ikcomas

Termin ilość siewu a plon

900 postów w tym temacie

Ja tez sialem wtedy w srode, czwartek, piatek. I to byl najleoszy termin bo po odpowiednio 5-7 dniach spadlo te 5 mm i pomoglo mocno tym rzepaczkom . Sialbym teraz to ten ksiezyc na pewno by tyle nie pomogl i wschody bylyby duzo gorsze, mysle ze fatalne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas na sucho siane i nadal nic nienakapało i niema widoku na deszcz ,na poniedziałek już odwołany opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym księżycem,bo są dwa rozbieżne terminy wg:"eko-poradnik" pani Zdanowicz i www.rytmnatury.pl?

Mam jęczmień siać i trza termin z usługodawcą ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siałem rzepak niby na korzeń i na kwiat księżyc był. Czyli jak zdrowy korzeń i dobrze kwitnie to i nasina powinny być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej kwesti każdy naciąga pod siebie i niech tak będzie ,kiedyś w to wierzyłem i jak pasowalo to siałem ,dzis z przymrózeniem oka na to patrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sialem rzepak 19 i 20 sierpnia w nocy 20 przyszla burza spadlo 22 litry ziemie uklepalo zrobila sie skorupa .strasznie slabo wschodzi jak myslicie bedzie cos z tego czy raczej do przesiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze wszystko jest opryskane bo myslalem zeby bronami przejechac .na jednym kawalku powoli wschodzi a na drugim 400 metrow dalej jest tragedia i takiej lipy jest z 15 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze  2mm przesądziło los rzepaku w tym roku, w okolicy jedynie na lżejszej ziemi coś się zazieleniło, na lepszej, cięższej nie ma nic, jedynie pasowy siew w tym roku się udał

Było sucho ale żeby aż tak o tej porze i przez tak długo utrzymywało to nie było

Całe szczęście że się wstrzymałem z sianiem

 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo różne na wszelkie sposoby ale wszędzie źle 

Widziałem takie co mają cztery liście a obok kiełkujące i gołe place 

Ale czy to coś nowego znamy to od wielu lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 dni po siewie deszcz. Część już dawno wzeszła część będzie dopiero wschodzić. To tak jak by dosiewać po 10 dniach. Czy te 10 dni robi dużą różnicę i rodzi jakieś problemy? Może księżyc i gwiazdy teraz bardziej przychylne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księżyc i gwiazdy to na siew a teraz to nic nie zmienia. 10 dni to bardzo dużo dla rzepaku, będzie ciężko to prowadzić. Mój już się wyrzędował i pod słońce ścieżki znać. Teraz to już z górki, i znowu najlepszy rzepak będzie na wschodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-opisz co nieco na temat wpływu księżyca na siew?Kiedy siać,bo nów 30.08,I kwadra 06.09,pełnia 14.09,a III kw.22.09.

Kryłem lochy to skutecznie te które wg zaleceń ekoporadnika.PRZYPADEK?

Zaczynam w to wierzyć!?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz ten poradnik i tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione, są 4 kwadry (skopiowane z ich strony):

  • Kwadra liścia – czas po Nowiu Księżyca – pomaga w pozyskiwaniu, sianiu, pielęgnacji roślin liściowych, to najlepszy czas do cięcia włosów oraz do wędkowania
  • Kwadra owocu – czas przed samą Pełnią Księżyca – to najlepszy z najlepszych czas do wykonywania siewów, zbiorów, robienia przetworów zwłaszcza roślin owocowych i ziół, to idealny czas na grzybobranie
  • Kwadra korzenia – czas zaraz po Pełni – to najlepszy moment do wszelkiej pracy z roślinami korzeniowymi, dobry czas na kurację odchudzającą i oczyszczającą
  • Kwadra uprawy – czas przed samym Nowiem – to najlepszy termin do tępienia chwastów, przekopywania ziemi, nawożenia, niekorzystny do siewów, wykonywania przetworów etc, najlepszy czas do prac przy pszczołach.

Rośliny siejemy w tej kolejności czasu księżycowego: na kwiaty, liście lub łodygi, owoce lub nasiona, korzenie. Jak się zbliża do nowiu nie siejemy, to dobry czas na uprawę i niszczenie chwastów. Żona korzysta z tej strony rytmynatury ale to raczej skierowane jest na ogródek. Dla rolników są inne ścisłe terminy związane z fazą Księżyca właśnie z tego poradnika P. Zdanowicz (też korzystam). Nie robimy też nic podczas zmiany kwadry, tj. pełnia, nów czy połówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na 2020,jak sprzątałem dom po śp.Cioci to wpadł mi z 2010 i mnie zainetresowało.

z tym rozrodem to archiwalne z kwartału na ich stronie www.dokładnie z czerwca kiedy lochy kryłem.

możesz wrzucić skan strony z września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pszenicę po rzepaku i grochu około połowy września a po pszenicy i poplonie na początku października?? Po buraku jak wykopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!!! Rzepak siany 21 sierpnia(czyli bardzo zly czas) w sucha ziemie w ilosci 19,5 rosliny/m2. Prawie jakby punktowo

hdhd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się