Anuska721

Odchów kontraktowy

17 postów w tym temacie

Witam. dostałem oferte od firmy Sokołów na odchów cieląt na duże opasy. Czy ktoś z nimi współpracuje i czy to się opłaca?

Edytowano przez jarki
Tytuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest to tak zwany tucz kontraktowy ?

jak ma to wyglądać z obu stron ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarki, "tucz" to chyba od tucznika, nie? , w tym wypadku bardziej "bycz kontraktowy"

 

Anushka daj więcej namiarow, co, jak, za ile, po ile, czemu tak tanio :), jakie zagrożenia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

się czepiasz tam, poza tym użytkownik to nie soja ;D

 

@Anuska721 jak ma to wyglądać? Transport zapewniają bezpośrednio od Ciebie? Sokołów Podlaski jak zapewne się orientujesz produkuje dużo i cieszy się dobrą jakością wyrobami cenionymi nie tylko w Polsce ale na całym świecie tak więc wypłacalni raczej są ale bez szczegółów tej oferty nic nie pomożemy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ikcomas, ale to tylko takie tam drobnowiejskie czepialstwo :)

@ Anuska 721, przepraszam za przekrecenie twojej nazwy użytkownika, ale tak to jest jak się nie kontroluje słownika t9 w teflonie :).

pozostałe bez zmian, szczegóły poprosimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była wstępna rozmowa więcej informacji u przedstawiciela kontakt przez firme ZM // SOKOÅÓW //

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pitol tylko mów w czym rzecz !!

bo tak to wygląda na ściemę ze strony ZM >:D >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie mam za dużo do czynienia z forami..

Przedstawiciel zaproponował nam wstawienie min. 10 cieląt z zabezpieczeniem ich z formą hipoteki na pole.. hipoteka ma być sporządzona u notariusza. Po odchowaniu firma przyjeżdża i zabiera nam byki płacąc za ciepło bite.. czy ktoś z nimi współpracuje, jakie macie opinie na ten temat czy to się opłaca??? i jak wygląda forma zabezpieczenia.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bardzo ostrożnie i sceptycznie podchodzę pod wszelkie zabezpieczenia pod moją hipotekę.

-po ile liczą za te cielęta ( czy cena nie odbiega od cen rynkowych,czy nie chcą za ciele 100 kg 2000 zł?)

-czy cielęta zdrowe,czy zaraz nie padnie połowa na biegunkę ,bo zegnane ze świata,kupują charłaki za 800 zł ,sprzedają po 2000 zł i chcą,aby rolnik przez rok zrobił z tego opasa 800 kg.

-ile płacą za byka po uboju,jak mogą w umowie zagwarantować cenę za 2 lata?

-czy nie zaniżą wtedy ceny ,mówiąc,że towar jest ich i rolnik nie ma wkładu własnego,tylko pasza i praca i płacą poniżej ceny rynkowej,albo egzekucja z hipoteki ?

Dadzą byle co a wymagania wygórowane.

Lepiej kupić byczka samemu i sprzedać jak i kiedy się chce a nie być parobkiem mądrali i tyrać 2 lata za darmo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ekojajo, po 800 to nie konieczniec cherlaki, sprzedawał ja po 850 zł z gwarancją niezawodnosci :), ale masz rację, te min 10 szt to max 10 tys i hipoteka?

nie wiem czemu nie mam zaufania do rozliczeń poubojowo. cash only :)

znajomy ostatnio opowiadal ( 75-77 lat dziadek) jak kilka lat temu wszedł w układ z grekiem, ten mu wstawił cielaki, miało być miodzio, po jakimś czasie grek krzyczy za kasa, no bo my wspolniki, dziadek się wkurzyl, zapłacił mu za cielaki wartość z dnia gdy weszły do stada, grek się cieszy bo złapał jelenia, gdy cielaki obrosly do 300 kg dziadzia sprzedał je do grecji z pominięciem wcześnieszego greka. a wyglądało to tak, zaladowali auto, dziadek traktorami auto obstawil i rzecze , dziengi dawaj, przelew? nie ma problemu, traktory zostają, kierowca do biura i czeka. przelew z grecji w 3 godziny!! a do jego syna przelew z polski za sprzedaż białaczki idzie już jakies 4-5 lat. i dziaduszka do syna rzecze: boś ty się synek w matkę wdał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na hipotekę na pewno bym się nie zgodził

charłaki mogą być bo oni kupują ''jak lecą'' albo wskazują Ci handlarza

też bym wolał sam kupić i odchować a sprzedać gdzie dadzą więcej

 

ps.zmieniłem tytuł, będzie dobry ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cielak 2000zł , pasza przez 2 lata ze 2tony zje następne 2200zl , po uboju dostaniesz 12-13zł za kg niech ma 350kg x 13 = 4550, a gdzie kiszonka, sloma, woda i robota? to drogie hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cielak 2000zł , pasza przez 2 lata ze 2tony zje następne 2200zl , po uboju dostaniesz 12-13zł za kg niech ma 350kg x 13 = 4550, a gdzie kiszonka, sloma, woda i robota? to drogie hobby

cielak tygodniowe 850-950 zł

odchów ok 56 zł tygodniowo do 3 miesiecy na mleku liczone u mnie na jałówce, na 1 konkretnej sztuce, jedna się jakoś zaplątała i sama ostała.

( mlekopan zmniejszy o polowę więc jakieś 30 zł tydzien czyli jakieś 1200 -1300zł koszt 3 miesiecznego cielęcia z zakupu od mnie).

sasiad bierze odemnie tygodniowe, w wieku 20-21 miesiecy sprzedaje powyżej 700 kg ( zdarzały się i 800 ale też lekko ponad 600 kg- to akurat hf ), zero kuku, zboże, ziemniaki, siano. on to liczy trochę inaczej :siano muszę zrobić, no bo dopłaty, zboża mam mało bo i plony takie sobie i pola mało, więc i ciężko sprzedać, pyry przestały się sprzedawać "hurtowo" to coś trzeba z nimi zrobić, robic coś muszę abym nie zerdzewiał, i sprzedaje rocznie 4 sztuki.

 

drugi sasiad, ok 10 szt rocznie sprzedaje, zero pyr, zero kuku, tylko siano sianokiszonka i zboże , od roku eko zboże, średnia waga lekko ponad 700 kg w 23-24 miesiace, przez ostatnie lata nie narzekali obaj, zobaczymy ten rok i tegoroczna sprzedaż.

 

jedyny problem to brak materiału, jestem jedyny w promieniu 50 km co sprzedaje mieszance ( do 10 szt rocznie jest moze 2 ??), a jesli ja konczę w tym roku działalność to odpada ok 50 byków i 20 jałówek z rynku, będzie lokalny problem

problem się zacznie jak od nowego rozdania rozpoczna się wymogi posiadania obsady zwierząt na 1 ha traw, oceniam że tylko w mojej rodzinnej wsi zapotrzebowanie bedzie na 100 DJP, a jest to już trudny temat. cena skoczy mocno, bo szt nie ma, a i nawet w niemcach bydła brakuje i mućki chodza po 1800-2000 erło, nie znam przelicznika dużej szt do małej, ale jeśli przyjać tylko 1/2 to nie ma realnych możliwości lokalnie kupić 200 cielat, chyba że i w tym temacie będzie utrzymywana fikcja i szt będą szły byle jakie. no ale cwaniaki wpadna potem w DOBROSTAN i kranik się wyczerpie. plus do tego trzeba siano i słomę zrobic i zwieść . i pojawią się pierwsze problemy bo trzeba kasę wydać. a jak gwno beda hodować to i gwno beda mieć :)

terax z drugiej strony, jeśli masowo ekotrawiarze i pozoranci zaczną trzymać bydło to może go w pewnej chwili nbyc ciut za duzo więc cena zrobi bum,

 

ale masz rację cholernie drogie hobby, 2 lata kasa w zamrażalce a nie wiadomo jaka sytuacja bedzie za pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie macie racje od razu mi to żle pachniało bo oni się tak zabezpieczyli że ty nie masz nic do powiedzenia a oni twierdzili że współpracują tak już z wieloma rolnikami dlatego pytam czy ktoś z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy ktoś hoduje byki tak że je kontraktuje z jakąś firmą? Kiedy płaci się za cielaki, czy trzeba we własnym zakresie kupić pasze, jakich zysków ze sztuki można się spodziewać, czy to się w ogóle opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się