ikcomas

Termin ilość siewu a plon

900 postów w tym temacie

Rzeczywiście masz rację wiele rzepaków jest nie dających nadziei 

A siew w tych warunkach to desperacja czy raczej głupota 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deszcze, chłód + doglebówka i zaczynam żałować posiania rzepaku w tym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siew przed 20 sierpnia w mojej okolicy okazał się kluczem do sukcesu w tym roku, jedyne co uratuje to ciepła jesień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A  ja siew 13-08 ;) i patrząc na te w okolicy to moja najlepsza decyzja. Ale nie powiem że nie patrzyli jak na wariata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po polach to jakby 12 sierpnia był(bynajmniej nie po huraganie)-kopa siała rzepaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts

Ciepła jesień? Jesień to już chyba się kończy. Lata wogóle nie było a jesień to może ile trwać? Zwiastuje nadejście zimy już w pazdzierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts-po co Ty właściwie  siejesz co rok?

starczy raz na kilka lat:rzepak 4 rośliny,pszenica 150-to za kombajnem więcej leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2017 o 22:03, barts napisał:

Cytując Bogusia

"Co wy ku.wa wiecie o rzadkim rzepaku " :D

Co do likwidacji to decyzje na wiosnę  się podejmuje, w tym roku na wiosnę na glinkach wyglądał słabo, w żniwa  brak różnicy mimo obsady kilku szt na metrze po 4-5

 

Jak masz ziemie jak w doniczce ,to możesz rzadko,jak byś miał takie gliny jak na Żuławach ,to byś inaczej siał,w tym roku tak kit  że maksymalny docisk Amazonki nie wystarcza,w tym roku pierwsze sieje 300 na metrze ,zawsze było 350,

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się dobre ziemie to nawet jak wschody będą na poziomie 30% to wystarczy, na iłach glinach w mokre lata zawsze wschody słabsze a obsada nie różni się nigdy od tej gdzie wzeszło idealnie, mieszanie kitu też nie jest dobrym pomysłem, lepiej odczekać bo na razie dopiero zaczyna się optymalny termin, na siew w błoto czas jest do grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego iłu jak nie ruszysz ,to do grudnia nie uschnie,jak na polu nic nie rośnie,tamto pole zasiałem wcześniej bo miało padać-miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie normalny rzepak, obsada ok rozmieszczenie dobre wiec nie wiem co chcesz od niego, zostaw do wiosny jak przezimuje to nie masz czym się martwić, 

jak by się wziął to  jeszcze by zakrył znaczną cześć pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom   ZOSTAW !! 

do żniw daleko i milion rzeczy może się zdarzyć...jak będzie rok sprzyjający to czy będzie 10  czy 40 sztuk, pełna ochrona czy ekonomicznie to rzepaki mogą plonować bardzo wysoko tak jak było 2013 roku

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój najlepszy rzepak! Dzisiaj wpakoalem w niego trochę odżywek.  Nie jest taki zły aż,  tylko miejscami, tam gdzie się udusil bo nie dostał powietrza przez te deszcze. Dwie odmiany, różne warianty uprawy i regulacji, będzie ciekawy poligon doświadczalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ten podtopiony się zazielenił ziemia pęka i MNÓSTWO otworków po dżdżownicach 

Jest powietrze jest życie jest przyswajalność składników tylko czasu już mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż rośliny ogromne-

TU tracą nadzieję spóźnialscy

(maruderzy nawet nie próbowali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się