ikcomas

Termin ilość siewu a plon

900 postów w tym temacie

@miwigos Tak, ale nie jest to jakiś luksus przecież. To nie waga apteczna za parę tysięcy, która włos zważy tylko zwykła kuchenna z P.R.C. za kilkadziesiąt złotych. A Ty siejesz na pałę?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waga kuchenna do jednego grama wystarczy w zupełności 

Rzepak już ładnie rządki widać dziś tydzień w ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka róznica czy wysieje 40 ,czy 50,zaczynam siać od małego kawałka i zawsze między 45-50 wychodzi,dwa razy w życiu42 szt,wyszło

To na ile wykręcacie bo przy 3 kg,na jeden ar musin wyjść 30 g,kuchenna waga nie zważy tak dokładnie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waży, wazy do 1g. Mam dwie takie wagi i jazda pokazuje to samo. Czasem krece na 2 ary to jest dokładniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważy, zważy. Ja wykręcam na 1/40 ha czyli 2,5 ara. Wychodzi powiedzmy 70 gram, mnożę razy 40 i wychodzi ilość gram na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ikcomas napisał:

Zważy, zważy. Ja wykręcam na 1/40 ha czyli 2,5 ara. Wychodzi powiedzmy 70 gram, mnożę razy 40 i wychodzi ilość gram na hektar

Nie cytuje się poprzedniego posta ale 

Dokładnie tak samo robię :)

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ustalamy ile chce na m2. Przeliczam ile to daje gram i wtedy ustawiam tak żeby wyszło tyle gram czyli trochę inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, jak kto woli, bo to nie ma znaczenia. Czy wyliczysz ile kg trzeba wysiać, czy ile roślin ma być na metrze to jeden ch... Obliczenia sa takie same tylko odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia. Tak czy siak trzeba ważyć każdą próbę. Jednak dla laików w temacie Twój sposób lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fatalne wschody tego sianego 20.08. Około 10 szt/m2. Posiany na 2-3 cm. Nie wiem czy coś z niego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze cos wzejdzie, jestem ciekaw. Aż wsadzilem do doniczki ten rzepak co go sialem. Jak tak teraz na niego patrzyłem to strasznie nierowne nasiona, albo bardzo drobne albo bardzo duże i pewnie dlatego siewnik oszukał. Ale nie rozumiem tych słabych wschodow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie OK bo siane 45 -50,jest 30-44 szt ,dlatego sieje według normy ,bo mało kiedy wschodzi idealnie,życie mnie już nauczyło,kiedyś sialiśmy 16 kg,potem 12 kg,bardzo długo 8 kg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przedstawiciela na polu i jest zaskoczony tymi słabymi wschodami. Pole dobrze przygotowane, wilgotno a ziarna ciężko znaleźć. Te które powzeszly to z 1,5-3 cm. Kilka znaleźliśmy praktycznie na wierzchu ale nie wschodza. Stawia na trefne nasiona ale ja nie jestem przekonany. Praktycznie jestem zdecydowany na przesiew jutro. Był chlomazon i metazachlor i nie powinno być problemu z nowym siewem, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u mnie jest tak samo 90 % pola to obsada 10 do 20 nasion na metrze większość do 15 sztuk a 10 % pola to najwięcej 30 sztuk . Rzepak siany 18 sierpnia w ilości 45- 50 tak siewnik wysiał. Nie wiem co z tym teraz zrobić, czy zlikwidować, czy przesiać, ale na przesianie to trochę chyba późno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spadło gwałtownie 16 mm ,to zbiło rzepek, tego nie lubi,a rzepak w polu ciężko się szuka,zwłaszcza po deszczach,zależy od koloru nasion,najłatwiej się szuka te jasno fioletowe,siałeś na grubera ,czyli było suchawo kiedy spadł deszcz,ten siany 16 do 18 wschodził po 3 dniach ,ten 21 i 22,po sześciu dniach,bo zimniejsze noce,dziśiejsza bardzo zimna 8 stopni nad ranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gleba nie jest zbita. Padało akurat 4 dnia po siewie więc wtedy kiedy powinny być wschody i to pewnie mu zaszkodziło. Pewnie te za płytko  posiane by nie skielkowaly i ten deszcz im pomógł i jak teraz byłem to wydaje mi sie ze jest ciut więcej więc pewnie jeszcze te na wierzchu powschodzą bo znalazłem kilka popekanych nasion juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał to co było płytko pewnie za sucho teraz na bank wyjdzie 

To co było głębiej skielkowało szybciej 

 

Dnia 4.09.2015 o 10:37, jarki napisał:

zdjecie.jpg

 

wschody rzepaku w czasie piekielnej suszy

z głębokości około 2 centry i około 4 cm

Tak było u mnie w 2015 

Dlatego upieram się że w suszy należy siać głęboko 

W tym roku siałem płytko mam wrażenie że też nie wszystko wyszło

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jednak tak wcześnie napadalo a nie jak w 2015 ze niektóre wschodziły po 3 tygodniach. Jeszcze jutro pod wieczór się przejdę i zdecyduje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieeeenkie te wschody :-(. Na szczęście u mnie spadło tylko 11 spokojnego deszczu ale powstała mała skorupka jednak zaraz pod nią wilgoć. Głęboko pod ziemią (ponad 3 cm) puścił korzeń na 3 cm ale czy się przebije? Przesiewać nie ma bardzo już kiedy poza tym za mało deszczu i znowu przesuszę górę. Czekam, wierzę w niego bo w tym roku samosiew wychodził z betonu nie wiem jakim cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś kolejne roślinki powschodzily, pewnie jutro dalej coś wzejdzie, będzie strasznie nierówny ale być może obsada dobije do 15-25 roslin/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się