ikcomas

Termin ilość siewu a plon

900 postów w tym temacie

No właśnie zawsze tak jest, że ten co nie ma wzjeść to wyjdzie z zaświatów nawet na asfalcie (patrz np. chodniki w miastach). Na polu bywa różnie ale jak u kolegi z północy wyłazi to może i u mnie się niebawem pojawi. Deszcz miałem deko później i mniejszy ale siew podobnie: 20-22 co mnie trochę martwi jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam napisać jak deszczu brak a rzepak na ciężkiej  glebie czeka na deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 25-30/m2 to mi wystarczy byle na wiosnę tyle było

Ten co wyjdzie lada moment po sobotniej mżawce na straty 

Rzepak ma pełne dwa liście i zapierdala 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Se poczytaj :p

Ja już od bardzo dawna takie ilości sieję

W tym przesadziłem z płytkim sianiem żle oceniłem prognozy :(

A tak zupełnie poważnie to trafiają się kawałkami braki rzędu 

Jest to bardzo chaotycznie czyli równomiernie na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto siał początkiem drugiej dekady sierpnia prawie 4 liście właściwe na dniach, do końca września przesadzi ze wzrostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 liscie? Podobno w okolicy Elku jes rzepak co ma juz kilkanascie lisci. Populacja zasiana po 20 lipca. Juz kilka raxy skracany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech by miał już nawet 5-6 to idzie go zatrzymać. Ja po żniwach planowałem zaraz po 15 siać ale pogoda zweryfikowała. Susza piekielna i już zacząłem rezygnować z rzepaku. Jak popadało to ledwo się ogarnąłem żeby posiać do mojej granicznej daty (chyba pierwszy raz w życiu się udało). Byłbym szczęśliwy, gdyby mój miał 4 liście. Zima nadciąga szybko, jesieni nie będzie, bocianów już dawno nie ma i ten mój rzepak jak wejdzie z dwoma liśćmi na zimę bedzie wesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań biadolić jak baza w ciąży wyrobiłeś się w terminie 

Teraz tyłu uczałych z za biurka pisze suma średnich temperatur dla +12 liści 850°

Takie rzeczy są możliwe w tak kiepskim roku tu wszyscy przed 20 posiali 

Co kiedyś bez karyxu znaczyło by że są bez szans na przezimowanie 

Oczywiście piszę tu o dobrych stanowiskach z zasobnością PK + reszta 

Jeszcze całkiem niedawno temu standard to był termin 25-28 sierpnia 

Chciałbym powrotu czasów=plonów i tamtych kosztów produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest minimalna obsada mieszanca, zeby wydal przyzwoity plon na polu gdzie nigdy nie bylo rzepaku, nawet w okolicy? siany 13-14 sierpnia, powiat siedlecki, obsada 45-50 nasion, wychodzi 2 para lisci wlascicywch (pierwsze liscienie sie licza czy nie?:), Ladnie poschodzilo.

Natomiast na dwoch kawalkach zeszla moze z polowa, na poprzeczniakach rzepak co 1 metr:) wizualnie narazie obsada kolo 20 rzepaczkow.. jakie zabiegi teraz wykonywac i kiedy?

Oprysk navi 0,2+ 1,5 metazachlor+0,7 leopard?. paluje w sobote, beda mniej wiecej 4 lsicie wlasciwe, ale jak z restza ktora nie wyszla?

 

Srednia obsada 20 rzepaczkow, chociaz sa miejsca gdzie prawie w ogole ich nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze, jeszcze coś wzejdzie pewnie. Wszystko zależy od zimy i przygotowania go na nią. Jak przeżyją wszystkie 20 będzie nawet bardzo dobra obsada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem was zapytac czy jest jeszcze szansa zeby rzepak powschodzil ktory byl siany od 16 do 18?czy juz co mialo wzejsc to juz wzeszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby? Mój siany 20-22 właśnie wschodzi jak większość w okolicy. U Ciebie to może i nędza będzie jak teraz wyjdzie ale im bardziej na południe tym większy luz. Przecież mamy dopiero 6 wrzesień, niektórzy jeszcze czasem sieją u mnie o tej porze. No chyba, że zima przyjdzie we wrześniu ale wtedy to nawet pszenicy nie posieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ze z 24 ha to przynajmniej hektar nie powschodzil i to takimi pasami na szeeokosc siewnika.a tak zroznicowanego rzepaku to jeszcze nie widzialem od siewki do 5 lisci wlasciwych obok siebie.a tak sucho jest ze spod kol to sie kotluje jak by ktos kartoflisko palil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jacus09352 myślę że mówisz o braku wschodów z powodu suszy 

Opowiem Ci moje doświadczenie z pierwszym rzepakiem 

Późne żniwa pole po pszenżycie słomy pociętej od groma 

Podorywka około 27-28 orka 30 sierpnia jedno i drugie w suczy 

Nawozy i siew usługa trzeba było stawać bo się podpychało i nie widać

Acha to był 1 września po trzech dniach butisan star i wycieczki z lupą 

Do października trudno było cokolwiek znaleźć żadnych innych zabiegów 

Przed zimą brak jakiejkolwiek złudzeń wiosną EKONOMIA żniwa prawie 3 tony 

To były czasy a muszę wyjaśnić wszystko to z powodów zdrowotnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem tez brak nasion w siewniku ale jedno pole mam dlugie i waskie i tam na poczatku rzepak jest pozniej go nie ma i znowu jest i tak mi sie wydaje ze to susza.niby tak cos popaduje ale to tak lokalnie ze wczoraj kolo domu bylo 9 a na polu juz nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten siany 20 sierpnia podobnie, jest w fazie od liścieni do 3 liści. Samosiewow zboz jest bardzo mało i w dodatku są pozżółkłe dlatego narazie daje mu czas i niczym go nie ruszam. Dostanie najpierw Navigator ale najwcześniej w poniedziałek, chociaż może poczekam jeszcze dłużej. I jak go skracac, najlepiej mało agresywnie więc dawki dzielone, albo jednak wykorzystam te resztki Toprexu (starczy na około 20%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowi wyluzujcie się trochę, mamy dopiero 6 września i ciepły wrzesień przed nami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te liścienie na dzień 6 września nie powalaja w moim rejonie. To tak jakbym sial 1 wrzesnia, a tak późno nigdy nie sialem

Pewnie wchodził tak długo też z powodu że dużo resztek z jęczmienia jarego było 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barts wszystko bylo by ok gdyby bylo jeszcze wolgotno a jest pyl i te puste place pozniej tylko chwasty beda rosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 20:16, jarki napisał:

co może być przyczyną takich wschodów ?

nie dość że kiepskie i opóźnione to jeszcze pasy że niema prawie wcale

zdjecie.jpg

@Jacus09352 widziałeś to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się