport, 85 km w jedną mańkę ) . cena to 165 + vat minus wilg

a np w Sępólnie Kraj dostałbym 230 + vat minus transport i wilg, tylko myk był taki że standard TIR brał "tylko" 38 balotow, po zliczeniu kosztów miałbym tam 159 zł netto na tonę.

do takich rzeczy potrzebna prasa która potrafi zrobic balota słomy 150x 120 o wilg 15% o wadze 400 kg, bodajże Lely,

ale podejście do klyenta mieli, ci z tego forum oczywiście.

ja bym tym miastorosłym biznesmenom kazał "wyprodukować" balot nawet tej rzepaczanki, zwieść go, zestertować, załadować za 10 zł/szt i potrąciłbym jeszcze za wilg. ;D

ogólnie u nas słomy już nie chcą, kolega został ze słomą z 500 ha, może ciut mniej. liczył na szybkie pieniądze, miała iść na pieczarki coś koło 250 +vat.

przeleciałem na szybko te forum, tematy związane z przechowaniem, kupnem, transportem i uważam że ich wiedza jest żałosna ;)

Najlepsza biomasa jest ze zrąbki . z wyciętych drzew i krzewów , oraz po wycince samosiejek.

Ze zrębki. Ale do tego też byle jaka maszyna nie może być. Wszystko jest fajne, dopóki się na cenę nie spojrzy.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się