ROOL

OSP

24 postów w tym temacie

Uważam, że OSP powinno się zlikwidować. Koszt ich utrzymania jest wysoki, a profesjonalizm świadczonych usług jest na średnim poziomie. Z drugiej strony należałoby zastanowić się nad zasięgiem działania PSP i jego ewentualnym wzrostem. OSP jest alternatywą dla mniejszych miasteczek czy dużych wsi, gdyż w nich PSP nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że OSP powinno się zlikwidować. Koszt ich utrzymania jest wysoki, a profesjonalizm świadczonych usług jest na średnim poziomie. Z drugiej strony należałoby zastanowić się nad zasięgiem działania PSP i jego ewentualnym wzrostem. OSP jest alternatywą dla mniejszych miasteczek czy dużych wsi, gdyż w nich PSP nie funkcjonuje.

 

ok, tylko że jak ja się paliłem to osp 2 dni przy ogniu stało i pilnowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Krystian nie rozumiem Twojej wypowiedzi najpierw piszesz że zlikwidować

a za chwilę że jest potrzebna w mniejszych miasteczkach czy dużych wsiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się jasno. Wg mnie należy zlikwidować. Druga część wypowiedzi to poruszenie problemu PSP. Nie napisałem, że jest potrzeba istnienia OSP tylko stwierdziłem fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"OSP jest alternatywą dla mniejszych miasteczek czy dużych wsi, gdyż w nich PSP nie funkcjonuje" ...Pierwsze słysze, ze w tych rejonach PSP nie funkcjonuje. Posiadasz mierna wiedzę w tej materii. Słyszałes o jednostkach powiatowych PSP? PSP to nie tylko komendy Miejskie obejmujące swoim zasięgiem tereny miast... Co do OSP...OSP to równiez jednostki znajdujące się w KSRG, a więc jednostki b. dobrze wyposazone, posiadające sprzęt często porównywalny ze sprzętem PSP i posiadające duże umiejętności...Gro druhów OSP to strażacy służący w PSP a jeśli nie służący w PSP to wyszkoleni w sposób wystarczający do zakresu swoich kompetencji.. tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też uważam że ochotniczych jest za dużo co nie znaczy że jestem za likwidacją

bo jeśli jest tragedia to kto jest pierwszy ??? ??? ???

kolega @tommy słusznie zauważył jednostki należące do krajowego systemu

są często super wyposażone i wyszkolone

choć i w nich zdarzają się przypadki znane z satyryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z osp jest taki że w większości przypadków jest kilka osób oddanych sprawie a reszta to zbieranka nie robów i pijaczków czekających na wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: zobaczcie kto jest pierwszy na miejscu zdarzenia...kto udziela pierwszej pomocy do momentu dojazdu JRG PSP... wtedy zrozumiecie, że lepiej niech te OSP sobie spokojnie funkcjonują( bo nie wszystkie beda naraz jezdzic...bo istnieje cos takiego jak rejonizacja nawet w jednym powiecie, działąja na terenie swoich Gmin w momencie potrzeb sa dysponowane do działań w innych rejonach)nie jeden dyżurny na PSK wam powie, że lepiej zadysponowac wiecej jednostek OSP( zawsze mozna dana jednostke zawrócić)niż załowac ze nie ma sie ich na powiecie wcale w momencie nieszczescia.. Co do przykładu Jarkiego :) tego satyrycznego owszem zawsze sie znajda czarne owce w stadzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kuśmy losu, proponuję zakończyć temat :)

obyśmy nie musieli od nich potrzebować pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze wystarcza w gminie ze 2 jednostki w systemie a reszta to czyste marnotrawstwo pieniedzy przewaznie i tak nie ma kto i czym jechac do pozaru, a po za tym gdy nie bedzie "strazakow" to nie bedzie mial kto podpalac traw i straz nie bedzie potrzebna , nasi w tamtym roku nie byli przy zadnym prawdziwym pozarze a trawy strazak[ kazdy domysla sie kto-co mu zrobisz jak ma "zielone' papiery] podpala wieczorem jak zaloga jest w domach, budzet strazy ponad 8 tys- 32 wyjazdy[ tydzien temu bylo zebranie] w tym 2 wypadki a przewazanie z sasiedniej jednostki sa i tak pierwsi niz nasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie była taka sytuacja dwa lata temu, że spaliła się chałupa, przy której osp... jest za płotem :D ale że żniwa były, to nie stało ludzi. Z miasta zdążyli dojechać, a nasze wiejskie nie dało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z osp jest taki że w większości przypadków jest kilka osób oddanych sprawie a reszta to zbieranka nie robów i pijaczków czekających na wyjazd

odpowiem Ci @damian pod Twoim starym postem

należałem nawet dość mocno się udzielałem ale obecnie nawet nie wiem czy mnie nie wyrzucili :o

bo składek nie płacę w mundurze mnie nie widziano z 15 lat a powód jest taki wcześniej napisałeś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo składek nie płacę w mundurze mnie nie widziano z 15 lat a powód jest taki wcześniej napisałeś :lol:

 

a może pora przeszyć guziki :) xP

 

 

poważnie mówiąc, osp jest i DZIAÅA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam newsa, u mnie jest OSP, nie ma sprawnego samochodu, ale remizę im odremontowali, mają gdzie robić prywatne bale, sylwestra i spotkania. W OSP robi się dobre kampanie wyborczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na terytorium mojego miejsca zamieszkania również działa w mniejszych miasteczkach OSP. Ludzie chętnie uczestniczą w niej i często pomagają. Jeżeli jest jakaś niebezpieczna sytuacja to w informacjach przedstawiane jest, że "na miejscu zdarzenia pojawiła się PSP, a także OSP z pobliskich miast"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. Jestem zawodowym strażakiem i wiem, że nigdy byśmy sobie nie poradzili, gdyby nie pomoc osp. Dzięki chłopaki, wykonujecie świetną pracę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna każdej gminy i wsi. Jeżeli gmina pomaga i zachęca młodych ludzi do zaangażowania i dołączania do zespołów OSP, gwarantuje szkolenia, zawody i daje fundusze na sprzęt - typu dobry samochód, który oprócz tego, że jeździ - jest przydatny by ugasić pożar to taka straż ma szansę się utrzymać i działać. Jeżeli nie ma pomocy i zachęty odgórnej to kończy się na grupce lokalnych pijaczków, których zbiórki polegają na jednym - wypić sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to częsta sytuacja że chłopcy podpalają stogi czasem staży piromani 

Za łatwo to uchodzi jako mała szkodliwość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się