ikcomas

Termin ilość siewu a plon

900 postów w tym temacie

Tu wszyscy orzą myślę że sąsiedzi zaczną siewy w połowie tygodnia

Ja mam podobne plany no może ciut wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może w sobotę się pokusze część, jeśli jutro trochę podeschnie. U Was to jest luz,a na północy to trzeba się uwijac. Dlatego jeczmien ozimy tutaj tak wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki luz? Na wschodzie niedługo będą przymrozki i po doświadczeniach z poprzedniego roku to już jest za późno. Oczywiście był plan z jęczmieniem ozimym ale nie wypalił bo wymarzł. U nas dzisiaj jeden już sieje. W tym roku była taka akcja, że jeden ciągnik robił ściernisko a ja za nim bezpośrednio orałem. Z jęczmieniem ozimym jest dużo prościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa zbozowe macie 2 tygodnie wcześniej z reguły, a termin optymalny siewu rapsu późniejszy o tydzien.

P.S. przechwalamy się kto ma gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki luz? Na wschodzie niedługo będą przymrozki i po doświadczeniach z poprzedniego roku to już jest za późno. Oczywiście był plan z jęczmieniem ozimym ale nie wypalił bo wymarzł. U nas dzisiaj jeden już sieje. W tym roku była taka akcja, że jeden ciągnik robił ściernisko a ja za nim bezpośrednio orałem. Z jęczmieniem ozimym jest dużo prościej.

Tu wszyscy orzą myślę że sąsiedzi zaczną siewy w połowie tygodnia

Ja mam podobne plany no może ciut wcześniej ;)

 

Ja tradycyjnie orka i zaraz siew,kilka razy trzeba traktor przeczepić ,ale to dla mnie ni problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro pierwsza część, gdzie kawałki suchsze, potem poniedziałek część, wtedy kończę żniwa i reszta. Oczywiście jak pogoda dopisze. Ustawiłem 42,5 rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro nawozy i poproszę o deszcz po niedzieli agregat i siewy

Jeśli chodzi o obsadę to chyba coś koło 40/m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siew rzepaku pod koniec tygodnia-już nowym nabytkiem Farmtrac Heritage 6075dt...INDIAnie górą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sucho to ten sprzęt nie pochodzi :) Dzisiaj padło na dobry początek 5ha . Po niedzieli reszta . Wybór padł na Oriolusa . Raz że jeden z niewielu które przeżyły u nas zimę w niezłej kondycji dwa bo akurat dostępny u mojego dostawcy .Grube nasionka 6,4g MTN . Niech się święci pierwszy zasiew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak rośnie siewy w idealnych warunkach

Sąsiedzi też już kończą zostaną tylko maruderzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doktor hab.inżynier z UTP po sąsiedzku zaczął orać-dobrze,że u Niego nie studiowałeś-MARUDERZY zostana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek i środę rzepaki zasiane, warunki idealne, nie było takich od lat do siewu. Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję, nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z opadami w następnych dniach.

Myślę, że zatrzymać rośliny przed nadmiernym rozwojem można, kłopot jest w pogonieniu mizernego rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@radolaf pogonić pługiem można...3 lata temu siew 4-5 września i populacyjna BRENDY 3,99t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin Zgadza się, sam preferuje opóźnione terminy. w 2015 siałem rzepak 2 września i plon o wiele lepszy niż sąsiednie plantacje. W tym roku boję się o wodę w kolejnych dniach, poza tym na początku roku kupiłem nowy agregat uprawowosiewny z wałem gumowym i nie mogłem się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak . Jak na wigilię kwitła żółciutko gorczyca z poplonów to można siać i w połowie września ale jak na I listopada w kozakach i śniegu po kostki a przecież nieraz bywało ? Dochodzi jeszcze kwestia długości dnia . Tak czy inaczej pierwszy już wschodzi i cieszy jak mówiliście zawsze można go utemperować a ci co zwlekali będą chyba wpatrywać się w niebo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zasiałem we wtorek , ale u nas sucho . A jeśli chodzi o pogonienie mizernego rzepaku, to już w tamtym roku próbowałem i mizernie to wyszło , boję się żeby w tym roku też tak nie było jak nie popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się zakładać ciepłej długiej jesieni bo można się dotkliwie przejechać co roku na wigilie 12 stopni na plusie nie będzie

 

Siany w miniony poniedziałek jutro powinien zacząć się pokazywać na powierzchni, zeszły sezon siew 4 września i wschody po 10 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasiane wczoraj-rano opryszczone Devrinol 2l+Mezotop 1l+Navigator 0,1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raps w poniedziałek posiany,dziś już ładnie widać rządki.Niema co opóźniać bo może nas spotkać to co rok temu,a przychamować zawsze można. Podobnu jutro ma trochę po padać 💦 (oby 👠)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasiany wtorek środa i widać już pierwsze liścienie, reszta tuż pod powierzchnią czeka aż się trochę ochłodzi :) Pryskam po siewie, ponieważ mam duży problem z fiołkiem to raz a obecnie się okazuje że nie ma wilgoci. Sąsiedzie się drapią po głowie bo jeszcze nie siali i chyba nie ma na co czekać. Ja mam zmartwienie bo całe robactwo się zleci na mój biedny rzepaczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się