jarki

Bor

242 postów w tym temacie

Na jutro i czwartek zapowiadają że będzie ładna pogoda

Kusi mnie podanie rzepakowy boru + mikro

To może być ostatni moment na odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wiatr ??? ja też planuje tylko ciężka decyzja z tą pogodą

 

Ja zastanawiam się czy nie dać jeszcze dolistnie siarczanu magnezu ale mam troche strach jak koło poniedziałku możliwe przymrozki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorę przykład z maruderów z UTP i zakończyłem pryszczenie rzepaku(jeden blady,drugi fest-oba wielkości kapusty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mu będzie od siarczanu magnezu ,też będe jeszcze dawał ,razem z borem,manganem i molibdenem,ale jutro ważniejsze opryskać pszenice expertem w rzepaku twardziej ,to po deszczu można prędzej jechać, a w pszenicy koleiny się robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponad dwa tygodnie temu (dokładnie w sobotę) były ostatnie warunki

nie wykorzystałem ich bo się mocno chmurzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że jeszcze opryskam rzepak i pszenice odżywkami,są tacy co mają zaorane i nie zasiali ,to jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnie łatanie borem dziur w rzepaku wykonane, niby temperatura przez kilka najbliższych dni ma oscylować w granicach 7-10 stopni może coś wchłonie

 

@miwigos

 

Na pszenicę z nawozem jeszcze ? chyba że szybko siana bo te terminowo siane jak wzeszły to stoją w miejscu i do listopada nawet krzewić się nie zaczną a więc na co pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miedż ,mangan i siarczan magnezu i zastanawiam się nad borem,ponoć pomaga w przezimowaniu,pszenica ma dwa liście,ale myśle o oprysku 10-15 listopad ,przez dwa tygodnie w pszenice sie nie wjedzie a w rzepak tydzień do soboty opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się wczoraj wstrzelić ;D noc około 8 stopni dziś w dzień ponad 10, teraz kilka dni będzie oscylować blisko 10

Atakowałem borem 230 gram + siarczan magnezu + mangan + śladowe mikro z potasem

 

@miwigos

 

Ambitnie z tą pszenicą, przy takiej pogodzie to ona nie zacznie się krzewić a co dopiero o dolistnym dokarmianiu, druga sprawa temperatury, ja kojaże że coś niby min 7 stopni aby to coś dało przez kilka dni ze wskazaniem za dnia ponad dychę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego powodu szczere chęci nie wystarczyły

Dziś kolejny dzień w miarę ciepły ale kropi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się szykuje na sobotę z ostatnim zabiegiem. Wczoraj to zrobiłem chwasty w jeczmieniu i navigator poszedł, w nocy około 5 stopni przez parę dni ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to wszyscy-COŚ namięszam,bo z samym borem latać?tylko Panie i Panowie Forumowicze-MA WIATER WIAĆ fest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś część opryskałem rzepaku,siarczan magnezu + bor+ molibden +mangan ,a tu zonk nadeszły chmuru i spadły 2 mm ,a rosliny nie były całkiem suche,1,5 h ,45 minut i 10 minut po oprysku,te pierwsze pole to jeszcze,pech to pech,a miało dopiero padać pod wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tego dokonałeś przy takim wietrze ? ??? Druga sprawa odczuwalna temp około 3 stopni, trochę słabe warunki wybrałeś no i przymrozek jak będzie pogodnie murowany...

 

Ja nadal czekam z ostatnim zabiegiem i wcale mi się nie śpieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos po którym polu jeździłeś-w drugim końcu wsi,żeby na twoim się oprysk zatrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie czy puste miejsca w korzeniu na skutek niedoboru boru zostaną wypełnione jeśli rzepak się w ten składnik zaopatrzony czy nadal pozostaną puste przestrzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mnie też nurtowało pytanie czy dziurka w chłodnicy zajdzie

Po latach doświadczenie mogę powiedzieć że zajść może tylko ..... ;)

 

O każdą dziurę trzeba DBAĆ ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymrozku napewno nie będzie w nocy ma być plus 7 stopni,póżniej ochłodzenie więc lepiej nie będzie,a końcówki dwustromieniowe inżektorowe HISPEED ,więc tragedi nie było bardziej wiało od 10 jak pryskalem pod lasem,to wiatr zastawiło ,sumienie mam czyste ,ale czy coś zadziała ,jak sądzicie po 1,5 h coś chyba rośliny wchlonęły,składniki nie wyparowały będą w ziemi ,ale powiny być w roślinie,gorzej jak by to było po oprysku znacznie droższym i ważniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś reszta rzepaku opryskana,chyba trzeba będzie przygotować opryskiwacz do zimy bo w pszenice to się nie wjedzie ,szkoda narobic kolein i potem cały rok jeżdzić w błocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parsknąłem rzepak Ekoplon nitrospeed 39+bor 210g

W jęczmieniu na chwasty faktycznie lekkie koleiny,ale MF zawsze rżnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ten ekoplon za efektywnie nie podziałał z tym azotem

skoro mówisz że zima idzie :)

 

Trafiliście dziś z pogodą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się